Ашық сабақ «Нағыз дос» 2 сынып

0
Жаркымбаева Т.К. Мектеп:«№4 аралас жалпы орта білім беретін мектеп» Пәні: Әдебиеттік оқу 2 г сынып Сабақтың тақырыбы Нағыз дос Оқу мақсаты: 2.1.3.1 — шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжау2.2.1.2 — шығарманы іштей оқып, ондағы қажетті ақпараттарды белгілеп оқу2.3.1.1 — мұғалім көмегімен оқылған шығарманы бөліктерге бөліп, жоспар құру Сабақтың мақсаты: Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады:Жаңа білімді меңгереді.Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді.Оқушылардың көбі мынаны орындай алады:Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.Топтық жұмысты бірлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды.Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.Білу,түсіну, қолдану,талдау,жинақтау, бағалау Бағалау критерийі
  • Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады.
  • Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.
  • Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.
  • Құндылықтарды дарыту Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. Оқыту әдістері Топтық жұмыс, , «Бірлескен жұмыс» әдісі, бағалау түрлері: қалыптастырушы бағалау Ресурстар Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер Пәнаралық байланыс Музыка, қазақ тілі, ағылшын тілі Кезең Сабақ бөлімдерінің мақсаты: Сабақтың барысы Оқушының іс-әрекеті Оқыту модульдері Мұғалімнің әрекеті

    Білу

    Бастапқы рефлексиялық кезеңі Оқушылармен амандасуЖағымды психологиялық ахуал: «Ыстық алақан» тренингі.Ой қозғау /мағынаны тану/ ББҰ Оқушылар бір-бірімен қол алып, амандасады. Бір-біріне жақсы тілектер айтады

    Оқушылар ББҰ толтырадыТоптарға пазл әдісі бойынша бөлінеді, топ басшысын сайлайды. «Үш шапалақ» әдісі арқылы бағалау

    Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. «V»

    білемін

    «+»

    білдім

    «?»

    Үйренгім келеді

    Топтарға бөлінеді. Ітоп , ІІтоп, ІІІтоп«Алтын ережені» қайталау. Түсіну .

    Өз бетімен дара ойлауға дағдыландыру

  • Бейнекөрініс тамашалау
  • «Болжау» стратегиясы-Сабақ не туралы болуы мүмкін?— Дос туралы– Балалар, сендердіңдостарыңқандай? Олар қандай киім кигенді ұнатады? Сипаттап беріңдерші. Бейнекөріністі көредіАуызша орындалады. Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Сипаттайды.«Қол белгісі» әдісі арқылы бағалау АКТ- мен жұмыс. Қолдану

    (Қарапайым тапсырмалар)

    Тапсырмалар беру арқылы жаңа сабақты тереңірек түсіну.

    Оқулықпен жұмыс

  • Тізбектей, жалғастырып оқы
  • Тауып оқы
  • Досың қуанған кезде/қиналған кезде/ сен қандай сезімде боласың?
  • Өз сөзіңді берілген мультфильм кейіпкерлерімен байланыстырып сөйле.
  • Сөздік жұмыс
  • Жайбарақат, сырқат, тұтылуДәптермен жұмыс:Күннің жады

    «Бірлескен жұмыс» әдісі

    Шаршы түстері арқылы бағалау

    Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер Сергіту сәті Сергіту сәтін ұйымдастыру.

  • Дос туралы бейнеролик
  • Оқушылар бейнероликті тамашалайды АКТ –мен жұмыс Талдау

    (Қорытынды шығаруға бағытталған. Кесте сызба толтыру)

    Төменгі деңгейлі және жоғары деңгейлі сұрақтарды қойып, тақырыпты талдауға үйрету.Үш тілділікті меңгерту мақсатында Топпен жұмыс:Топтастыру

    І топ:Дос /ассоциация/ІІтоп: Дос туралы мақал-мәтелІІІтоп:«Сиқырлы қоржын»

    «Полиглот»

  • Дос
  • Жаңашыр
  • Қамқор
  • Адал
  • Шынайы
  • «Ойлан , тап , бөліс» әдісі Әр топ постер дайындап қорғайды.Топ бір – бірін бағалайды.

    Үш тілде айтылады

    «Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау

    Жас ерекшеліктеріне қарай оқыту.

    Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.

    Жинақтау

    (Қорытынды шығаруға бағытталған)

    Алған білімді жинақтау. Шығармашылық тапсырма:Досыма /Абызға не Абланға/ хат немесе 5 жолды өлең арнап жазыңыз«Интервью» әдісі арқылы оқушылар сұхбаттасады Топтар бір- бірінің жұмысын бағалайды.Смайликтер арқылы бағалау. Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. Бағалау

    Кері байланыс Рефлексия

    Оқушы көзқарасын анықтау.
  • Біз бүгінгі сабақта қандай әңгімемен таныстық?
  • Әңгіменің кейіпкерлерін ата
  • Абыз қандай?
  • Аблан неге қашпады?
  • Әңгіме неліктен «Нағыз дос» деп аталады? ӨӨБ
  • «Бағдаршам» әдісіНе қиындық келтірді ? Сабақ туралы пікірі Оқушылар өздерінің бүгінгі сабақ туралы пікірін айтады. Өз жұмыстарына баға береді.

    Бағдаршам түстері бойынша сабақ туралы пікірін білдіреді

    Көшбасшылық . Қорытынды бағамдауҚандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымдыжетілдіругекөмектесетінне білдім?