ка

Тарих туралы түсінік 5 сынып

25.01.2019 23:44
0
2


Тарих туралы түсінік 5 сынып

Автор: Нұрымова Риммат Амангелдіқызы

Бағыты: Қазақстан тарихы Бөлімі: Ашық сабақ Сыныбы: 5 сынып

Жарияланған уақыты: 2019-01-25

Материал туралы қысқаша түсінік

Мұғалімдерге қосфымша материалдар Оқушылардың пәнге деген қызығушылығын арттыратын тапсырмалар

Қазақстан тарихынан әңгімелер   5-сынып 
Тақырыбы 1 Тарих  туралы түсінік 
МақсатыТарих ғылымының жалпы ғылым ретінде қалыптасу тарихымен танысады. Қоғамдық ғылымдардың ішінде тарих пәнінің ұлттық қасиетті танытудағы маңызын ұғынады..
Жалпы мақсатТарих  пәнін тапсырмалар көмегімен  танысу арқылы  жатқа біледі, оны қолданып өмірде пайдалана  алады 
Күтілетін нәтижеОқушылар тарих жайлы қалыптасқан түсініктерін топпен талқылайды, біледі, терминдермен, даталармен және картамен жұмыс істеу қабілеттерін дамиды.
7 модульдің қолданылуыАКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін  бағалау және оқуды  бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”,  “Оқытуды басқару және көшбасшылық”. 
Қолданылатын әдіс-тәсілдерКім жылдам, Аквариум, Семантикалық карта
Қолданылатын ресурстарФлипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук
Ұйымдастыру кезеңі        ТренингШаттық шеңберін жасай отырып оқушыларды санау арқылы топқа бөлуОқушының мұндағы мақсаты топтасу санау арқылы өз жұптарын тауып бір топ болып құралу
Сабақ кезеңдеріТапсырмаМұғалімнің іс-әрекетіОқушылардың іс-әрекеті
Білім Қызығушылықтарын  ояту    «Миға шабуыл» әдісі Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіруСлайдта берілген сұрақтарға жауап беру, топпен  тапсырманы орындауӘр топ сұраққа жауап береді
Түсіну«Кім жылдам» әдісіарқылы топпен жұмыс жасауЖаңа сабақты бастамас бұрын ой қозғау мақсатында оқушыларға сұрақ арқылы диалогқа түсіру, соларқылы топен жарыс ұйымдастыруОқушылардың мұндағы мақсаты берілген сұрақтарға жауап беріп, өз ой-пікірлерімен санаса білуТоппен жұмыс жасау
ҚолдануӨткен тақырыптарға байланысты байланысты «Аквариум» әдісіӨткен тақырыпты оқушыларға қысқаша қайталау  мақсатында осы көрсетілген әдіс бойынша жаңа материалдарға байланысты ресурстар беру, өз бетерінше дайындық жасатуОқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айтуӘдіс бойынша жаңа тақырыпты меңгереді және өз пікірлерін ортаға салады.
Сергіту сәті«Балапандар биі» атты жаттығу жасауОқушылармен бірге сергіту сәтін жасауИнтербелсеңді тақтадағы бейнероиктегідей жаттығулар жасайды.
ТалдауПостермен  жұмыс1 топ  Тарих туралы не білеміз2   топ Тарих шежіреТоптарға жаңа тақырып бойынша  сабақты толық меңгерту мақсатында өз пікрлерін  сурет арқылы қорғайды, ол үшін конвертке салынған сұрақтар таратылады. Тақырыптар туралы өз ойларын  суретке саладыБерілген тапсырманы уақытылы орындау, сұрақтарға нақты жауап беру, тақтаға шығып тапсырманы қорғау
ЖинақтауСемантикалық картамен жұмысм« Тарих туралы түсінік» бойынша семантикалық картаны толтырады, жинақтайды бағалауОқушылардың мақсаты берілген семантикалық картадағы сұраққа өз ойларын  толтыру арқылы жеткізу
БағалауӨзін-өзі бағалау (2 мин)Бағдарша, бағалау парақшаларыБағалау парақшалары мен бағалау шкаласын беруТоппен және жеке өзін өзі бағалайды
РефлексияСтикерлерді толтыру Оқушылар бүгінгі сабаққа деген ойынын стикерге жазып, тақтаға іледі (2 мин)ББҮ кестесін толтыру Оқушыларға стикер толтыруды ұсынуҰсынылған стикерді толтыру
   
