Тақырыбы: Есептеуіш техниканың даму тарихы |
Мектеп: Гагрин атыңдағы орта мектеп |
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
Сынып: |
Қатысқандар саны:__Қатыспағандар саны:__ |
Оқыту мақсаты |
6.1.1.2 – компьютердің негізгі құрылғыларының өзара әрекетін түсіндіру |
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушыларЕсептеуіш техниканың даму тарихы туралы жалпы мәлімет туралы біледі. |
|
Көпшілік оқушыларСандық компьютерлер туралы мәлімет алады. |
|
Кейбір оқушылар Есептеуш техниканың даму кезеңдерін ажырата алады. |
Тілдік мақсаттар
|
Пәндік лексика және терминология:computare, перфокарта.абак, сандық компьютер |
Жоспар
|
Кезеңдер |
Уақытминут |
Жоспарланған іс-әрекет |
Қолданыла—тынәдістергеұсыныс |
Қолдан-латынресурстар |
Ұйымдастыру кезеңі |
3 мин |
Амандасу, түгендеуБүгінгі сабақ, сіздерге сәттілік пен шыдамдылық, тапқырлық пен шығармашылық тілеймін және сіздерге арнаған көңіл-күй шарларын сыйлаймын. |
Амандасады. |
Психологиялық ахуал |
Үйтапсырмасын сұрау |
4 мин
|
Бос орынды толыықтыр : |
Жеке орындау |
Бос орынды толтыру Бағалау парағы |
Білу және түсіну |
12 мин
|
Презентациямен танысу |
Жеке жұмыс |
Презентация, интерактивті тақта |
Бекіту |
4 мин |
Берілген мәліметтердің дұрыс немесе бұрыстығын анықтау |
Жеке орындау |
Кима кағаздар |
Сергіту сәті |
4 мин |
Сергіту сәтін орындайды |
Жеке орындау |
Интерактивті тақта, бейнеролик |
Қоры-тынды-лау |
4 мин |
Қорытындылау мақсатында бос орынды толтыр тапсырмасын орындау |
Жеке орындау |
Қима қағаздар |
Рефлексия |
4 мин |
Оқушылар төмендегі сұрақтарға стикерге жауап жазып А3 постеріне іледі:
Менің бүгінгі сабақтағы көңіл-күйім…
Менің бүгінгі сабақтан алған білімін …
Менің бүгінгі сабақтағы атқаған жұмыстарым .
|
Ұжымдық жұмыс |
Постер |
Бағалау |
4 мин |
Бағалау парағындағы ұпайларын есептеу |
Жеке жұмыс |
Бағалау парағы, оқушы күнделігі |
Үй тапсыр—масы |
3 мин |
Кітап соңындағы сұрақтарға жауап іздеп келу |
Жекеорындауғаарналған. |
Күнделік |