Сабақтың тақырыбы: |
Дәрігермен сұхбат |
|
Мектеп: |
СҚО спортқа дарынды балаларға арналған мамандандырылған мектеп-интернаты |
|
Мұғалімнің аты-жөні: |
Рахимжанова Гульвира Сериковна |
|
СЫНЫП: |
7 |
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
Т.7.2: Мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау; А. 7.6 Кесте, диаграмма, шартты белгілер, суреттер мен сызбаларда берілген ақпаратты сипаттау ;Т. б. 7.1.1. Мәтіннен көмекші есімдерді ажырата білу, жазбаша, ауызша жұмыстарда қолдана білу; |
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: |
|
|
— Мәтіннен тірек сөздерді тауып, жетекші сұрақтарға жауап бере алады
— Суреттерді сипаттап, сөз тіркестерін құрастырады
— Көмекші есімдерді ажыратады
|
|
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
|
|
— Суреттер бойынша сөйлемдер құрастырады
– Сызбалар арқылы мәтіннің мазмұнын береді
-Көмекші есімдерді қолданып, кесте толтырады
|
|
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
|
|
-Ақпараттың өзектілігін анықтайды
— Мәтінді жалғастырып,болжау жасай алады
-Көмекші есімдерді күнделікті өмірде қолданып, әңгіме құрай алады
|
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады:
— Оқиды, сипаттайды
-Диалогқа түседі
-Кесте толтырады
|
|
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: |
|
|
Сұхбат, дәрі, тұқымқуалаушылық,болашақ,денсаулығы, маңызды,мәжбүрсің |
|
|
Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Ұлттың саулығы, қан тамырлар жүйесі ,баланың денсаулығы теңелді мал төлдейді жер көгерді
Discuss the chart that is created. Which is the most popular fruit choice? How do we know?
Has every learner’s choice been recorded? How can we check?
Ask learners if they can think of other questions that we might have investigated. If ideas are not forthcoming, ‘lead’ the discussion by suggesting – what else could we have put in the basket? What other things could we try, to see if people have favourites? What other questions could we have asked about our fruit basket?
Take ideas and ask – What do you think the result might be? What would the pictogram look like?
|
|
|
Талқылауға арналған сұрақтар: |
|
|
Денсаулыққа не пайдалы? |
|
|
Қандай тағамдар ішкен пайдалы? |
|
|
Дәріні көп іщкен дұрыс па?Денсаулықты қалай күту керек? |
|
|
Денсаулық адамға не үшін қажет? |
|
|
ишара: басын изейді ,басын, қолын, ішін көрсетеді |
|
|
|
|
Алдыңғы оқу: |
«Дәрігер» тақырыбында өткен сөздер мен сөз тіркестерін біледі |
|
Жоспар |
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
Басы 2 мин
2 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі: АмандасуПсихологиялық ахуал. «Шаттық шеңбері»Топқа бөлу. Жемістер мен көкөністер суреті арқылы топқа бөлемін. Ой қозғау. Суреттер бойынша сұрақтар қою арқылы сабақтың тақырыбын ашуСұрақтар:-Суретте кімдер бейнеленген деп ойлайсыңдар?-Ақ халатты жандар біздің өмірімізде қандай орын алады?-Берілген суретте дәрігер не істеп тұр?Оқушылардың жауабы арқылы сабақ тақырыбы ашылады. |
Интербелсенді тақта
|
Ортасы5 мин
Соңы
|
1-тапсырма. Оқылым. Топтық жұмыс.1-топ. 1.Мәтіннің негізгі мазмұнын түсініп, берілген ақпараттың өзектілігін анықтаңыз.2.Сұрақтарға көмекші есімдерді пайдаланып жауап беріңіз: — Қалай ойлайсыңдар, бір күнде қанша дәрі қабылдауға болады? ………………………2-топ. 1.Мәтінге жоспар құрыңыз.2.Мәтіннен көмекші есімдерді теріп жазып, күнделікті өмірмен байланыстырып сөйлем жазыңыздар.Үлгі : Үйдің ішінде бірнеше адам отыр. Кері байланыс. Екі топ бір-біріне ауызша кері байланыс береді.Кейін мұғалім екі топқа кері байланыс береді.2-тапсырма1.«Ашық микрофон» әдісі арқылы әр топ бір-бірінен кезекпен сұхбат алады.
2.Кестедегі сөйлемдерді көмекші есімдермен толықтыру.Үлгі: Біздің үйдің ………. үлкен ағаш өсіп тұр.Қ.Б: « Бас бармақ» әдісі3-тапсырма. Тілдік бірлік. Жұптық жұмыс1) Көмекші есімдерді теріп жазу2)Көмекші есімдермен, сөз тіркестерімен сөйлемдер құрау3)Сызбалар (кластер) арқылы мәтінді қысқаша мазмұндауСергіту сәті. Би әуенімен гимнастика жасау
4-тапсырма. Топтық жұмыс«Дөңгелек үстел» әдісі бойынша кесте толтыру Бекіту: «Ыстық орындық» әдісі -Болашақта дәрігер болғың келе ме?-Дәрінің біздің ағзамызға пайдасы бар деп ойлайсың ба?-Дәріні көп ішпеу үшін не істеу керек деп ойлайсың?
Рефлексия. «Көңіл-күй аралы»
|
АКТ |