Антоним дегеніміз не?
Ұстаз тілегі сайтында материал жариялап тегін сертификат, алғыс хат және құрмет грамотасын алуға болады. Ол үшін сайтқа тіркеліп материал жариялау керек. Сайт бойынша барлық сұрақтарды 8-771-234-5599 номеріне ватсап арқылы қоюға болады
Антоним дегеніміз не?
Автор: Абдурахманова Алия Шынасиловна
Бағыты: Бастауыш сынып Бөлімі: Сабақ жоспары Сыныбы: 2 сынып
Жарияланған уақыты: 2019-01-09
Материал туралы қысқаша түсінік
Бұл материал қазақ тілінен бастауыш 2- сынып мұғалімдеріне керек Қазақ тілінен «Антоним дегеніміз не?» тақырыбы бойынша оқу түрлерін пайдаланып тыңдаған материалдан түсінбеген сөздерін белгілейді, мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді . Антоним сөздерді дұрыс қолданады және мағынасын түсініп, сөйлеу барысында қолдана алады.Бас әріп пен кіші әріптің биіктігін , мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазуға қалыптастырады. Оқу түрлерін, топпен, жұппен, жеке жұмыстарды орындату арқылы өзіне сенімділікке , өзара көмек көрсетуге, адамгершілікке, тәрбиелеп , ойын, тілін, сөздік қорын байытуға көмектеседі
Пән: қазақ тілі | Мектеп: №33 Соғанды негізгі мектебі | |
Күні: 2019жыл 66 —сабақ | Аты-жөні : Абдурахманова Әлия ШынасиловнаБітірген оқу орны: Абай атындағы Қаз ПИ , 1983 жылМамандығы: бастауыш сынып мұғалімі Санаты: жоғары Еңбек өтілі : 35 жыл Мекен-жайы: Жамбыл облысы, Қордай ауданы , Соғанды ауылы | |
Сынып: 2 | 5-Бөлім: «Дені саудың— жаны сау» | |
Сабақтың тақырыбы: | Антоним дегеніміз не? | |
Сабақтың мақсаты: | 2.1.6.1 Интонацияны, вербалды емес тілдік құралдарды қолданып, тақырыпқа назарын аударады | |
Күтілетін нәтиже: | 2.1.1.1.-тыңдаған материал бойынша түсінбеген сөздерін белгілейді, мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді 2.2.2.1. Антоним сөздерді дұрыс қолданады және мағынасын түсініп, сөйлеу барысында қолдана алады. 2.3.6.1.Бас әріп пен кіші әріптің биіктігін , мөлшерін сақтап, оларды байланыстырып көлбеу және таза жазады | |
Құндылықтарды дарыту: | ынтымақтастық, құрмет | |
Тілдік мақсаттар: | 2.4.2.2.- көптік жалғауларын дұрыс қолданады | |
Пәнаралық байланыс: | еңбекке баулу, дене шынықтыру, өзін-өзі тану | |
АКТ қолдану деректері | интербелсенді тақта, оқулық, стикер | |
Тәрбиелік мәні: | Рухани- адамгершілік қасиеттерді қалыптастыру | |
Бастапқы білім | Сөз және оның мағынасы | |
Уақыт | ||
Сабақтың басы
|
1.Ұйымдастыру кезеңі Сәлемдесу2.Шаттық шеңбері: «Мадақтау» Оқушылар бір-біріне мадақтау айтады:Бүгін өте құлпырып кетіпсің!Сен өте әдепті жансың!Маған сенімен бір топта жұмыс жасау ұнайды!…3. Үй тапсырмасы:1. 6-жаттығу бір-бірінің орындаған жұмыстарын тексереді, бағалайдыСөз нені білдіреді?Бағалау «Бағдаршам» әдісі | |
Сабақтың ортасы30 мин | 7-жаттығу Оқылым1. «Тапсам деймін уақыт»- өлеңді мәнерлеп оқиды2.Өлең не туралы екенін айтады.Топпен жұмыс Айтылым3.Өлеңнің алғашқы шумағын топта қимылмен көрсетеді4.Өлеңдегі оң, сол сөздерін айтылуы мен білдіретін мағынасы бойынша салыстырады. Бұл сөздердің мағынасы бір-біріне жақын ба, әлде қарама-қарсы ма?5.Өлең неліктен «Тапсам деймін уақыт» деп аталған деп ойлайсың?Бағалау: «Жұлдызша» арқылы ЖазылымЖК: Мақал-мәтелдерді көшіріп жазады8-Жаттығу Көркем жазу 1. Көп біл, аз сөйле.2. Ашу- дұшпан,Ақыл-дос,Ақылыңа ақыл қос.Дескриптор:Мақалды көшіріп жазады.Мақалдардан мағынасы қарама-қарсы сөзді табады, бір-біріне мағынасын түсіндіреді.Бағалау: ЖК бойыншаАқпаратпен таныс!Жұппен жұмыс9- жаттығу Ойлан, сәйкесін тап! Антоним сөздерді бір-бірімен сәйкестендіреді. Бағалау: «Бас бармақ» (жұптар бірін-бірі бағалайды) 10- жаттығуӨлеңді мәнерлеп оқиды.өлеңнен антоним сөздерді табады.
Күндіз де көреді, Түнде де көреді.Жәнібек киноғаЖанын да береді.Ал енді қараңыз:Азыпты балаң жүз,Әйнексіз көрмейдіӘлжуаз баламыз.Тыңдалым «Теледидардың балаға пайдасы мен зияны » видиосын көреді«Ой қорыту» оқушылар сұрақтар бойынша өз ойларын айтады «Мәреге кім бұрын жетеді?» Шығармашылық жұмысӘр сөздің қасына мағынасы қарама-қарсы сөзді тауып жазады Өзара тексереді |
оқулық оқулық, дәптер оқулық «http://www.youtube.com/». HYPERLINK сайтынан «теледидардың балаға пайдасы мен зияны » видиосы дәптер |
Сабақтың соңы3- 5 мин | «Сұрақты ұстап ал !» Ойын: Оқушы парталас досына бір сөз айтады , ал досы оған қарама-қарсы сөзді тауып айтадыАнтоним дегеніміз не?Үйге: Антоним 11-жаттығу Бос торкөздерге мағынасы қарама- қарсы сөзді тауып жазады Кері байланыс:Оқушыға мұғалім тарапынанРефлексия: «Өз жұмысыңды бағала» тапсырмасын орындау | оқулық |
Материалды сайттан тегін жүктеу
Өз пікіріңізді қалдыру үшін тіркелу қажет.