САБАҚ: Дәрігермен сұхбат |
Мектеп: СҚО спортқа дарынды балаларға арналған мамандандырылған мектеп— интернаты |
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Рахимжанова Г.С. |
|
СЫНЫП: 7 |
Қатысқандар:12 |
Қатыспағандар:0 |
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
Т.7.2: Мәтіннің негізгі мазмұнын түсіну, ақпараттың өзектілігін анықтау; А. 7.6 Кесте, диаграмма, шартты белгілер, суреттер мен сызбаларда берілген ақпаратты сипаттау ;Т. б. 7.1.1. Мәтіннен көмекші есімдерді ажырата білу, жазбаша, ауызша жұмыстарда қолдана білу; |
|
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: |
|
|
— Мәтіннен тірек сөздерді тауып, жетекші сұрақтарға жауап бере алады
— Суреттерді сипаттап, сөз тіркестерін құрастырады
— Көмекші есімдерді ажыратады
|
|
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
|
|
— Суреттер бойынша сөйлемдер құрастырады
– Сызбалар арқылы мәтіннің мазмұнын береді
-Көмекші есімдерді қолданып, кесте толтырады
|
|
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
|
|
-Ақпараттың өзектілігін анықтайды
— Мәтінді жалғастырып,болжау жасай алады
-Көмекші есімдерді күнделікті өмірде қолданып, әңгіме құрай алады
|
|
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады:
— Оқиды, сипаттайды
-Диалогқа түседі
-Кесте толтырады
|
|
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: |
|
|
Сұхбат, дәрі, тұқымқуалаушылық,болашақ,денсаулығы, маңызды,мәжбүрсің |
|
|
Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: Ұлттың саулығы, қан тамырлар жүйесі ,баланың денсаулығы теңелді мал төлдейді жер көгерді
Discuss the chart that is created. Which is the most popular fruit choice? How do we know?
Has every learner’s choice been recorded? How can we check?
Ask learners if they can think of other questions that we might have investigated. If ideas are not forthcoming, ‘lead’ the discussion by suggesting – what else could we have put in the basket? What other things could we try, to see if people have favourites? What other questions could we have asked about our fruit basket?
Take ideas and ask – What do you think the result might be? What would the pictogram look like?
|
|
|
Талқылауға арналған сұрақтар: |
|
|
Денсаулыққа не пайдалы? |
|
|
Қандай тағамдар ішкен пайдалы? |
|
|
Дәріні көп іщкен дұрыс па?Денсаулықты қалай күту керек? |
|
|
Денсаулық адамға не үшін қажет? |
|
|
ишара: басын изейді ,басын, қолын, ішін көрсетеді |
|
|
|
|
Алдыңғы оқу: |
«Дәрігер» тақырыбында өткен сөздер мен сөз тіркестерін біледі |
|
Жоспар |
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
Басы 2 мин
2 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі: АмандасуПсихологиялық ахуал. «Шаттық шеңбері»Топқа бөлу. Жемістер мен көкөністер суреті арқылы топқа бөлемін. Ой қозғау. Суреттер бойынша сұрақтар қою арқылы сабақтың тақырыбын ашу.
Сұрақтар:-Суретте кімдер бейнеленген деп ойлайсыңдар?-Ақ халатты жандар біздің өмірімізде қандай орын алады?-Берілген суретте дәрігер не істеп тұр?Оқушылардың жауабы арқылы сабақ тақырыбы ашылады.
|
Интербелсенді тақта
|
Ортасы5 мин |
1-тапсырма. Оқылым. Топтық жұмыс.1-топ. 1.Мәтіннің негізгі мазмұнын түсініп, берілген ақпараттың өзектілігін анықтаңыз.2.Сұрақтарға көмекші есімдерді пайдаланып жауап беріңіз: — Қалай ойлайсыңдар, бір күнде қанша дәрі қабылдауға болады? ………………………2-топ. 1.Мәтінге жоспар құрыңыз.2.Мәтіннен көмекші есімдерді теріп жазып, күнделікті өмірмен байланыстырып сөйлем жазыңыздар.Үлгі : Үйдің ішінде бірнеше адам отыр. Кері байланыс. Екі топ бір-біріне ауызша кері байланыс береді.Кейін мұғалім екі топқа кері байланыс береді.
2-тапсырма1.«Ашық микрофон» әдісі арқылы әр топ бір-бірінен кезекпен сұхбат алады. 2.Кестедегі сөйлемдерді көмекші есімдермен толықтыру.Үлгі: Біздің үйдің ………. үлкен ағаш өсіп тұр.Қ.Б:
3-тапсырма. Тілдік бірлік. Жеке жұмысСөздер мен сөз тіркестерін мағынасына қарай сәйкестендіру1. Көмекші есімдерді теріп жазу2.Көмекші есімдермен сөз тіркестері мен сөйлемдер құрау3.Сызбалар (кластер) арқылы мәтінді қысқаша мазмұндауСергіту сәті. Би әуенімен гимнастика жасау4-тапсырма«Дөңгелек үстел» әдісі бойынша кесте толтыру
Қ.Б.
|
АКТ |
Соңы |
Бекіту: «Ыстық орындық»әдісі -Болашақта дәрігер болғың келе ме?-Дәрінің біздің ағзамызға пайдасы бар деп ойлайсың ба?-Дәріні жиі қолданбау үшін не істеу керек деп ойлайсың?
Рефлексия «Көңіл-күй аралы»
|
|
Қосымша ақпарат |
|
Саралау – оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс –Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ-мен байланыс(тәрбие элементі) ұндылықтармен байланыс (тәрбие элементі). |
3 деңгей.Сурет,жетелеуші сұрақтар беріледі
2- деңгей. Кесте,сурет қолданады
1- деңгей. Кеспе,сызба бойынша толықтырып сөйлейді.
|
Қ.Б:
|
Биология пәнімен терең байланысты, АКТ аудиожазба тыңдалды, АКТ 15 минуттық режим сақталады,сергіту сәті өткізіледі. Денсаулығын сақтау туралы ақ халатты абзал жандардың ақыл кеңесімен танысады. Денсаулығы мықты ұрпақ — біздің келешегіміз екендігін түсіндіріледі
|
РефлексияСабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді?Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? |
Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз.
|
|
|
|
|
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты)1:
2:Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1:
2:
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?1:
2:
|
|