рифметикалық амалдардың ауызша тәсілдері
Ұстаз тілегі сайтында материал жариялап тегін сертификат, алғыс хат және құрмет грамотасын алуға болады. Ол үшін сайтқа тіркеліп материал жариялау керек. Сайт бойынша барлық сұрақтарды 8-771-234-5599 номеріне ватсап арқылы қоюға болады
рифметикалық амалдардың ауызша тәсілдері
Автор: Мажимова Аңсаған Берікболқызы
Бағыты: Бастауыш сынып Бөлімі: Сабақ жоспары Сыныбы: 4 сынып
Жарияланған уақыты: 2019-01-19
Материал туралы қысқаша түсінік
Арифметикалық амалдардың ауызша тәсілдері
Математика оқулығының әдістемесі,ғаламтор
қосымша тапсырмалар жазылған үлестірмелер, кестелер
Мақсаты: арифметикалық амалдар туралы білімдерін, амалдардың қасиеттері және оларды есептеуді тиімді орындауда қолдана білу, есептеудің ауызша және жазбаша тәсілдерін орындау кезіндегі амалдар тәсілін қорытындылау.
Математика | |||
Сабақтың тақырыбы | Арифметикалық амалдардың ауызша тәсілдері | ||
Сілтеме | Математика оқулығының әдістемесі,ғаламтор | ||
Сабақтың жабдығы | қосымша тапсырмалар жазылған үлестірмелер, кестелер | ||
Жалпы мақсаттарОқыту нәтижесі | Мақсаты: арифметикалық амалдар туралы білімдерін, амалдардың қасиеттері және оларды есептеуді тиімді орындауда қолдана білу, есептеудің ауызша және жазбаша тәсілдерін орындау кезіндегі амалдар тәсілін қорытындылау. | ||
Мұғалімнің әрекеті | Оқушының әрекеті | ||
Бағалау парақшасымен таныстыру | |||
Топқа бөлу | Оқушыларға кесілген суреттер үлестіріледі. | Қолдарына алған қиындыларды құрастырып,сол бойынша топқа бөлінеді. Суреттерді тақтаға іледі. | |
Ынтымақтастық атмосферасы | Оқушылар шеңбер жасап тұрады. Мұғалім келесі оқушыға үлкен жүректі ұсынып тұрып,бүгінгі күніне сәттілік тілейді. |
Оқушылар бір-біріне жақсы тілек тілеп, сыныпта жақсы ахуал қалыптастырады. |
|
Үй тапсырмасын пысықтау | Өткен сабақты пысықтау (балалардың жазба жұмысын тексере отырып, жауабын салыстыру) 2. Сандарды жылдам оқу: 425, 325, 654, 963, 852, 147, 1000, 254, 369, 635, 245 , 123, 456, 789 т.с.с. | Оқушылар ауызша орындайды | |
Қызығушылықты ояту | Ауызша жұмыс. Зейінділік ойыны:
1. түсіндіру, еске түсіру, қайталау. 1). – Мына сандар қатарының қандай рет тәртібін енгізу керек? Мұндағы «артық» сандар қайсысы және олар неге «артық»?10, 20, 30, 40, 55, 60. (55 – дөңгелек сан емес)1, 7, 14,21,27. (1саны 7-ге бөлінбейді)12, 23, 341, 48, 55, 67, 76. (341 – үш таңбалы сан)24, 11, 13, 15, 17, 19, 19, 12. (24 – екі ондық бар)№ 1. карточка750 + 10 = 760 900 – 130 = 770 110 + 55 = 165230 + 20 = 250 800 – 450 = 350 250 + 550 = 800 т.с.с.№ 2. карточкаА). 256 : 4 – 15 3 = 64 – 45 = 19 ә). 500 – (693 – 446) = 500 – 247 = 253 б).(176 + 412) : 6 = 98Оқулықтағы тапсырмаларды топтарда орындау |
||
Жаңа сабақ | № 3 карточка. Есепті түсіндіріп шығару.1кг = 1000г. Шешуі: 250 + 150 = 400 (г) карамельКарамель — ? , 150г артық 1000г 250 + 400 = 650 (г) карамель мен ирисШоколад — ? 1000 – 650 =350(г) шоколад. Жауабы: шоколад№ 4 карточка Кесте бойынша есеп құрастыру. Тақтада түсіндіріп шығару.Ш: 25 3 + 19 4 = 75 + 76 = 151 Ж: барлық бала саны 151 бала. Өздік жұмыс. № 6. Салыстыр. 1000 – 250 < 1000 – 25 630 + 300 + 20 > 630 + 30 + 200 90 + 110 > 80 + 120 | ||
Сергіту сәті | Сергіту сәті «Көңілді қалпақ» ойыныБасына қалпақ түскен оқушы жеті байлықты табады табады. | Бірінші байлық — денсаулық.Екінші байлық — еркіндікҮшінші байлық — тіл байлықТөртінші байлық — қайрат-күшБесінші байлық — ақ жаулықАлтыншы байлық — балаңызЖетінші байлық — жүз саулық | |
Ой толғаныс | Әр қораптан кез келген цифрды алып, үш таңбалы сандар құрастыр және оларды разрядтық қосылғыштардың қосындысы түрінде жаз.911, 508, 704, 457, 694, … | ||
Сабақты бекіту | Бүгінгі сабақта біз не істедік? | Саған қайсы тапсырма қиын болды? | |
Үй тапсырмасы | Оқулықта берілген тапсырмаларды орындау. |
Оқушылар күнделіктеріне жазады |
|
Бағалау | Бүгінгі сабақ ұнады ма?Өз көңіл күйлерін стикерге жазу. | Бағалау парақшасын толтырады |
ШҚО Семей қаласы «№44 ЖОББМ» КММ бастауыш сынып мұғалімі>
Материалды сайттан тегін жүктеу
Өз пікіріңізді қалдыру үшін тіркелу қажет.