Пәні: Қазақстан тарихы | Сынып: 10 | Мерзімі: 18.01.16 |
Тақырыбы: | §37. Қазақ ұлттық мемлекеті құрылуының алғышарттары |
Мақсаты: | Қазақ ұлттық мемлекетінің құрылуы қарсаңындағы Қазақстанның саяси, экономикалық және этникалық жағдайымен оқушыларды жан-жақты таныстыру |
Күтілетін нәтиже: | Қазақ хандығының құрылуына ықпал еткен тарихи факторларды салыстыра отырып, оқушылардың танымдық қабілетін дамытып, өз бетінше қорытынды жасауға, ізденуге дағдыландыру |
Бағалау критерийлері: | Теорияны түсіну, негізгі идеяны білу, рефлексия жасау |
Әдіс-тәсілдер: | Диалогтық оқыту, СТО стратегиялары, «Шахмат», «Сиқырлы торкөздер» |
Сабақтың барысы: |
Кезеңі | Уақыты | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Бағалау | Ресурстар |
Кіріспе | 2 минут | СәлемдесуТүгендеуОқушылардың зейінін сабаққа аудару | Оқушылар оқу құралдарын дайындайды | Ынталандыру үшін мадақтау | АКТ Стикерлер |
| 2 минут | Оқушыларды топқа бөлу | Оқушылардың қызығушылығы артады | Жылдам отырған топты мадақтау | А4 форматтағы қағаздар мен түрлі-түсті қарындаштар |
| 6 минут | Үй тапсырмасын сұрау «Сиқырлы торкөздер» | Оқушы қызығушылық танытып, белсенділігі артадыИнтерактивті тақтада берілген торкөздерді таңдау арқылы сұрақтарға жауап береді | Өзін-өзі бағалау | Тақырыпқа байланысты суреттер БАҚ материалдары |
Таныстырылым | 2 минут | Тақырыпқа байланысты қысқаша түсінік беру | Оқушылар тыңдай біледі, тақырыпты әңгімелейді, өздері білетін қосымша мәліметтерімен бөліседі | Өзін-өзі бағалау | Электронды оқулықҚазақстан тарихы. Қ.Атабаев |
Негізгі бөлім | 18 минут | Диалогтық оқыту Мәтінді оқидыҚазақ ұлттық мемлекеті құрылуының алғышарттары | Оқушы орындау керекМәтінмен жұмыс Қазақстанның саяси картасымен жұмысКестемен жұмыс | Өзін-өзі бағалау | Қазақстанның саяси картасы АКТА4 форматтағы түрлі-түсті қағазадар |
| 5 минут | Жаңа сабақты қорытындылау«Шахмат» әдісі | Дәптермен жұмысОқулықпен жұмыс | Өзін-өзі бағалау | 7 сыныпқа арналған Қазақстан тарихы оқулығы Ғаламтор мәліметтері |
Қорытынды | 10 минут | Суммативті бағалауРефлексия жасау Үйге тапсырма | Оқушы өзін-өзі бағалайдыРефлексия Үйге берілген тапсырманы күнделікке жазу | Бағалау Рефлексия | Рефлексия |