Фалес теоремасы
06.01.2019
02:02
0
6

Фалес теоремасы
Автор: Кушкимбаева Фарида Ерахметкызы
Бағыты: Геометрия Бөлімі: Ашық сабақ Сыныбы: 8 сынып
Жарияланған уақыты: 2019-01-05
Материал туралы қысқаша түсінік
Жас мамандарға көмегім тиіп қалар
Сабақ барысы:
Материалды сайттан тегін жүктеу
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:Көпбұрыштар. Төртбұрыштарды зерттеу | Мектеп: Талдысай ЖОББМ | |
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Кушкимбаева Ф.Е | |
Сынып: 8 | Қатысқандар саны: | Қатыспағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: | Фалес теоремасы | |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 8.1.1.7 . Фалес теоремасын білу және қолдану | |
Сабақтың мақсаты: | Барлық оқушылар: Фалес теоремасын біледі, түсінеді.Көптеген оқушылар: Есептер шығаруда Фалес теоремасын қолдана аладыКейбір оқушылар: Фалес теоремасын қолданбалы есептер шығаруда қолданады | |
Бағалау критерийлері: |
|
|
Тілдік мақсаттар: | Пәнге тән лексика мен терминология:бұрыш, ортақ қабырға, параллель түзулер, тең кесіндіДиалогқа қажетті тіркестер:-параллель түзулер дегеніміз.............-тең кесінділер дегеніміз ..................-теорема дегеніміз...............-дәлелдеу дегеніміз........... | |
Құндылықтарға баулу: | Жалпыға бірдей еңбек қоғамы | |
Пәнаралық байланыс: | Тарих, физика | |
Алдыңғы білім: | -параллель түзулер-кесінділердің теңдігі |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
Сабақтың басы | 1.Қызығушылықты ояту2.«Ішкі және сыртқы шеңбер» әдісі бойынша оқушылар бір -бірлеріне сұрақтар қояды
|
Интербелсенді тақта |
Сабақтың ортасы | Мағынаны тану.(интерактивті тақта арқылы мәлімет беру)
|
Интерактивті тақта,сызғыш, маркерлер, портреттер, флипчарт,оқулық |
Сабақтың соңы | Ой толғаныс: Кесте. Фалес теоремасын қаншалықты меңгергендігін кестеге толтырады (БББ)Үйге тапсырма: №3 , №4 | Оқушыларға БББ кестесін толтыру кестесі |
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
Топтық, жұптық, жеке жұмыстар арқылы өзара қолдау, көмек көрсету жүзеге асырылады. Жұмыс жасау кезінде «Ротация » әдісі бойынша топтар басқа топтармен алмасып берілген тапсырмаларын толықтырып, өз ойларын жеткізіп отырды. Оқушылардың білімін саралау мақсатында өзіндік жұмыстарға тапсырмалар берілді. | Бес сұрақ әдісі бойынша оқушылар бір-біріне сұрақтар дайындады. Бір-бірімен жеке әңгімелесу арқылы бірін-бірі бағалады.Жұппен жұмыс кезінде көршісін көршіңді тексер әдісін қолдандым. Өз бетімен жұмыс кезінде оқушылар өз шамаларына қарай өзін-өзі бағалады. | АКТ қолдану ережесімен және жеке, жұппен жұмыс, топтық жұмыс жасау ережелерін сақтау |
Сабақ бойынша рефлексия |
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? | Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау |
1.Топтық, жұптық, жеке жұмыстар арқылы өзара қолдау, көмек көрсету жүзеге асырылады. өкіл әдісі бойынша өкілдерге топтардың жұмысы бойынша түсіндіру кезінде тапсырмалар берілді. Оқушылардың білімін саралау мақсатында өзіндік жұмыстарға тапсырмалар берілді. | 1.Оқушылардың қажетті білімдерін Санитарлық - білу мақсатында ашық сұрақтар гигиеналық беріледі ережелерді 2. "111" стратегиясы сақтау. 3.Медальдар арқылы марапаттау Техникалық- 4.Кері байланыс ."Ұялы телефон қауіпсіздікарқылы смс хабарлама" ережелерін сақтау. |
Жүктеу
Өз пікіріңізді қалдыру үшін тіркелу қажет.
Материал ұнаса парақшаңызға сақтап қойыңыз!
(0)
Бұл жерде әлі ештеңе жоқ