Сабақ тақырыбы |
9 саны және цифры |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
1.1.1.1 санау барысында натурал сандардың реттік номері анықталатындығын түсіну;10 көлемінде тура және кері санау; олардың натурал сандар қатарындағы орнын анықтау; 1.1.1.2 бір таңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыру1.1.1.3 бір таңбалы сандардың құрамын анықтау |
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушы: 10 көлеміндегі сандарды тура және кері ретпен санайды, натурал сандар қатарындағы 9 санының орнын табады |
|
Оқушының көпшілігі:9 санының құрамын анықтайды. |
|
Кейбір оқушылар:Санды өрнекке кері амал қолданып, өрнектер құрастырады, мәнін шығарады. |
Бағалау критерийі |
-10 көлеміндегі сандарды тура және кері ретпен санайды;— 9 санының құрамын анықтайды және орнын табады;— Өрнектер құрастырады және мәнін табады. |
Тілдік мақсат(тілдік емес пәнге) |
«Сан», «цифр», «теңдік», «қосу», «азайту» сияқты математикалық терминологияны; амалдардың атауын, «=», «>», «»белгілерін, қарапайым математикалық өрнектерді қолдану. |
Құндылықтарды дарыту |
«Мәңгілік ел» 5-құндылық Жауапкершілік, еңбек пен шығармашылық , сын тұрғысынан ойлау рухани құндылықтарды дарыту. |
Пәнаралық байланыстар |
Жаратылыстану |
АКТ қолдану дағдылары |
Электронды оқулық, интербелсенді тақта |
Бастапқы білім |
Оқушылар күнделікті өмірде немесе балалар бақшасында сандар ретімен санауды үйрену тәжірибесіне сүйенеді |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Дерексөздер/Ресурстар |
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі«Гүлмен тілек» әдісі Оқушылар арнайы дайындалып келген гүлді алақандарына салып тұрып, бір-біріне тілек тілейді және гүлдің астына жазылған 1,2,3 сандары бойынша топқа біріктіріледі.«Ашық микрофон» әдісі Өткен сабаққа байланысты сұрақ қояды, екінші оқушы жауап береді.ҚБ Жалаушалар арқылы |
Арнайы жасалған гүлдер
Микрафон
Жалаушалар
|
Сабақтың ортасы30 минут
Сергіту жаттығуы
|
Ұжымдық жұмыс «Қарлы кесек» әдісі (саралау жұмысы) 10 көлеміндегі натурал сандарды тура және кері санату. Тоғыз саны сандық сәуледе сегіз санынан кейін тұратынын анықтатуТілдік құзыреттілігін арттыру Тоғыз –девять-nineҚБ «Басбармақ» әдісі Жұптық жұмыс «Салыстыр » әдісі арқылы жұлдыздарда жазылған сандарды атап, әр санды 9 санымен салыстыру. 1 7 4 5 2 6 3 9 8 ҚБ Смайликтер арқылы Топтық жұмыс «Кім шапшаң?» ойыны 9 санын қалай алуға болады?Түсіп қалған сандарды ата. Екі топқа зымыранның суретіндегі сандар арқылы 9 санының құрамын анықтауға тапсырма беру. Осы тапсырманы қорытындылау мақсатында 9 саннының құрамын атап шығуҚБ «Бағдаршам» әдісі
Сергіту жаттығулары Жеке жұмыс.(жазылым дағдысы қалыптасады)
Үлгі бойынша 9 цифрын жазып үйренеді
ҚБ «Бағдаршам» әдісі
Жеке жұмыс «Жалғасын тап» әдісі (саралау)Мысалдарды шеш: Бүкіл сыныптағы оқушылармен бірінші баған бойынша сұрақтар қойып, әңгіме жүргізу. Содан кейін оқушыларға тапсырманы өз бетінше орындауды ұсынамын.ҚБ Жалаушалар арқылы
|
Ақ қағаздан жасалған қар кесегі
Сандық сәуле
Слайд
Смайликтер
Оқулық
Бағдаршам түстері
Видеоролик
Жұмыс дәптері
Электронды оқулық
Жалаушалар
|
Сабақтың соңы5 минут |
Кері байланыс |
Кері байланыс парағы |
Қосымша мәліметтер |
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түсіндіресіз? |
Бағалау- оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс- денсаулық және қауіпсіздік, АКТмен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементтері) |
«Тапсырма» тәсілі«Қарлы кесек» әдісіСан түзуінде сандардың орнын табуда қиналған оқушылармен жеке жұмыс жүргізу.
«Қарқын» тәсілі«Жалғасын тап» әдісіКері амалдар арқылы өрнектер құрастыруда қабілетті оқушылармен жұмыс жүргізу
|
«Бағдаршам» әдісі, «Басбармақ» әдісі, жалаушалар мен смайликтер арқылы |
Сергіту жаттығуы мен көзге арналған жаттығу |