Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 6.1В –Мәтіндік құжаттардағы сілтемелерді ұйымдастыру |
Мектеп: |
|
Күні: |
|
Мұғалімнің аты-жөні: Токсейтова А.С. |
Сынып: 6 |
|
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
|
|
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Гиперсілтеме |
|
|
|
|
Осы сабақта қолжеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме) |
6.4.2.1 авторлық құқық, плагиат ұғымдарын түсіндіру |
Сабақтың мақсаты |
Барлық оқушылар: авторлық құқық, плагиат ұғымдарын түсінуБасым көпшілігі: авторлық құқық түрлерін ажырату Кейбіреуі: «Авторлық құқықты бұзу салдарына программа қолдану |
|
|
Бағалау критерийі |
Авторлық құқық, плагиат ұғымдарын түсінедіАвторлық құқық түрлерін ажыратады«Авторлық құқықты бұзу салдарына программа қолданады |
|
|
|
|
|
|
|
|
Тілдік мақсаттар |
Авторлық құқық-Авторское право-CopyrightПлагиат-Плагиат-Plagiarism |
|
|
Құндылықтарға баулу |
— шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау;— жауапкершілік;— қарым-қатынас жасау қабілеті; |
|
|
Пəнаралық байланыс |
Ағылшын тілі, орыс тілі, қазақ әдебиеті |
|
|
Алдыңғы білім |
Сілтемелер. Гиперсілтемелер. |
|
|
|
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
Сабақтың басы
5 мин
|
Шаттық шеңбері. «Есіміне есім қос» әдісіҚұрбысының есіміне жақсы теңеу қосып айтады, мысалы ақылды Аяла, әдемі Аруна.
Топқа біріктіру. 1,2-ге санау арқылы екі топқа бөлінеді.
«Ортадағы қаламсап» әдісі
Гиперсілтеме дегеніміз не?
Гиперсілтеме қандай мақсатта қолданылады?
Гиперсілтеменің қандай типтерін білесіңдер?
Гиперсілтеме қосу батырмаларының қандай түрлерін білесіңдер?
Гиперсілтеме не үшін қажет және оны қалай құруға болады?
|
|
Сабақтың ортасы
2 мин
8 мин
10 мин
5 мин
5 мин
|
Жаңа сабақ. Бейнефильм.
1.тапсырма. «Конверттегі тапсырмалар» әдісіТоптық жұмыс.Постер қорғау.1-топ. Авторлық құқық2-топ. Плагиат
Қалыптастырушы бағалау: «Екі жұлдыз бір тілек»
2.Тапсырма «Кел талқылайық» әдісі. Жұптық жұмыс. Авторлық құқықтың түрлерін анықтаңыздар.
ҚБ: Бірін бірі бағалау.
3. «Жеке ойлау уақыты» әдісіАнтиплагиат программасын Интернеттен іздеп табыңыздар. Берілген мәтінді плагиатқа тексеріңіздер.Ресурс: Гиперсілтеме – бұл бacқa Web -құжaттың aдpecі бaйлaныcқaн тeктің үзіндіcі нeмece құpaмдac бөлігін. Бpayзepгe қapaғaндa тeкcтік Гиперсілтемелep түcпeн жәнe acтын cызyмeн, aл гpaфикaлық Гиперсілтемелep жaқтayмeн epeкшeлeнeді. ………………..
Қалыптастырушы бағалау: Өзін— өзі бағалау
«Эссе» әдісі. Шығармашылық тапсырма«Қазақстан көп ұлтты мемлекет» тақырыбында шағын эссе жазу. Эссе жазу барысында әртүрлі ақпарат көзінен дәйексөздер (цитаталар) қолданыңдар. Қолданған дәйексөзге сілтеме жасаңдар.Қалыптастырушы бағалау: мадақтау
|
Информатика. 6-сыныбына арналған оқулық. / Астана: «Арман-ПВ» баспасы, 2018. – 152 бет.
Топтық жұмыс, флипчарт
Компьютерде жеке жұмыс
Компьютерде жеке жұмыс
|
Сабақтың соңы5 мин |
Кері байланыс «Бес саусақ» әдісі
Бас бармақ- басты мәселе.Бүгінгі сабақта ең құнды мәселе қандай болды.
Балалы үйрек-бірлесу. Мен топта қалай жұмыс жасадым.
Ортан терек-ойлау. Мен бүгін қандай біліммен тәжірибе алдым.
Шылдыр шүмек-шынайылық. Сабақ маған ұнады ма? Неліктен?
Кішкентай бөбек –көңіл-күй ахуалы. Мен сабақта өзімді қалай сезіндім?
|
|
Саралау – Сіз қандай тəсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасынсақтау |
Бірлескен, жеке жұмыс арқылы сабақты меңгерту. «Сандар» арқылы топқа біріктіру. «Ортадағы қаламсап» әдісі бойынша өткен сабақты пысықтау, сұрақтар қою. «Конверттегі тапсырмалар» әдісі бойынша топтық жұмыс, постер қорғау. «Эссе» әдісі бойынша шығармашылығын дамыту. Оқушыларға шығармашылықтарын арттыру үшін тақырыпқа сәйкес презентация құрады. |
|
Компьютермен жұмыс істеу кезінде қауіпсіздік техникасы ережелерін еске түсіру |
Сабақ бойынша рефлексия |
Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз. |
Сабақ мақсаттарынемесе оқумақсаттары шынайы,қолжетімді болды ма?Барлық оқушылар оқумақсатына қолжеткізді ме? Егероқушылар оқумақсатына жетпегенболса, неліктен депойлайсыз? Сабақтасаралау дұрысжүргізілді ме?Сабақ кезеңдеріндеуақытты тиімдіпайдаландыңыз ба?Сабақ жоспарынанауытқулар болды ма
жəне неліктен?
|
|
Жалпы бағалау
Сабақта ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?
1:
2:
Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?
1:
2:
Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нəрсеге назар аудару қажет?
|
Қаралым саны: 147