Сабақтың тақырыбы Мен не үйрендім? «Бізді қоршаған әлем» тақырыбы бойынша
Ұстаз тілегі сайтында материал жариялап тегін сертификат, алғыс хат және құрмет грамотасын алуға болады. Ол үшін сайтқа тіркеліп материал жариялау керек. Сайт бойынша барлық сұрақтарды 8-778-389-9292 номеріне ватсап арқылы қоюға болады
Сабақтың тақырыбы Мен не үйрендім? «Бізді қоршаған әлем» тақырыбы бойынша
Автор: Рахатқызы Сауле
Бағыты: Бастауыш сынып Бөлімі: Сабақ жоспары Сыныбы: 1 сынып
Жарияланған уақыты: 2018-12-28
Материал туралы қысқаша түсінік
Сабақтың тақырыбы Мен не үйрендім? «Бізді қоршаған әлем» тақырыбы бойынша
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) 2.5 Мәтін бойынша сұрақ қоя білу және жауап бере білу
3.6 Түрлі жанрда шығармашылық мәтін жазу
Сабақтың мақсаттары Барлығы: Жаңа білімді меңгереді.
Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.
Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.
Жетістік критерийлері Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.
Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.
Құндылықтарды дарыту Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыс Музыка, дүниетану , әдебиеттік оқу сабағы
АКТ қолдану дағдылары Аудиожазба , таныстырылым.
Тілдік құзыреттілік Тау-горы
Сабақтың түрі Қайталау – пысықтау сабағы
Күні: 15 .03.2018 Сынып:1 Г | Қатысқандар саны: 19 Қатыспағандар саны:1 | |
Сабақтың тақырыбы | Мен не үйрендім? «Бізді қоршаған әлем» тақырыбы бойынша | |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 2.5 Мәтін бойынша сұрақ қоя білу және жауап бере білу3.6 Түрлі жанрда шығармашылық мәтін жазу | |
Сабақтың мақсаттары | Барлығы: Жаңа білімді меңгереді.Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. | |
Жетістік критерийлері | Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. | |
Құндылықтарды дарыту | Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. | |
Пәнаралық байланыс | Музыка, дүниетану , әдебиеттік оқу сабағы | |
АКТ қолдану дағдылары | Аудиожазба , таныстырылым. | |
Тілдік құзыреттілік | Тау-горы | |
Сабақтың түрі | Қайталау – пысықтау сабағы | |
Сабақ барысы | ||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басыЫнтымақтастық атмосферасын қалыптастыру1 минут | Балалар бір-бірімізге сәттілік тілейік. «Сәттілік!!!» |
Шаттық шебері |
Сабақтың ортасы3 минут
1 минут 5 минут 1 минут 3 минут 1 минут 3 минут 2 минут 5 минут |
Балалар, Мұзафар Әлімбаев атамыз:«Туған жерді сүю парыз,Сүю үшін білу-парыз,Қасиетін ұғу-парызКүзетінде тұру- парыз- деп айтқандай кең байтақ еліміз жайлы, бізді қоршаған әлем туралы білуіміз керек.— Бізді қоршаған әлемге не жатады деп ойлайсың?Тау, тас, өзен, көл, жер, өсімдіктер….. Қазір қоршаған әлем туралы Нұтфолла Әлімқұловтың өлеңімен танысамыз.№1.1 Өлеңді мұғалімнің таныстыруы; Оқушылар өлеңді мәнерлеп оқиды.Биік таулар,Жапан дала,Гүл жазира, көл, теңіз.Әдемі ғой қашандаБіздің туған өлкеміз. №1.2. Оқушылар өлеңді мәнерлеп оқиды. №1.3. –Не? Нелер? сұрағына жауап беретін сөздерді ата.Таулар, дала, гүл, теңіз, көл, өлке. №1.4.Осы сөздерді жатқа жазу. Жұптық тексеру. №1.5.Сөздерді ауызша буынға бөлу. №1.6. Дыбыстық талдауГүл сөзіне дыбыстық талдау жасатуӨлке№1.6. Өзің тұрған жердің табиғаты туралы әңгімеле.№2 Толықтыр. Топтық жұмыс жүргізу. Оқушылар өз білгендерінше жазады.Көлдер: Каспий, Балқаш, Арал, Алакөл, Зайсан, Теңіз, Сасықкөл, Сілетітеңіз.Өзендер: Ертіс ,Есіл ,Жайық ,Сырдария ,Тобыл, Іле ,Шу.Таулар: Сарыарқа , Мұғалжар, Маңғыстау, Алтай, Түрген шатқалы, Тянь-шань және Хан-Тәңірі, Жоңғар АлатауыТабиғатты қорғау ережесін жазу: (оқушылар ереже жазады)1. Ластамау, қоқыс тастамау.2. Табиғатты қорғау заңына бағыну |
Таныстырылым Оқулықпен жұмыс |
Аяқталуы6 минут | №3.1. Ертегіні мұғалім таныстырады.№3.2. Іштей оқу.№3.3. Мәнерлеп оқу.№3.4. Тізбектей оқу.№4 Бала алғысын қандай сөзбен білдірді? |
Оқулық |
Сергіту сәті3 минут | Ескендір Хасанғалиев «Атамекен» әнін караокемен шырқайды. | Сергіту сәтіне арналған әуен |
Қызықты тапсырма7 минут | Бала алғысын қандай сөзбен білдіреді деп ойлайсың? РақметЭссе жазу: Алғыс деген не? | |
Сабақтың соңы1 минут | РефлексияБүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ салынған суреттер арқылы бағалау. |
Бас бармақтар |
Үйге тапсырма беру | 119- беттегі ертегіні мазмұндау |
Өзіндік талдау
Сабақтың тақырыбы: Мен не үйрендім? «Бізді қоршаған әлем» тақырыбы бойыншаМақсатым: 2.5 Мәтін бойынша сұрақ қоя білу және жауап бере білу 3.6 Түрлі жанрда шығармашылық мәтін жазуЖетістік критерийлері: Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.Пәнаралық байланыс: Музыка, дүниетану , әдебиеттік оқу сабағыСабақтың түрі: Қайталау – пысықтау сабағы
1. Оқушылар сабақтың тақырыбын ашу мақсатында ребус шешті.2. Нұтфолла Әлімқұловтың өлеңімен танысу арқылы мәнерлеп оқу, кезектесіп оқу түрлерін көрсетті.3. Не? Нелер? сұрағына жауап беретін сөздерді тапты, сол сөздерді жаттап , еске сақтау диктантын жазды. 4.Жұптық тексерістен соң, сөздерді буынға бөлді.5. Дыбыстық талдау жасалды.6. Топтық жұмыс жүргізіліп, қазақстан жеріндегі көлдер, өзендер, таулар және табиғатты қорғау ережесін жасады.7. Ертегі таныстырылып, іштей, мәнерлеп оқу, тізбектеліп оқу түрлері жүргізілді.8. Сергіту сәтінде Ескендір Хасанғалиев «Атамекен» әнін караокемен шырқады.9. «Алғыс деген не?» тақырыбында эссе жазды.10. Рефлексия жасалып, бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ салынған суреттер арқылы көрсетті.11. Үйге тапсырма берілді.
Сабақ мақсатына жетті, себебі, қойылған мақсат орындалды, тақырыпты оқушылар түсіні, тапсырмаларды қатесіз орындады.
1 «Г» сынып жетекшісі: Рахатқызы Сауле
Сабақтан үзінді
Материалды сайттан тегін жүктеу
Өз пікіріңізді қалдыру үшін тіркелу қажет.