Сабақтың тақырыбы: Сызықтық перспектива. Күнтізбе жасаймыз. Жыл мезгілдерін бейнелейміз
Мектеп
Күні:
Мұғалімнің аты-жөні
СЫНЫП:3
Қатысқаноқушылар саны
Қатыспағандар
Оқу мақсаттары
Тұрмыстық заттарға эстетикалық тұрғыда қарауға үйрету. Сызықтық перспективамен танысу арқылышығармашылық өрістерін кеңейту.
Бағдарламалық міндеті
3.1.4.13.2.3.1
Мақсатқа жету үшін орындалатын міндеттер
Мұғалім үшін: сызықтық перспективамен таныстыру, перспективалы пейзаж салып үйрену. Күнтізбе жасау үшін топта жұмыс ұйымдастыру.Оқушылардың шығармашылық міндеті: №1 жұмысдәптерінің 22–25-беттеріндегі тапсырмаларды орындау. Көп парақты күнтізбе жасау.
Оқушылардың міндеті
Мұғалімнің және оқулықтағы сұрақтарға жауап беру, сызықтық перспектива құбылысын түсіндіре білу, жа- саған жұмысының идеясын түсіндіру. Топта жұмыстар-ды бөлу.
Күтілетін нәтиже
Барлық оқушылар: сызықтық перспектива құбылысы мен оның ережесін біледі.№1 жұмыс дәптерінің 23–24-беттеріндегі тапсырмалар- ды орындап, күнтізбе жасауға қатыса алады.
Оқушылардың көпшілігі: сызықтық перспектива ережелерін тұжырымдап айтып, жұмыс жасағанда қол- дана алады. №1 жұмыс дәптерінің 25-бетіндегі тапсыр-маны орындайды.
Кейбір оқушылар: сызықтық перспективаны қолда-нып, шығармашылық пейзаж жасай алады.
Бұрын алған білімдері
Түс және жыл мезгілдері. Пейзаж. 1-сынып.Туған өлке табиғатындағы жылы және суық түстер. 2-сынып.Жыл мезгілдері. 3-сынып.
Пәнаралық байланыстар
Бұл сабақта мына пәндермен байланыс орнайды: жара- тылыстану, әдебиеттк оқу, математика, музыка. Оқу- шылар тақырыпты талқылап, әдеби туындыларды тың- дау барысында дұрыс әрі бейнелі түрде сөйлеу дағды-ларын дамытады.
Сабақтың барысы
Сабақкезеңдері
Жоспарланған жұмыс түрлері
Дереккөздер
Сабақ тақырыбына кіріспе
Сыныпта жақсы психологиялық ахуал мен шығар- машылық жағдай жасау. Сабақтың басындасызықтық перспектива анық көрінетін әртүрлі жыл мезгілдері бейнеленген пейзаждарды қарайды.Музыкалық үзінділерді қосып қоюға болады.
П. И. Чайковский«Жыл мезгілдері» https://www.youtube.com/watch?v=-eoBpGkhgKQ