| Сабақтың тақырыбы. | Арыстан мен Тышқан |
| Сабақ мақсаты. | Мысалды мәнерлепоқып, мазмұнынтүсінуге ,оның идеясынашуғамүмкіндікжасау. Мысал мазмұны бойынша күштімін , әлсіз сқзінің мазмұнын ұғындыру.Адамға жақсылық жасай білуге тәрбиелеу. |
| Сілтеме. | Әдебиеттікоқулық. Әдістемелікқұрал.Интернет материалдары. www.youtobe.com |
| Күтілетін нәтижелер. | Оқу, талдау, шығармашылықтапсырмаларарқылыоқушыларізденеді. Топтасыпжұмысжасауғаүйренеді. Өзпікірінашықайтуғамашықтанады. Оқушылардасыникөзқараспайдаболады. Мысалды мәнерлепоқуғамашықтанады. |
| Дереккөздер мен жабдықтар | Қағаздар, стикерлер, суреттер, мультимедиалық тақта. |
| Оқытуәдістері. | Топтықжұмыс. Уақытшеңбері. Өрмекші торы.Миғашабуыл. Бекітутапсырмалары. Серпілгенсауал. |
| Сабақты ұйымдастыру формасы Уақыты. | Мұғалімнің іс-әрекеті. | Ресурстар | Оқушының іс- әрекеті. |
| Ұйымдастыру кезеңі.3 мин | 1. Оқушылармен амандасу. 2. Психологиялық дайындық.« Қолдар» тренингі3.Сыныпты топқа бөлу. (1,2,3, сандары арқылы)4 Топ басшысын сайлау | Музыка Парақшалар | Ынтымақтастықатмосферасы. - Оқушылар музыка ырғағымен қозғалып, амандасу, құшақтасу, арқасынан қағуқимылын жасайды. -Цифр жазылған парақшалар арқылы топқа бөлінеді. |
| Үй тапсырмасын тексеру 3 мин. | «Өрмекші торы» әдісі арқылы.Шарты. Топ басшылары өз топтарынан 3 оқушыдан шығарып. Үй тапсырмасын мазмұндайды.«Ара мен Шыбын» | Жіп | Оқушылар кезектесе тақырыпты тізбектей мазмұндайды. |
| Үй тапсырмасынбекіту. | Не түйдік?«Уақыт шеңбері» Топтық сұрақ қою1,2,3 сүрақ | | Оқушы жауаптары.Сағат суреті кімге түседі сол оқушылар сағат тілімен бағытап, сұрақ қойып, жауап алады. Өздерін бағалау.«Бас бармақ» арқылы |
| Жаңа сабақ. Ой қозғау.3 мин | «Бейне баян» көрсету.Ертегі «Арыстан мен Тышқан» Жаңа сабақ не тура- лы болуы мүмкін. | | Оқушы жауаптары. Тақырыпты өздері ашады. |
| Дәптермен жұмыс.1 мин «Автор туралы бір айналым сөйлесу»3мин | Күннің жады.(Тақырыпатыжазы- лады. Автор жазыла-ды.) Әр топ мүшелері С. Торайғыров туралы айтылады. | Дәптер. Ақын суреті. | Дәптермен жұмыс жүргізеді. Үйден дайындалып келген оқушы жауаптары тыңдалады. |
| Оқулықпен жұмыс.2мин Сөздікпенжұмыс2мин | Тізбектей дауыстапоқу. . «Түртіпалу» әдісі Күпшек- шабақ қондыратын ұңғытесіктері бар ортаңғы бөлігі.Зиян-залалАзат-еркін | | Мысалды мәнерлеп оқып шығады. Өзденіне таныс емес сөздерді тауып, мағынасын ашады |
| Мағынаны тану.«Ойлан, бірік, бөліс» әдісі3мин | Қалай орындалу керек екендігі түсіндіріледі. | | Өлең мазмұнын ашады.(Әр топ өздеріне берілген шумақтың мазмұнын ашу керек) Оқушылар мазмұнын кезектесе баяндайды. |
| Сергіту сәті.2мин | «Жұмыр қылыш» | АКТ | Қимыл қозғалыс жасайды |
| Топтық жұмыс4мин | «Конверттегі сұрақ» | Конверт | Мысалдан адам бойында кездесетін қандай мінез-құлықтарды байқауға болады?2.Арыстанның сөзінен оның қандай мінез-құлқын байқауға болады?3.Мысалды өз ойларынмен жалғастырып баяндау. |
| Жаңаcабақты бекіту.4мин Жаңа сабақты бекіту. Үйге тапсырма 1мин Кейінгі оқу1мин Кері байланыс«Екі жұлдыз, бір тілек»3мин Бағалау.1мин Сабақ бойынша өзгертулер.1мин | Топтық тапсырма 1топ. Мысал мазмұнына сәйкес келетін мақал-мәтелді топтастыру.Мысалды сахналап көрсету.«Жақсылыққа жақсылық» эссе жазу. Бүгінге 5 тапсырмаДББ 1.Мысалды мәнерлеп оқу 2.Сөздікті жаттау3.Суреттін салу Қастек Баянбаев туралы дерек жинау Бүгінгі сабақтан алған әсерлері. | Стикер | «1Шыб1ын» сөзін топОтастыру Алған әсерлерін Ауызша айтады. |