| Жаркымбаева Т.К. | Мектеп:«№4 аралас жалпы орта білім беретін мектеп» |
| Пәні: Әдебиеттік оқу | 2 г сынып |
| Сабақтың тақырыбы | Нағыз дос |
| Оқу мақсаты: | 2.1.3.1 - шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжау2.2.1.2 - шығарманы іштей оқып, ондағы қажетті ақпараттарды белгілеп оқу2.3.1.1 - мұғалім көмегімен оқылған шығарманы бөліктерге бөліп, жоспар құру |
| Сабақтың мақсаты: | Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады:Жаңа білімді меңгереді.Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді.Оқушылардың көбі мынаны орындай алады:Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.Топтық жұмысты бірлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды.Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.Білу,түсіну, қолдану,талдау,жинақтау, бағалау |
| Бағалау критерийі | Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
| Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
| Оқыту әдістері | Топтық жұмыс, , «Бірлескен жұмыс» әдісі, бағалау түрлері: қалыптастырушы бағалау |
| Ресурстар | Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер |
| Пәнаралық байланыс | Музыка, қазақ тілі, ағылшын тілі |
| Кезең | Сабақ бөлімдерінің мақсаты: | Сабақтың барысы | Оқушының іс-әрекеті | Оқыту модульдері |
| | Мұғалімнің әрекеті | | |
Білу | Бастапқы рефлексиялық кезеңі | Оқушылармен амандасуЖағымды психологиялық ахуал: «Ыстық алақан» тренингі.Ой қозғау /мағынаны тану/ ББҰ | Оқушылар бір-бірімен қол алып, амандасады. Бір-біріне жақсы тілектер айтады Оқушылар ББҰ толтырадыТоптарға пазл әдісі бойынша бөлінеді, топ басшысын сайлайды. «Үш шапалақ» әдісі арқылы бағалау | Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. |
| | «V» білемін | «+» білдім | «?» Үйренгім келеді | | |
| | Топтарға бөлінеді. Ітоп , ІІтоп, ІІІтоп«Алтын ережені» қайталау. | | |
| Түсіну . | Өз бетімен дара ойлауға дағдыландыру | Бейнекөрініс тамашалау«Болжау» стратегиясы-Сабақ не туралы болуы мүмкін?- Дос туралы– Балалар, сендердіңдостарыңқандай? Олар қандай киім кигенді ұнатады? Сипаттап беріңдерші. | Бейнекөріністі көредіАуызша орындалады. Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Сипаттайды.«Қол белгісі» әдісі арқылы бағалау | АКТ- мен жұмыс. |
| Қолдану (Қарапайым тапсырмалар) | Тапсырмалар беру арқылы жаңа сабақты тереңірек түсіну. | Оқулықпен жұмысТізбектей, жалғастырып оқыТауып оқыДосың қуанған кезде/қиналған кезде/ сен қандай сезімде боласың?Өз сөзіңді берілген мультфильм кейіпкерлерімен байланыстырып сөйле.Сөздік жұмысЖайбарақат, сырқат, тұтылуДәптермен жұмыс:Күннің жады | «Бірлескен жұмыс» әдісі Шаршы түстері арқылы бағалау | Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер |
| Сергіту сәті | | Сергіту сәтін ұйымдастыру.Дос туралы бейнеролик | Оқушылар бейнероликті тамашалайды | АКТ –мен жұмыс |
| Талдау (Қорытынды шығаруға бағытталған. Кесте сызба толтыру) | Төменгі деңгейлі және жоғары деңгейлі сұрақтарды қойып, тақырыпты талдауға үйрету.Үш тілділікті меңгерту мақсатында | Топпен жұмыс:Топтастыру І топ:Дос /ассоциация/ІІтоп: Дос туралы мақал-мәтелІІІтоп:«Сиқырлы қоржын» «Полиглот» ДосЖаңашырҚамқорАдалШынайы | «Ойлан , тап , бөліс» әдісі Әр топ постер дайындап қорғайды.Топ бір – бірін бағалайды. Үш тілде айтылады «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау | Жас ерекшеліктеріне қарай оқыту. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. |
| Жинақтау (Қорытынды шығаруға бағытталған) | Алған білімді жинақтау. | Шығармашылық тапсырма:Досыма /Абызға не Абланға/ хат немесе 5 жолды өлең арнап жазыңыз«Интервью» әдісі арқылы оқушылар сұхбаттасады | Топтар бір- бірінің жұмысын бағалайды.Смайликтер арқылы бағалау. | Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. |
| Бағалау Кері байланыс Рефлексия | Оқушы көзқарасын анықтау. | Біз бүгінгі сабақта қандай әңгімемен таныстық?Әңгіменің кейіпкерлерін атаАбыз қандай?Аблан неге қашпады?Әңгіме неліктен «Нағыз дос» деп аталады? ӨӨБ«Бағдаршам» әдісіНе қиындық келтірді ? Сабақ туралы пікірі | Оқушылар өздерінің бүгінгі сабақ туралы пікірін айтады. Өз жұмыстарына баға береді. Бағдаршам түстері бойынша сабақ туралы пікірін білдіреді | Көшбасшылық . |
| Қорытынды бағамдауҚандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымдыжетілдіругекөмектесетінне білдім? |