Пәні: қазақ тілі |
Мұғалімнің аты-жөні: Сайлау Ә.СКүні: 26.11.2018 ж |
СЫНЫП: 7 «В» |
Қатысқан оқушылар саны: 13 |
Қатыспаған оқушылар саны: 0 |
Сабақтың тақырыбы |
Спорт-денсаулық кепілі |
|
Сабақ негізделген оқу мақсаттары |
7.2.3.1- ауызша мәтіндер құрауда екпін түрлерін сөз және сөйлем ішінде орынды қоданып ацту.7.2.2.1- өтініш жасаудың түрлі формалары мен жағдаяттарына сай ұлттық сөз әдебі мен сөйлеу этикеті формаларын қолдана білу. |
Сабақтың мақсаты |
Оқушыларға спорттың пайдасы туралы толық мағлұмат беру. |
Сабақ нәтижесі: |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты брлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды. Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
Бағалау критерийі |
Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. |
Ресурстар |
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер. |
Әдіс-тәсілдер |
Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия. |
Пәнаралық байланыс |
Музыка, қазақ тілі. |
Сабақтың жоспары |
Сабақтың барысы |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
Басталуы |
Ұйымдастыру кезеңі: Оқушылармен амндасу,түгендеуҮй тапсырмасын тексеру: |
Кезекші мәлімдемесі |
Жаңа білім |
Білу және түсінуСпорт – белгілі ережелер немесе дәстүрлерге сай көбіне жарыс түрінде өтетін әрекет. Адам баласы спортпен денсаулығын жақсарту, өзін – өзі дамыту үшін шұғылданады. Денсаулық дегеніміз адам ағзасының дұрыс әрі қалыпты жұмыс істеуі. |
Спорт туралы түсінеді, біледі |
Ортасы |
ҚолдануДәптермен жұмыс.Талдау«Ыстық орындық» орындық әдісі(Бір оқушы алдыңғы жақта, орындықтар оны айнала қоршай орналастырылады.Жаттығудың сипаттамасы:
Бір оқушы алға шығып өз пікірін айтып және тақырып бойынша сұрақтарға жауап береді. Сұрақты анағұрлым мазмұнды қылу үшін, оқушылар белгілі бір пікір бойынша бірлесіп алға шығып сөйлей алады.Жазылым.7-тапсырма. Сөйлемге үш нұсқада сұрақ қой.Айтылым.8-тапсырма. Суреттер бойынша әңгімелесіңдер.9-тапсырма. Жұмбақты шешіп, суретпен сәйкестендіріңдер.1.Жып- жылтыр, жалпақ бір.Жатыр көк айна.Жүгіріп, жығылып,Жұлынып, сонда ойнап,Тек тайма! (3. коньки)2.Тепсең – ақ секіріп,Ұстатпай қашады.Бір жерге бекініп,Тұра алмай сасады. (доп)3. Даңғыл жол етемін,Тілгілеп ақ қарды.Шарықтап кетемін.Қапталды,Шатқалды. (шаңғы)4.Табанға қанжар байладым,Бетінде айна ойнадым. (Коньки)
|
Оқулық,қабырғаға ілінген ватмандар, түрлі-түсті маркерлер«Ыстық орындық» орындық әдісі, сұрақтар, орындық.
Кестені толтырады.Суреттер бойынша ауызша өз ойларын айтады.Жұмбақты шешіп сәйкестендіреді.
|
Сергіту сәті2 минут |
Сергіту сәті «Қызыл гүлім — ай» |
Оқушылар би билеп сергіп қалады. |
Аяқталуы Сабақты бекіту |
Денсаулық сөзіне фонетикалық талдауДен- б.б сау –б.б лық-б.б 3 буын, 9 әріп, 9 дыбыс.Д-дауыссыз, ұяңЕ-дауысты, жіңішке, ашық, езулікН-дауыссыз, үндіС-дауыссыз, қатаңА-дауысты, жуан, ашық, езулікУ-дауыссыз, үндіЛ-дауыссыз, үндіЫ-дауысты, жуан, қысаң, езулік.Қ-дауыссыз, қатаң.
|
Фонетикалық талдау жасау.
|
Үйге тапсырма
Бағалау
|
11-тапсырма. 114 бет.Оқушыларды смайликтер арқылы бағалаймын. |
Күнделіктеріне жазып алады.Смайликтер арқылы бағаланады. |