Сабақтың тақырыбы: Тігінші
Ұстаз тілегі сайтында материал жариялап тегін сертификат, алғыс хат және құрмет грамотасын алуға болады. Ол үшін сайтқа тіркеліп материал жариялау керек. Сайт бойынша барлық сұрақтарды 8-771-234-5599 номеріне ватсап арқылы қоюға болады
Бағыты: Қазақ тілі Бөлімі: Ашық сабақ Сыныбы: 3 сынып
Бұл сабақта оқушылар жұппен, топпен жұмыс жасай отырып тігінші мамандығы туралы білетін болады.
САБАҚ: №67
Мектеп: А.Пушкина атындағы №41 көпсалалы гимназия
Күні: 19.02-20.02.2018ж
Мұғалімнің аты-жөні: Еркінбай Г.М
Сынып: 2
Қатысқан оқушылар саны:
___
Қатыспағандар:
____
Бөлім тақырыбы
Салт дәстүр және ауыз әдебиеті
Сабақтың тақырыбы
Тігінші мен ай
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары
2.1.1.1.ауызша тіл және тыңдау-көру материалын тыңдау және қарапайым сөйлемдерді түсініп қайталау;
2.2.4.1.Оқиға желісін сақтай отырып,таныс сөздерді қолдану арқылы шынайы және ойдан құрастырылған оқиғаларды баяндау
Сабақтың мақсаттары
Барлық оқушылар орындай алады:
қазақша қарапайым сөйлемдерді түсініп қайталайды.
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
тыңдау- көру материалындағы оқиғаларды түсінеді және сипаттайды
Кейбір оқушылар орындай алады:
Таныс сөздерді қолдану арқылы шынайы және ойдан құрастырылған оқиғаларды баяндайды
Бағалау критерийі
Оқыған мәтін мазмұнын түсінеді, тақырыбын анықтайды
Тілдік ерекшелікті дұрыс қолданады
Ойлау дағдыларының деңгейі
Білу және түсіну
Қолдану
Пәнаралық байланыс
Орыс тілі
Мектеп құндылықтары
Қазақ тіліндегі cөйлесім әрекетіне құрылған қарапайым сөйлемдер негізінде оқушыларды сала- матты өмір салтын ұстануға үйрету.
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:
ерте ,ерте,ертеде-давным – давно,тігінші– портниха,кішкентай ай — маленькая луна, көйлек-платье, ренжіді- обиделась
Алдыңғы оқу
Жоспар
Жоспарланатын уақыт
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер
-сәлемдесу, кезекшімен сұхбат
І. Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуал туғызу
«Менің көңіл-күйім»ойыны. Сабақ басында, сабақ соңында…
Қызығушылықты ояту. Ой шақыру сұрақтарын қою: — Балалар, сендер мультфильм көресіңдер ма?
Ал ертегі ше?
Қызықты қандай мультфильм білесіңдер?
Мултьфильмдер суреттерінің қайсысы бүгінгі жаңа сөздерге сәйкес келеді?
-Жарайсыңдар бүгінгі біздің тақырыбымыз Тігінші мен ай
Дереккөздер
сәттілік парақшасы
Көрнекі суреттер
Сабақтың басы
Сабақтың мақсаты мен критерийімен таныстыру, талқылау
Сабақтың ортасы
Сөздік жұмыс:
Сәйкестендіру
ерте ,ерте,ертеде портниха
тігінші- давным – давно
кішкентай ай — маленькая луна
көйлек- обиделась
ренжіді- платье
-сөздерді аударады,
-сөз тіркесін құрастырады,
-оқушылар тізбектеп оқиды;
-дұрыс айтуға дағдыланады
Жұптық жұмыс
1-тапсырма . Тыңдалым
Оқушылар мәтінді тыңдай отырып, берілген тапсырмаларды орындайды
Тігінші мен Ай
Ерте, ерте, ертеде ақсақал өмір сүріпті.Ол тігінші болыпты. Бір күні аспаннан ай түсіп,тігінші ақсақалға көйлек тігіп беруін сұрайды.Ай кішкентай болды.Тігінші Айға көйлек тікті.Ай күн сайын үлкен болды.Ай көйлекті киді. Көйлек Айға кішкентай болды.
1.Кеспе әдісі Оқушылар жұптаса отырып Кеспе әдісі бойынша шашылған мәтінді жинайды.
2.Мәтіннен жаңа сөздерді табады, оқиды
Бағалау критерийі
Дескриптор
Мәтіндегі негізгі ақпаратты анықтайды
-оқыған мәтіннің мағынасын түсінеді;
-мәтіннен жаңа сөздерді тауып, айта алады;
-мәтінді тізбектеп оқи алады;
2-тапсырма: Жазылым. Сөздерді ретімен орналастыр. Сөйлемдерді толықтырып жаз.
Дәптермен жұмыс.
Сергіту сәті. Көңілді күн.
Дұрыс+ Бұрыс ойыны.Оқушылар жаңа сабақты мепңгере отырып,сұрақтарға дұрыс+, бұрыс- деп жауап береді.
1.Бұл Шалқан деп аталады.
2.Бұл ертегі шалқан туралы.
3. Ертеде ақсақал өмір сүріпті
4. Ол етікші болыпты.
5. Ай кішкентай болды.
7. Тігінші Айға етік тікті..
9. Ай көйлекті киді.
10. Көйлек Жұлдызға үлкен болды.
11. Ай қуанды.
Интербелсенді тақта
Дәптер
Сабақтың соңы
3 минут
Рефлексия:
Бағалау: Көңілді жұлдызша
Үйге тапсырма
Тігінші мен ай ертегісін оқу, түсінік айту
Қосымша ақпарат
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік ережелері
АКТ-мен байланыс Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)
Ойлану
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?
Бүгін оқушылар нені үйрендіСыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме?Мен жоспарланған уақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.
Жалпы баға
Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)?
1:
2:
Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)?
1:
2:
Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?
Өз пікіріңізді қалдыру үшін тіркелу қажет.