Сынып: 1 | |
| Сабақтың тақырыбы | Тура және кері санау |
| Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) | 1.1.1.1.натурал сан мен 0 санының құрамын біледі:10 көлеміндегі сандарды тура және кері санайды;Натурал сандар қатарындағы орнын анықтайды;10-ға дейінгі сандар тізбегін құрастырады. |
| Сабақтың мақсаттары | 10 көлеміндегі сандарды тура және кері санау дағдыларын меңгеруге көмектесу.Заттардың санын санау дағдысын бекіту. |
| Жетістік критерийлері | Айтылған сандарды тура және кері санай алады;Сандарды қосып,азайту барысында өзін көрсете алады |
| Құндылықтарды дарыту | Оқушыны құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
| Пәнаралық байланыс | Музыка,сауат ашу |
| АКТ қолдану дағдылары | таныстырылым. |
| Тілдік құзыреттілік | Сандар,цифр,number |
| Сабақ барысы |
| Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Ресурстар |
| Сабақтың басы | Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруЖарқырап күнде ашылды,Айнала нұр шашылды.Мақсатымыз білім алу Міндетіміз –еңбектенуЕңбектену арқылы,Беске қолды жеткізу Ой ашарНе үйреніп,не білдікКане,ортаға салайық! | Оқушымен бірге |
| Сабақтың ортасы | Жаңа сабақты түсіндіруСлайдтан оқулықтағы тапсырмалар орындалады. Түсіп қалған сандарды ретімен орналастыр;Тура және кері сана;Сандарды өсу ретімен орналастырҚандай сандар жетіспейді?Шығарып көр;Баспалдақтар;Сандарды атап баспалдақпен көтеріл және төмен түс;Ой тастауСен қандай ретпен санадың?(Оқушы ойы тыңдалады)ІздерӨсу ретімен сана ,қай сандар түсіп қалған?Есіктерді нөмірле5 ? 7 ? 9Орындап көр1-топ: 4 –тен бастап 10- ға дейін сана;2 –топ; 10- нан 4- ке дейін сана;3- топ; 8- ден 1- ге дейін сана;4- топ: 9-дан 2-ге дейін сана;(Санаудың қандай түрі?) СЕРГІТУ СӘТІ.АКТ арқылы орындалады. Дәптермен жұмыс(Слайдтан көрсетіліп тұрады)1) Тура және кері ретпен санаҚай сандар түсіп қалған,оларды өз орындарына жаз2) Түсіп қалған сандарды жаз2.....4 8 9.... 7 6 ......10 ...8 4 3..... 9...7 | Сергіту сәтіСұрақ парақшалары. Оқулық, дәптерлер. Сызба парақшалары. |
| Сабақтың соңы | РефлексияБүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ салынған суреттер арқылы бағалау. | |