ҚМЖ: 7.2А | Мектеп: ОДБАМАТМЛИ |
Күні:23.11.11; 23.11.18 | Мұғалімнің есімі: Саттыкличева А.К. |
Сыныбы: 7б | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Жапырақтың құрылысы мен қызметі. Жапырақтың ішкі құрылысы. Лептесік. Жапырақ фотосинтездеуші негізгі арнайы мүше. Судың булануы мен газдардың алмасуы. |
Сабақтың негізделген оқу мақсаты: | 7.1.2.1-жапырақтың ішкі құрылысын сипаттау, құрылысы мен қызметі арасындағы өзара байланысты сипаттау |
Сабақ мақсаттары: | Барлық оқушылар: |
| Оқушылар жапырақтың ішкі құрылысын біледі. |
| Оқушылардың көпшілігі: |
| Жапырақтың ішкі құрылысын түсінеді, топтастырады, салыстырады. |
| Оқушылар кейбір: |
| Оқушылар түрі өзгерген жапырақтарды ажырата алады,суреттегі өсімдіктің жапырақтардың құрылысы мен қызметі арасындағы өзара байланысты түсіндіреді. |
Бағалау критерилері | 1.Жапырақтың негізгі бөлімдерін ата?2.Жапырақ қандай пішіндерден тұрады?3.Жапырақтың сабақта орналасуы? |
Тілдік мақсат | Оқушылар: |
| Жапырақтың құрылысымен,қызыметімен танысады. |
| Негізгі сөздер мен тіркестер: |
| Жапырақтың сағағы,тақтасы,қауырсыны,жапырақ қынабы күрделі жапырақтар лептесіктер,тақ қауырсынды,жұп қауырсынды. |
| Сыныптағы диолог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
| Сұрақ-жауап, дереккөздер. |
Құндылықтарды бағалау | Топтық жұмыста-ұжымшылдық,ортақ істің нәтижесіне жауапкершілікпен қарау жеке жұмыс тәжірибеде қолдана алу өзін-өзі реттеу. |
Пән аралық байланыс | География. |
Алдыңғы бөлім / үй тапсырмасы/ | Минералды тыңайтқыштар. |
Жоспар |
Жоспарланған уақыт | Сабақта жоспарланған жаттығулар | Ресурстар |
Сабақтың басталуы: 3 минут | Ұйымдастыру кезеңі:Сәлемдесу,оқушыларды түгелдеу.Психологиялық ахуал орнату.Оқушыларды санмен белгіленген стикермен 2 топқа бөлу. | Үлестірмелі қағаздар, сынып журналы,дәптері. |
Сабақтың ортасы: 8минут 5минут 6минут | Жаңа сабақ: Жапырақ туралы видеоролик көрсетемін.1-тапсырма.Оқулықпен жұмыс. Оқушылар мәтінді оқып болғаннан кейін соң топтастыру әдісі бойынша әр топқа тапсырма беру.І топ: Жапырақтың ішкі, сыртқы құрылысы Жапырақтың жүйкеленуі ІІІ топЖапырақтың сабақта орналасу реті2-тапсырма.Венн диаграммасы арқылы жапырақтың ішкі және сыртқы құрылысын анықтау. Жапырақтың Жапырақтың ішкі құрылысы ұқсастықсыртқы құрылысыСергіту сәті: видеоролик арқылы Бағалау: Қорытынды:Үйге тапсырма: | Плакат,маркер. сұрақтар АКТ |
Сабақтың аяқталуы: 3 минут | «Сөздер банкісі» әдісін пайдаланамын. Бұл әдісі бойынша әр топқа жаңа сабақ пен бүгінгі әр топқа сабақта кездескен жаңа сөздері бар банкі беріледі.Соның ішінен жаңа сөздерді топпен ажырату керек. Рефлексия: «Нысана» арқылы белгілеу. Белсенді қызықты қатысты болдысабақжаңа түсініктіақпарат болдыалдым | Стикер-лер |