Мен өз қорқынышымды жеңе аламын

Ұстаз тілегі сайтында материал жариялап тегін сертификат, алғыс хат және құрмет грамотасын алуға болады. Ол үшін сайтқа тіркеліп материал жариялау керек. Сайт бойынша барлық сұрақтарды 8-771-234-5599 номеріне ватсап арқылы қоюға болады
Мен өз қорқынышымды жеңе аламын
Автор: Борыкбаева Айбаржан Жандарбековна
Бағыты: Психология Бөлімі: Сабақ жоспары Сыныбы: 10 сынып
Жарияланған уақыты: 2019-01-19
Материал туралы қысқаша түсінік
Оқушылардың аутодиструктивті мінез-құлыққа бой алдыруының алдын алу. Оқушыларды өмірде өз орнын табуға, өз эмоциясын басқара білуге үйрету Оқушылар қиындықтан шыға білуге, көңіл-күйін басқара білуге үйренеді
Бірінші мамыр жалпы орта білім беретін мектебіПедагог-психолог А. Борыкбаева өткізген психологиялық тренингтің қысқа мерзімді жоспары
Сынып: 9-10 | ||
Тақырыбы | Мен өз қорқынышымды жеңе аламын | |
Мақсаты | Оқушылардың аутодиструктивті мінез-құлыққа бой алдыруының алдын алу. | |
Жалпы мақсат | Оқушыларды өмірде өз орнын табуға, өз эмоциясын басқара білуге үйрету | |
Күтілетін нәтиже | Оқушылар қиындықтан шыға білуге, көңіл-күйін басқара білуге үйренеді | |
Қолданылатын әдіс-тәсілдер | Әңгімелесу, сұрақ-жауап | |
Қолданылатын ресурстар | Маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук | |
Ұйымдастыру кезеңі Тренинг | Шаттық шеңберін жасай отырып оқушыларды санау арқылы топқа бөлу | Оқушының мұндағы мақсаты топтасу санау арқылы өз жұптарын тауып бір топ болып құралу |
Сабақ кезеңдері | Тапсырма | Психологтың іс-әрекеті | Оқушылардың іс-әрекеті |
Білім Қызығушылықтарын ояту | «Миға шабуыл» әдісі | Слайдта берілген сұрақтарға жауап беру, топпен тапсырманы орындау | Әр топ сұраққа жауап береді |
Түсіну | |||
Қолдану | «Сурет терапия» жаттығуы | Оқушыларға өз бойындағы қорқыныштың, ашудың, ызаның суретін салу тапсырылады | Оқушылардың мұндағы мақсаты бойындағы қорқыныштың суретін сала отырып, одан арылу жолдарын меңгеру. |
Сергіту сәті | «Тахистоскоп» жаттығуы | Шеңберге тұрғызып, жаттығудың барысымен түсіндіреді | Шеңбердің басында тұрған оқушы бір қимылды көрсетеді. Басқалары соны қайталайды. |
Талдау | Постермен жұмыс«Менің қорқынышымды түсін» жаттығуы | Топтарға тақырып бойынша толық мәлімет беру мақсатында «қорқыныш», «ашу», «ыза» сөздері жазылған парақтар таратылады. | Ватман қағазына осы сөздермен күресу жолдарын жазып шығады. |
Жинақтау | Сөйлемді аяқтау | «Мен бойымдағы қорқынышты жеңе аламын, себебі...» сөйлемін аяөтау тапсырмасы беріледі. | Әрбір оқушы өз пікірін білдіреді |
Рефлексия | Стикерлерді толтыру Оқушылар бүгінгі сабаққа деген ойынын стикерге жазып, тақтаға іледі | Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну | Тренингтен алған әсерлерін стикерге жазады |
Бірінші мамыр жалпы орта білім беретін мектебіПедагог-психолог А. Борыкбаева өткізген психологиялық тренингтің қысқа мерзімді жоспары
Сынып 11 | ||
Тақырыбы | «Сенімділік кілті» | |
Мақсаты | Өзге адамның пікіріне тәуелділікті жеңу;Ішкі еркіндік, қарым-қатынас пен іс-әрекеттегі батылдықты дамыту | |
Жалпы мақсат | Оқушылардың өзіне деген сенімділігін қалыптастырып, пайдалы алгоритмін меңгерту | |
Күтілетін нәтиже | Қарым-қатынас жасау іскерлігін меңгереді | |
Қолданылатын әдіс-тәсілдер | Әңгімелесу, сұрақ-жауап | |
Қолданылатын ресурстар | Маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук | |
Ұйымдастыру кезеңі Тренинг | Шаттық шеңберін жасай отырып оқушыларды санау арқылы топқа бөлу |
Сабақ кезеңдері | Тапсырма | Психологтың іс-әрекеті | Оқушылардың іс-әрекеті |
Білім Қызығушылықтарын ояту | «Миға шабуыл» әдісі | Сенімділік туралы сұрақ-жауап жүргізеді | Әр топ сұраққа жауап береді |
Түсіну | Мини лекция | Сенімділік туралы мәлімет беру мақсатында қысқаша лекция оқу | Мұқият отырып лекцияны тыңдайды |
Қолдану | «Шкафты жылжыту» жаттығуы | Оқушыларға жаттығудың жүргізілу барысымен таныстырады | Қолымен кіндіктен жоғары күшті шығару, шкафты итергендей іштен итеріп, шығару |
Сергіту сәті | Медитация «Сенімділікті толтыру» техникасы | Оқушыларға әртүрлі түстер ұсынылады | Өзіне ұнайтын түсті таңдап, ойша оның бүкіл денені, әр клетканы толтыру |
Талдау | Постермен жұмыс«Менің қолымнан келеді» жаттығуы | Жаттығудың мақсатымен түсіндіреді. | Қолымен, аяғымен өз есімін ауада жазады |
Жинақтау | Сөйлемді аяқтау | «Мен сенімдімін,себебі...» сөйлемін аяөтау тапсырмасы беріледі. | Әрбір оқушы өз пікірін білдіреді |
Рефлексия | Стикерлерді толтыру Оқушылар бүгінгі сабаққа деген ойынын стикерге жазып, тақтаға іледі | Оқушыларға стикер толтыруды ұсыну | Тренингтен алған әсерлерін стикерге жазады |
Материалды сайттан тегін жүктеу
Материал ұнаса парақшаңызға сақтап қойыңыз!
Өз пікіріңізді қалдыру үшін тіркелу қажет.