Ньютонның бiрiншi заңы. Инерциялық санақ жүйелерi. Күш. Ньютонның екiншi заңы. Масса — Физика — Bilim
Сынып: 9 өткізілген күні: Пән атауы: физика
Тақырыбы
Ньютонның бiрiншi заңы. Инерциялық санақ жүйелерi. Күш. Ньютонның екiншi заңы. Масса.
Сабақ мақсаты
Оқыту мен оқудағы рефлексифтік әдіс- тәсілін қолдана отырып, «Ньютонның бiрiншi заңы. Инерциялық санақ жүйелерi. Күш. Ньютонның екiншi заңы. Масса.» тақырыбы бойынша теориялық білімдерін практикалық есеп шешуін үйрену, оны құбылыспен ұштастыра білуі.
Күтілетін нәтиже
-тақырыптың ең маңызды ұғымдары меңгереді.
-сыни тұрғыдан ойлау арқылы жаңа білімдерін жетілдіреді және жүелейді.
-топта жұмыс жасаулары қалыптасады.
Сабақ түрі
Аралас сабақ
Білім беру технологиясы
Топтық және жұптық жұмыстарға арналған.
Сабақтың білім беру формасы
Сыни тұрғыдан ойлау, дарындылықты арттыру, дарындылықты арттыру.
Сабақта қолданатын әдіс-тәсілдер
Ой-толғау, өзіндік жұмыс, оқыту үшін және оқуды бағалау,талантты және дарынды балаларды оқыту әдісі, топтық шығармашылық жұмыс.
Көрнеліктер
Электрондық оқулық,плакаттар,документкамера,бейнеролик.
Сабақ барысы
Ұйымдастыру
( 2 мин)
Мұғалімнің іс-әрекеті
Оқушының іс-әрекеті
1. Топқа бөлу: «Формуланы тап» әдісі арқылы топтарға бөліну.
1.Оқушылар физикалық шамаларды таңдап сол шамалардан формула құрып топ құрады.
Ой қозғау
(5 мин)
2.«Тақырыпты ашу»: «» бейне роликпен таныстыру.
2.Оқушылар роликті көріп тақырып бойынша ойларын түйеді.
Негіздеме бөлімі
( 15 мин)
3.Топтарға бағытталған тапсырмалар:
1 топ: Ньютонның бiрiншi заңы. Күш.
2 топ: Инерциялық санақ жүйелерi.
3 топ: Ньютонның екiншi заңы. Масса.
3.Тақырып бойынша білімдерін жүйелейді, жетілдіреді.
Ресурспен жұмыс атқарып оқулықтан негіздеме мәліметті жүйелеуін үйренеді.
Қорытындылау
( 12 мин)
4. «Дәлелдеу»: топтардың баяндамаларын формативты бағалау.
4. Әр топ формативты бағаланады, екі жұлдыз , бір ұсыныс айтылады.
Бағалау
(2 мин)
5.Сабаққа қатысуы, тапсырмаларды орындауымен қорытынды өз-өзін бағалау.
5.Критериялық бағасын ескере отырып, мұғалімнің суммативті бағасы.
Үйге тапсырма
(1 мин)
6. § 11,12 конспект. 9 жаттығу 3,4 есептер.
6. Өзіндік жұмыс- оқушының жауапкершілігін, ізденісін арттырады, ғылыми деректер мен терминдерге ойларын,тілдерін дағдыландырады.
Рефлексия
( 3 мин)
7.Кері байланыс : «Білдім-Үйрендім-Ұсыныс» — стикер.
7.Өз ойларын, ұсыныстарын стикерге жазу арқылы сабақты және өзін бағалайды.
Дереккөз: Bilim All