Пән: Сауат ашу
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5-бөлім.Саяхат
Күні:
Сынып: 1-сынып
|
Мектеп: Бұрған ауылындағы «Мектеп-бөбекжай» кешені КМҚКМұғалімнің аты-жөні: Масимханова Н.А.
Қатысқандар саны:Қатыспағандар саны:
|
Сабақ тақырыбы |
Табиғатқа саяхат. Ж дыбысы мен әрпі |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
1.2.9.1 әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру1.3.8.1 Жазу жолын, жол аралық кеңістікті, жолдың жоғары және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу. |
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушы: ж дыбысы мен әрпін біледі,з дыбысына байланысты буындар мен сөздерді біледі. |
|
Оқушының көпшілігі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. |
|
Оқушылардың кейбірі: Құрамында ж дыбысы бар сөздерді жаза алады |
Ойлау деңгейлері |
Білу, түсіну, қолдану |
Бағалау критерийлері |
-Әріпті таниды, ажыратады -Әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жаза алады-Берілген сөздерді оқып, буынға бөле алады-Суреттер бойынша әңгіме құрай алады |
Тілдік мақсат(тілдік емес пәнге) |
— |
АКТ қолдану дағдылары |
Бейнежазба, электрондық әліппе, activinspire |
Пәндік лексика және терминдер |
Жылқы-лошадь-horse |
Талқылауға арналған сұрақтар: |
-Дыбыстар нешеге бөлінеді?-ж дыбысы қандай дыбыс?-ж дыбысынан келетін сөздерді айт |
Құндылықтарды дарыту |
Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау. |
Пәнаралық байланыстар |
Жаратылыстану |
Алдыңғы білім |
Ж әрпінің элементтерін жаза алады. Ж әрпінен келетін сөздерді оқып, жаза алады |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Дерексөздер/Ресурстар |
Сабақтың басы 2-минут
2-минут
2-минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру:Қайырлы таң досымҚайырлы күн болсынЖеті күннің әр кезіСәттілікке толсынБіздің алар бағамыз,Кілең бестік болсын! Топқа бөлу:Өткен сабақты қайталау.«Ыстық орындық» әдісі арқылыСабақ мақсаттарымен оқушыларды таныстырып өту |
«Балдырған» журналы
Суреттер
|
Сабақтың ортасы 3-минут
5-минут
5-минут
5-минут
2-минут
4-минут
4-минут
2-минут
2-минут
|
Жаңа сабақты түсіндіру:Тыңдалым.№1 Оқылым.«Тізбектей оқу» әдісі арқылыДескриптор:-Әріптерді таниды-Сөздерді буынға бөліп оқи алады№2 Тапсырма. Топтық жұмысӘріптерден сөз құрастырСергіту сәті:«Тез ойла, сөз ойла» ойыны«Өрмекшінің торы» әдісі арқылы№3 ТапсырмаСөздерге дыбыстық талдау жасау Көптілділік:Жылқы-лошадь-horseДескриптор:-Берілген сөздерді оқи алады-Дыбыстарды ажырата алады Дәптермен жұмыс: * Ж әрпін каллиграфиялық талаптарға сай жазуДескриптор:-Әріпті каллиграфиялық талаптарға сай жаза алады-Сөздерді дұрыс оқып, жазадыДескриптор: — суреттегі заттардың атауын айтады;— дауысты дыбыстан басталатын сөздерді белгілейді жәнесәйкес әріпті жазады;«Еркін микрофон» әдісі арқылы сабақты қорытындылау |
электрондық әліппе
Жіп
Интербелсенді тақта
Оқулық, дәптерлер
Микрофон
|
Сабақтың соңыҚорытынды2-минут |
Рефлексиялық бағалау.«Гүл егу» әдісі арқылы кері байланыс |
Танымдық белгілер |
Саралау-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Сабақ барысында оқушылардың білім деңгейіне қарай саралап, әр түрлі деңгейдегі тапсырмалар беру арқылы үлгерімі төмен оқушылар оқу жетістігін сынауға мүмкіндік алады, оқуға деген ынтасы артады. |
Оқушы білімін бағалау критерийлеріне қарай түрлі деңгейдегі тапсырмалар бере отырып, дескриптор арқылы тексеремін. |
Табиғат аясында қауіпсіздік ережесін сақтауды үйрету |
Сабақ бойынша рефлексияСабақ мақсаттары/оқумақсаттары дұрысқойылған ба? Оқушылардыңбарлығы ОМ қол жеткіздіме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? |
Тапсырмаларды орындау барысында оқушыларға қолдау көрсету мақсатында мадақтау айтып, ұсыныстар білдіремін. |
Жалпы бағаСабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?1:2:Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?1:2:Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |