Гендердің өзара әрекеттесуі. Цитоплазмалық тұқым қуалаушылық.

0







Ұстаз тілегі сайтында материал жариялап тегін сертификат, алғыс хат және құрмет грамотасын алуға болады. Ол үшін сайтқа тіркеліп материал жариялау керек. Сайт бойынша барлық сұрақтарды 8-771-234-5599 номеріне ватсап арқылы қоюға болады




Гендердің өзара әрекеттесуі. Цитоплазмалық тұқым қуалаушылық.

Автор: Шушакова Мария Мырзахановна

Бағыты: Биология Бөлімі: Презентация Сыныбы: 9 сынып

Жарияланған уақыты: 2019-01-16


Материал туралы қысқаша түсінік

гендер тақырыбы бойынша сабак жоспары




Күні: 3.03.2017 ж Пәні: Биология Сыныбы: 8 «А» сынып Сабақ тақырыбы: Астың ашішекте өзгеруі.

  • Мақсаты: Астың ашішекте өзгеруі туралы түсінік беру, ферменттермен, тұз қышқылымен таныстыру және олардың ас қорыту кезіндегі рөлін, сілекейдің маңызын ашу.
  • Оқушыларды топпен ойындар ойнату арқылы ұйымшылдыққа баулу,

тірек-сызбалар жасауға, салыстыру және ой қорытындылауға үйрету, танымдық деңгейін көтеріп, пәнге деген қызығушылығын арттыру.әр оқушының өз денсаулығына, оқушылық міндеттеріне сапалы түрде ықыласпен қарауға тәрбиелеу.Сабақтың түрі, әдісі: Аралас сабақ, сұрақ – жауап, ассоциация, постер қорғау.Сабақтың көрнекілігі: АКТ, суреттер, тірек сызбалар, Пәнаралық байланыс: дене шынықтыру, әдебиет

Сабақ кезеңдері Мұғалімнің іс әрекеті Оқушының іс әрекеті
Ұйымдастыру кезеңі 5 мин Салемдесу, оқушыларды түгелдеу,сабаққа психологиялық дайындау, топқа бөлу (адамның бет мүшелері арқылы Амандасу, тыныштық сәтіне дайындалып отыру, топқа бөлінеді
Үй тапсырмасын тексеруҚорытындылау

2.Сен білесің бе?«Диалогтық оқыту» әдісі сұрақ-жауап арқылы.

Алдарына тасталған сұрақтарға топпен жауап береді
Жаңа сабақты меңгерту Мағынаны тану: Ой қозғау «Кім көп біледі» ойыны.Балалар дені сау адамның белгілерін атап шығады (көңілді, сергек, оқтай түзу, дұрыс тамақтанады, терісі таза, спортпен шұғылданады және т.б.).Топқа бөліп беру арқылы: (Мәті нмен жұмыс)І топ – Адамға тамақтанудың маңызыІІ топ – Астың ашішекке түсуі? ІІІ топ – Ас қорыту жолында астың сіңуіІҮ топ – Нәруыз, көмірсу, май, су және тұздардың сіңуі (Формативті бағалау «жұлдызша арқылы») Топпен белгіленген жерге дейін оқып І топ ІІ топқа түсіндіріп шығады. Әр топтан сұрақтар қойылады

Топтардың түсіндіруін тыңдау, постер қорғайды.

Ой қозғау Сандар сөйлейді0.65-0.70м2 0.1-1.5мм2000-30004.5-5м80% Жаңа сөздер (Дәптерге жазып алу) Берілген сандардың құпиясын ашады
Сабақты бекіту «Сәйкестендіру тесті » Берілген тапсырманы орындайды
Жинақтау «Екі жұлдыз, бір ұсыныс»Кері байланыс Оқушылар пікірлері тыңдалады

Үйге тапсырма

“Ізденіс жұмысы” Парагрф 46 Оқу,іздену,ойлану, зерттеу,анықтау,жаттау.







Материалды сайттан тегін жүктеу

Жүктеу

Материал ұнаса парақшаңызға сақтап қойыңыз!


Өз пікіріңізді қалдыру үшін тіркелу қажет.