Ұзақ мерзім жоспар бөлімі |
Әліппе кезеңі.Дағдылар: Тыңдалым,айтылым,оқылым.жазылым. |
Ортақ тақырып: |
Өзім туралы |
Мектеп: |
«Үміт» мектеп-интернаты |
Күні: 20.04.2018ж |
Мұғалімнің аты-жөні: |
Сынып: 1Пәні: Сауат ашу |
Қатысқандар: 26 |
Қатыспағандар:жоқ |
Сабақтың тақырыбы: |
Мектеп шеберханасына саяхат.Рдыбысы |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес) |
1.1.1.1.тыңдау барысында тілдік бірліктерді (сөйлеу,сөз.сөйлем,мәтін ажырату )тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну1.2.1.2. Оқудың түрлерін қолдану.1.3.5.1. тақырыпқа байланысты керекті сөздер.сызбалар,суреттер белгілерін қолдана отырып жай сөйлемдер,мәтін құрастыру және жазу. |
Сабақтың мақсаттары: |
Барлық оқушылар: Дыбыстарды таниды,ажыратады,буындап оқиды.
Оқушылардың басым бөлігі: дыбыстарды ажыратады,дыбыстық талдау жасайды,буындардан сөз құрайды.
Кейбір оқушылар: кейбір оқушылар дауысты,дауыссыз дыбыстарды ажыратады.
|
Бағалау критерийі |
—Тыңдау барысында тілдік бірліктерді ажыратады,тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсінеді.—Оқудың түрлерін қолданады.-Тақырыпқа байланысты керектісөздер.сызбалар,суреттер белгілерін қолдана отырып, жай сөйлемдер құрастырады және жазады. |
Тілдік мақсаттар: |
Дағдылар:1.1.Тыңдалған материалдың мазмұнын түсіну.2.1.Оқу түрлерін қолдану.3.5.Мәтінді түрлі формада құрастыру. |
Құндылықтарды дарыту: |
Бір-бірін тыңдауға, ынтымақтастыққа, үлкенді құрметтеуге, жауапкершілікке тәрбиелеу. |
Пәнаралық байланыстар: |
Көркем еңбек,дүниетану
|
АКТ қолдану дағы дағдылары: |
Слайд,аудиожазба |
Алдыңғы білім: |
Дыбыс және әріп туралы ұғымды біледі. |
Сабақ барысы: |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері: |
Сабақта жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
Сабақтың басы: |
Ұйымдастыру кезеңі «Мен саған сенемін»Текше арқылы топқа біріктіру. «Серпілген сауал» ширату жаттығуы. Алдыңғы білімдерін тиянақтау. |
|
Сабақтың ортасы: |
Ұ.ж.Тыңдалым және айтылым. Мәтінді аудио жазбадан тыңдатып, сұрақтарға жауап алу.«Ой қозғау » әдісі 1.Күшік қандай дыбыс шығарады?2.Сендер осы дыбысты айтып көріңдер?
Дескриптор: -тыңдаған мәтіннің мазмұнын түсінеді;— сұрақтарға толық жауап береді;— р дыбысының әрпін таниды;-дыбысқа байланысты сөздер айтады.Қ.Б: «Басбармақ»
Жұптық жұмыс. Оқылым. Оқулықпен жұмыс.Буындарды және тұтас сөздерді жеке және жұппен оқиды.Дескриптор: —буындарды және сөздерді оқиды;-рдыбысының орнын анықтайды;Қ.Б: «Басбармақ»
Сергіту сәті
Жазылым. Дәптермен жұмыс. Р дыбысының әріп элементтерін жазады.Дескриптор: Әріп элементтерін, әріпті талапқа сай жазады.Қ.Б. «Жұлдызша»
Топтық жұмыс.«Кім жылдам ? » ойыны 1топ.Суреттегілердің алғашқы әріптерінен қандай сөз шығарып алуға болады?
2топ.Р әрпі бар сөздерді тап.
Дескриптор: —Суреттегі алғашқы әріпті атайды, әріптерден сөз жасайды.—Анар сөзіне дыбыстық талдау жасайды.—Р әрпі бар сөздерді топтастырады,атайды, дыбыстық талдау жасайды.Қ.Б: «Жұлдызша»
Жеке жұмыс(саралау) 1. Сюжеттік суреттен Р дыбысы бар сөздерді тап.2.Сөздерге дыбыстық талдау жасайды,сөзді текшемен жазып көрсету.3.Сурет бойынша жай сөйлем құрау.Дескриптор:-Сурет бойынша Р дыбысы бар сөздерді табады, дыбыстық талдау жасайды.-Дауысты,дауыссыз дыбыстарды ажыратады, жазады.-Сурет бойынша жай сөйлем құрайды.Қ.Б: «Жұлдызша»
|
аудиожазба |
Сабақтың соңы:
|
Кері байланыс «Бағдаршам» әдісі —Бүгінгі сабақта қандай дыбыспен таныстық?-Р қандай дыбыс?
|
|
Саралау-Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау –оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
1. Сюжеттік суреттен Р дыбысы бар сөздерді тап.2.Сөздерге дыбыстық талдау жасайды,сөзді текшемен жазып көрсету.3.Сурет бойынша жай сөйлем құрау. |
Дескриптор нәтижесінде оқушыларға қалыптастырушы бағалау жүргізілді.Ұжымдық бағалау. «Басбармақ»Топтық бағалау. «Жұлдызша» |
Сынып санитарлық-гигиеналық ережелерді сақтау. АКТ (интерактивті тақта) жұмыстарының пайдалану ережесі. Оқушылардың өзара қатынасын үнемі бақылау |
Сабақ бойынша рефлексия |
|
Қорытынды бағалауЕң жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты)1.2.Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?1.2.Осы сабақтың барысында келесі сабағыма қажет болуы мүмкін барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы қандай ақпарат білдім?1.2. |