ақырыбы  2Тарихи жәдігерлер 
Мақсаты. Тарихи дерек дегеніміз не, оның түрлері, олар қалай пайда болады. Археология, этнография ғылымдары нені зерттейтіндері, олардың тарих ғылымын терең меңгерудегі маңызы туралы білім алады
Жалпы мақсатТарих пәнін тапсырмалар көмегімен  танысу арқылы  жатқа біледі, оны қолданып өмірде пайдалана  алады
Күтілетін нәтиже Оқушылар өз ойларын жүйелеп жеткізеді.Топтық жұмыс жасау арқылы ынтымақтастық ахуалы қалыптасадыаңаша тәсілдер арқылы пәнге қызығушылығы мен оқу қабілеттері артады.  
7 модульдің қолданылуыАКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін  бағалау және оқуды  бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”,  “Оқытуды басқару және көшбасшылық”. 
Қолданылатын әдіс-тәсілдерКім жылдам, Кім алғыр, Жигсо, Дебат
Қолданылатын ресурстарФлипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, ноутбук
Ұйымдастыру кезеңі       ТренингШаттық шеңберін жасай отырып, оқушыларды санау арқылы  топқа бөлуОқушылардың мұндағы мақсаты топтасу санау арқылы  өз жұптарын тауып, бір топ болып құралу
Сабақ кезеңдеріТапсырмаМұғалімнің іс-әрекетіОқушылардың іс-әрекеті
Білім Қызығушылықтарын  ояту«Кім жылдам»      арқылы үй тапсырмасын қайталаға сыныптқа сұрақтар беруҮйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіруСлайда үй тасырмасын қайталау ға сұрақтар жасалып, интерактивті тақтада көрсетіледі.Мұғалім берген тапсырманы орындау Слайдта жазылған барлық қайталау сұрақтары мен тапсырмалар интерактиті тақтамен беріліп, әр топ өз білгендерін, білетіндерін сыни тұрғыдан ойлау арқылы нақты дәлелдермен жауап береді
Түсіну«Кім  алғыр» әдісіОқушыларға жарыс  ретінді топпен сайыстыру мақсатында тапсырмалар беру Жаңа сабақты бастамас бұрын ой қозғау мақсатында оқушыларға сұрақ арқылы өткен  тақырыпты еске  түсіруге байланысты бірненше сұрақтар дайындауОқушылардың мұндағы мақсаты берілген сұрақтарға жауап беріп, өз ой-пікірлерімен санаса білуТоппен жұмыс жасау
Қолдану«Тарихи жәдігерлер» (10 мин) «ЖИГСО  әдісі» пайдаланамыз Осы көрстелген жаңа тақырыпты оқушыларға қысқаша түсіндіру мақсатында осы көрсетілген әдіс бойынша жаңа материалдарға байланысты ресурстар беру, өз бетерінше дайындық жасатуОқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айтуӘдіс бойынша жаңа тақырыпты меңгереді және өз пікірлерін ортаға салады., бір-біріне түсіндіреді
Сергіту сәті«Балапандар биі» атты жаттығу жасауОқушылармен бірге сергіту сәтін жасауИнтербелсеңді тақтадағы бейнероиктегідей жаттығулар жасайды.
ТалдауОйлан тапӘр топқа тапсырма бойыншатапсырмалар таратыладыӘр топтан оқушы шығып жаттығулар орындайды
Жинақтау «Жаңа тақырыпты біз былай түсінеміз»(кітап,суретпен жұмыс, жинақтау, бағалау)  (5 минМұғалім жаңа тақырыпқа байланысты тапсырма қағаздарын таратадыОқушылардың мақсаты берілген сұраққа өз ойларын  қағазға жазып береді
БағалауӨзін-өзі бағалау (2 мин)Бағдарша, бағалау парақшаларыБағалау парақшасы мен бағалау шкаласын таратуӨзін өзі топпн бағалайды
РефлексияСтикерлерді толтыруОқушыларға стикер толтыруды ұсынуҰсынылған стикерді толтыру

Материалды сайттан тегін жүктеу

Жүктеу

Материал ұнаса парақшаңызға сақтап қойыңыз!

Өз пікіріңізді қалдыру үшін тіркелу қажет.

Пікірлер
(0)
Бұл жерде әлі ештеңе жоқ
Пікір қалдырыңыз
Войдите, чтобы оставить комментарий