Жаркымбаева Т.К. |
Мектеп:«№4 аралас жалпы орта білім беретін мектеп» |
Пәні: Әдебиеттік оқу |
2 г сынып |
Сабақтың тақырыбы |
Нағыз дос |
Оқу мақсаты: |
2.1.3.1 — шығарманың тақырыбы мен үзіндісіне (бастапқы бөліміне) сүйеніп, оқиғаның соңын болжау2.2.1.2 — шығарманы іштей оқып, ондағы қажетті ақпараттарды белгілеп оқу2.3.1.1 — мұғалім көмегімен оқылған шығарманы бөліктерге бөліп, жоспар құру |
Сабақтың мақсаты: |
Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады:Жаңа білімді меңгереді.Оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді.Оқушылардың көбі мынаны орындай алады:Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.Топтық жұмысты бірлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды.Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады: Оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.Білу,түсіну, қолдану,талдау,жинақтау, бағалау |
Бағалау критерийі |
Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады.
Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады.
Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.
|
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
Оқыту әдістері |
Топтық жұмыс, , «Бірлескен жұмыс» әдісі, бағалау түрлері: қалыптастырушы бағалау |
Ресурстар |
Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар және әртүрлі заттар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер |
Пәнаралық байланыс |
Музыка, қазақ тілі, ағылшын тілі |
Кезең |
Сабақ бөлімдерінің мақсаты: |
Сабақтың барысы |
Оқушының іс-әрекеті |
Оқыту модульдері |
|
|
Мұғалімнің әрекеті |
|
|
Білу
|
Бастапқы рефлексиялық кезеңі |
Оқушылармен амандасуЖағымды психологиялық ахуал: «Ыстық алақан» тренингі.Ой қозғау /мағынаны тану/ ББҰ |
Оқушылар бір-бірімен қол алып, амандасады. Бір-біріне жақсы тілектер айтады
Оқушылар ББҰ толтырадыТоптарға пазл әдісі бойынша бөлінеді, топ басшысын сайлайды. «Үш шапалақ» әдісі арқылы бағалау
|
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. |
|
|
«V»
білемін
|
«+»
білдім
|
«?»
Үйренгім келеді
|
|
|
|
|
Топтарға бөлінеді. Ітоп , ІІтоп, ІІІтоп«Алтын ережені» қайталау. |
|
|
Түсіну . |
Өз бетімен дара ойлауға дағдыландыру
|
Бейнекөрініс тамашалау
«Болжау» стратегиясы-Сабақ не туралы болуы мүмкін?— Дос туралы– Балалар, сендердіңдостарыңқандай? Олар қандай киім кигенді ұнатады? Сипаттап беріңдерші. |
Бейнекөріністі көредіАуызша орындалады. Оқушылар сұрақтарға жауап береді. Сипаттайды.«Қол белгісі» әдісі арқылы бағалау |
АКТ- мен жұмыс. |
Қолдану
(Қарапайым тапсырмалар)
|
Тапсырмалар беру арқылы жаңа сабақты тереңірек түсіну.
|
Оқулықпен жұмыс
Тізбектей, жалғастырып оқы
Тауып оқы
Досың қуанған кезде/қиналған кезде/ сен қандай сезімде боласың?
Өз сөзіңді берілген мультфильм кейіпкерлерімен байланыстырып сөйле.
Сөздік жұмыс
Жайбарақат, сырқат, тұтылуДәптермен жұмыс:Күннің жады |
«Бірлескен жұмыс» әдісі
Шаршы түстері арқылы бағалау
|
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер |
Сергіту сәті |
|
Сергіту сәтін ұйымдастыру.
Дос туралы бейнеролик
|
Оқушылар бейнероликті тамашалайды |
АКТ –мен жұмыс |
Талдау
(Қорытынды шығаруға бағытталған. Кесте сызба толтыру)
|
Төменгі деңгейлі және жоғары деңгейлі сұрақтарды қойып, тақырыпты талдауға үйрету.Үш тілділікті меңгерту мақсатында |
Топпен жұмыс:Топтастыру
І топ:Дос /ассоциация/ІІтоп: Дос туралы мақал-мәтелІІІтоп:«Сиқырлы қоржын»
«Полиглот»
Дос
Жаңашыр
Қамқор
Адал
Шынайы
|
«Ойлан , тап , бөліс» әдісі Әр топ постер дайындап қорғайды.Топ бір – бірін бағалайды.
Үш тілде айтылады
«Бағдаршам» әдісі арқылы бағалау
|
Жас ерекшеліктеріне қарай оқыту.
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.
|
Жинақтау
(Қорытынды шығаруға бағытталған)
|
Алған білімді жинақтау. |
Шығармашылық тапсырма:Досыма /Абызға не Абланға/ хат немесе 5 жолды өлең арнап жазыңыз«Интервью» әдісі арқылы оқушылар сұхбаттасады |
Топтар бір- бірінің жұмысын бағалайды.Смайликтер арқылы бағалау. |
Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер. |
Бағалау
Кері байланыс Рефлексия
|
Оқушы көзқарасын анықтау. |
Біз бүгінгі сабақта қандай әңгімемен таныстық?
Әңгіменің кейіпкерлерін ата
Абыз қандай?
Аблан неге қашпады?
Әңгіме неліктен «Нағыз дос» деп аталады? ӨӨБ
«Бағдаршам» әдісіНе қиындық келтірді ? Сабақ туралы пікірі |
Оқушылар өздерінің бүгінгі сабақ туралы пікірін айтады. Өз жұмыстарына баға береді.
Бағдаршам түстері бойынша сабақ туралы пікірін білдіреді
|
Көшбасшылық . |
Қорытынды бағамдауҚандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымдыжетілдіругекөмектесетінне білдім? |