Менің отбасым, М дыбысы мен әрпі

0
Сабақтың тақырыбы: Менің отбасым. М дыбысы мен әрпі.
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
1. 7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту
1. 8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту
1. 9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту
Сабақтың мақсаттары: Жаңа білімді меңгереді.
Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.
Алған білімді өмірде қолдана алады.
Жетістік критерийлері: Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.
Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.
Құндылықтарды дарыту: Оқушыларды бір — біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
Пәнаралық байланыс: Өнер, ана тілі сабағы
АКТ қолдану дағдылары: Аудиожазба, таныстырылым.
Тілдік құзыреттілік: Отбасы, семья, familu
Сабақ барысы:
Сабақтың жоспарланған кезеңдері: Сабақтағы жоспарланған іс — әрекет Ресурстар
Сабақтың басы:
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
5 минут Көңіл – күйлеріңіз қалай?
Керемет! (Қолдарын көтереді)
Сабаққа дайындықтарыңыз қалай?
Тамаша! ( Алақандарын шапалақтайды)
Ынтаңыз ше?
Ғажап! ( Қолдарын көтереді.)
Ендеше сауат ашу сабағын бастайық!
— Өткен сабақта қандай әріптермен таныстық?
Кубизм әдісі бойынша
Қатар бойынша балалар келген әріпке сөз тауып айтады.
Сабақтың ортасы: 8 минут
«Оқтау» әдісін пайдалана отырып, жаңа тақырыпқа көшу (оқтауға оратылған суреттерді көрсете отырып, қай дыбыстан басталатынын айтқызу).
М дыбысы дауысты ма, дауыссыз ба?
М әрпіне кеше жаттаған жаңылтпашымызды айтайықшы.
№1 Тыңдалым 60 беттегі Малтатас әңгімені оқып беру
Әңгіменің аты қалай?
Алмас пен Алмат және Марат қайда барды?
Олар судан не алып шықты?
Тастарды кім санады?
№2 Әріптер мен сандарды пайдаланып сөз құрастыр.
а н л р о т у ш с д ы м
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
12. 1. 4. 1. 3 — марал және дыбыстық талдау жасайды.
№3 Оқылым.
Мата Марал алма мал адам маса томар шама мол Марат Арман ал алма отыр отырма сула сулама Таныстырылым,

Оқулық, дәптерлер.
Сергіту сәті
1 минут 1, 2, 3
Ал канекей үш
4, 5, 6, 7
Мынау ауыл шеті
8, 9, 10
Ал канекей қон.
Асықпа да саспа
Бірден қайта баста. Видео
Қызықты тапсырма
8 минут
Аяқталуы
16 минут Жазылым
Берілген суреттер арқылы топқа бөлу
Отбас үш тілде айтқызу
ата әже бала
4 — тапсырма «Постер әдісі»
1 — топ «Ата» М дыбысына басталатын суреттерді табу.
2 — топ «Әже» М дыбысы ортасында келетін суреттерді табу.
3 — топ «Бала» М дыбысы сөз аяғында келетін суреттерді табу
№5 «Бағдаршам»сигналдық көмегімен сұрақтарға жауап алу
— М дауыссыз дыбыс(жасыл)
— М дыбысы сөздің тек басында ғана кездеседі(қызыл) Неліктен?
— М дыбысы созылмайды(жасыл)
— Әке деген сөзді ағылшынша mothe дейді(қызыл) Себебі…
— Кемпірқосақ сөзінде М дыбысы бар(жасыл)
— Мақта сөзі бір буыннан құралған(қызыл) Неліктен?(оқушылар дәлелдейді) Оқулық, дәптерлер.

Сабақтың соңы
2 минут
Рефлексия

Кеменің суреттері
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
Пәнаралық байланыс
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)
Қолдау көрсету.
Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.
Оқушылар өздері жасаған бет — бейнелеріне қарап бір — біріне көңіл — күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)
Өнер, ана тілі сабағы
Оқушыларды бір — біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

№2 жалпы орта білім беру мектебі
1 «Ә» сынып
Жетекшісі: Ахметова С. З.

Дереккөз: http://bilimsite.kz/