Сабақ: Есептер шығару |
Мектеп: №77 А.Асқаров атындағы мектеп-лицейі |
Күні: |
Мұғалімнің есімі: Саметова Роза |
Сынып: 11 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабаққа негізделген оқу мақсаты |
Цилиндр, цилиндрдің элементтерін анықтау, элементтерін формулалар көмегімен есептеу. |
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Цилиндрдің сызбасын анықтай алады. |
|
Оқушылардың басым бөлігі: Цилиндрдің барлық элементтерін көрсете алады |
|
Кейбір оқушылар: Формулаларды есептер шығаруда пайдалану арқылы дәлелдей алады. |
Бағалау критерийлері:-цилиндрдің сызбасын сыза алады;-цилиндрдің элементтерін көрсете алады;-цилиндрдің белгісіз элементін таба алады; |
Дескриптор: -цилиндрдің сызбасын сызады;
-цилиндрдің элементтерін көрсетеді;
-цилиндрдің белгісіз элементін табады;
|
Тілдік мақсат |
|
|
Негізгі сөздер мен тіркестер: цилиндр жазбасы, бүйір беті. |
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: цилиндр жазбасы-егер цилиндрдің бетін табан шеңберлері бойымен және қайсыбір жасаушысының бойымен қиып алып жазып жіберсек, цилиндрдің жазбасын аламыз. Осы жазбаның ауданы цилиндрдің бүйір бетінің ауданы |
Алдыңғы оқу |
Цилиндр туралы мағлұмат |
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды математикалық сауаттылыққа, тілдік бірлікке дағдыландыру. |
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығулар(төменде жоспарланған жаттығулармен қатар , ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
Басталуы (2мин)(Кіріспе) (5мин) |
а) Сәлемдесу (оқушыларды түгелдеу)ә) Үй тапсырмасын тексеру. Мақсатым: оқушылардың өткен білімдерін тексеру. «Қайталау-оқу айнасы» әр түрлі деңгейдегі сұрақтар беріледі, оқушылардың кезекпен жауап беруі сұралады.— б) Топқа біріктіру. Мақсатым: тиімді топтық қарым-қатынас құру арқылы өз ойларын және пікірлерін ортаға салу. Оқушыларды қима парақшалар арқылы топқа біріктіру. |
Геометриялық фигуралар, стикерлер, |
Ортасы (10мин)А) Тұсаукесер |
«Маған көрсет» әдісі. Оқушылардың өздеріне цилиндр жазбасын салуға мүмкіндік беремін. Мақсатым: оқушылардың ойлау қабілеттерін дамыту. Цилиндр радиусы-АО,ВОЦилиндр радиусы, биіктігі.-Цилиндрдің жазықтықпен қимасы, осьтік қимасы.-Цилиндрдің өмірде қолданылуы.-Цилиндрді неге айналу денелері дейміз?
Цилиндр жасаушысы-АВ, цилиндр биіктігі-ОО1.
|
|
Б) Негізгі бөлім (15мин)
(3мин)
|
«Ойлан, жұптас, бөліс» әдісімен жұмыс жүргізу. Оқулықпен жұмыс. Мақсатым: берілген формулалар арқылы есептерді талдау арқылы шығарту. Оқушылар оқулықтағы берілген есептерді талдау арқылы шығарады. Берілгені:АА1=10, OO1=8, РА=4см Табу керек: Sқ-?Шешуі: ВА1= Sқ=6*8=48см2б) «Уақыт шеңбері» әдісі. Мақсатым: формуланы пайдалану арқылы есепті шығаруда қаншалықты қолдана алатындығына көз жеткізу. |
цилиндр |
Аяқталуы (2мин)(Қорытынды)
(3мин)
|
а) Кері байланыс. Бүгінгі сабақта не үйренгендігі туралы «екі жұлдыз, бір тілек» арқылы кері байланыс берулерін өтінемін. -Бүгінгі сабақ қаншалықты қиын болды?-Топта жұмыс жасауда қаншалықты көмек көрсеттін?-Бүгінгі сабақ соңында қандай сезімде болдыңыз.-Бүгінгі сабақта не ұтымды болды? сұраймын.б) Бағалау в) үйге тапсырма №15 |
|
Қосымша ақпараттар |
|
|
б) «Уақыт шеңбері» әдісі. |
«Басбармақ» әдісі арқылы оқушыларды бағалаймын. |
Пәнаралық байланыс: физика, химия, информатика пәндерімен |
Рефлексия |
Қорытынды бағамдау.
Қандай екі нәрсе табысты болды(оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1.
2.Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?
|