Пәні: математика Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Өзім туралыСынып:1Күні: 17.09.2018 |
Мектеп: «№12 орта мектебі» КММ
Мұғалімнің аты-жөні: Қатысқандар саны -21
|
Сабақ тақырыбы |
4 цифры мен саны |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары( оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.1.2. 10-ға; дейінгі сандарды тура және кері санау, олардың натурал сандар қатарындағы реттік нөмірін анықтау.1.5.2.1 цифр мен санды бір-бірінен ажырату, бір таңбалы сандарды әртүрлі тәсілдермен (нүктелер жиынтығымен, таяқшалармен және т.б) және сан сәулесінде көрнекі кескіндеу |
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: цифр мен санды бір-бірінен ажыратады, 4 санының орнын анықтайдыКөптеген оқушылар: бір таңбалы сандарды әртүрлі тәсілдермен (нүктелер жиынтығымен, таяқшалармен және т.б) және сандық сәулесінде көрнекі кескіндейдіКейбір оқушылар: тақырыпты мысалдар келтіре отырып, түсінгенін көрсетеді, 4 санының құрамын анықтайды |
Бағалау критерийлері
Ойлау дағдыларының деңгейі Білу және түсінуҚолдану
|
— цифр мен санды бір-бірінен ажыратады, 4 санының құрамын анықтайды— бір таңбалы сандарды әртүрлі тәсілдермен (нүктелер жиынтығымен, таяқшалармен және т.б) және сан сәулесінде көрнекі кескіндейді— тақырыпты мысалдар келтіре отырып, түсінгенін көрсетеді.Артық, кем, тең, сонша ұғымдарын біледі, 4 санының құрамын анықтайды |
Тілдік мақсаттар |
Математикалық тілде сөйлеуге үйрету |
Құндылықтарды дамыту |
Ынтымақтастық пен құрмет құндылығын және әр іске деген жауапкершілік құндылықтарын іске асырамын. |
Пәнаралық байланыстар |
Музыка-сергіту жаттығуын бейнеролик арқылы жүргіземін. |
АКТ қолдану дағдылары |
Электронды оқулық. |
Бастапқы білім |
3 саны туралы білімді қайталау |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері40 минут |
Сабақта жоспарланған іс-әрекеттер |
Ресурстар |
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру кезеңіӨткен сандарды қайталауСандардың көршілерін тап…2..,…3…., Салыстыру1*2,2*3,1*3,3*3,1*1,2*2; |
Түрлі түсті қарындаштар
санауға арналған санау материалдар
|
Сабақтың ортасы |
4саны және цифры.3санынан кейін қандай сан тұрады (4)Төрт саны сандық сәуледе үш санынан кейін тұрады. Санау материалдар арқылы төрт санының құрамын көрсету3+1,2+2,1+3Суретпен жұмыс.-Қай үй жануарларының 4 аяғы бар? Айтып бер. Жауабы:ат, қой, ешкі.-Қандай сандар түсіп қалған? Тапсырманы орындауға неғұрлым көп оқушыны белсенді түрде араластыруға тырысыңыз. Жауап беруге қиналған оқушыларға санау таяқшасының орнына қарындаштар қолдануды ұсыныңыз.Жауабы:бірінші шие: 3; екінші шие: 2; үшінші шие: 1.Сандарды салыстыр. Оқушыларға өрнектерді жұппен салыстырады “Артық”, “кем” және “тең” сөздерін дұрыс қолдану арқылыЖауабы:4> 12 34 = 4Түсіп қалған сандарды ата. Сандық сәулеге сүйене отырып оқушылар жұппен жұмыс жасайды.Жауабы:түсіп қалған сандар: а) 4; ә) 3, 1; б) 1, 3; в) 4, 2.Шығарып көр. -Қоянда неше ақ көжек бар? Неше қара? — Барлығы неше көжек бар? Жауабы:4 көжек.Сана. (Ж) Неше қоңыр тауық бар? (3) Неше ақ тауық бар? (1) Егер 3-ке 1-ді қосса қанша болады?Оқушылар қалған суреттер бойынша жұппен жұмыс жасайды. 4 санын қалай алдыңдар? Жұмыс дәптері 17-18бет |
Заттардың суреттері салынған парақшалар
Санау материалдар
Суреттер
Дәптермен жұмыс
|
Сабақтың соңы |
-Сандық сәуледе 4 саны қай жерде орналасқан?-4цифры неше затты білдіреді? «Жетістік баспалдағымен »өзін-өзі бағалау |
суреттер |
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
|
|
Оқушыларға қолдау көрсету:Оқушылардың өз ойын еркін жеткізуіне жетекші сұрақтар арқылы жағдай жасаймын.Қабілеті жоғары оқушы отбасы мүшелерін атап қана қоймай олардың мамандықтары және отбасындағы қызметі туралы ара жігін ажыратып әңгімелейді. |
|
|