Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:7.2В бөлім: Үшбұрыштар |
Мектеп:М.Исламқұлов |
Күні:23.11.2017 |
Мұғалімнің аты-жөні: |
Сынып: 7 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
Сабақтақырыбы |
Үшбұрыштар теңдігінің белгілері |
|
Осы сабақта қол жеткізілетіноқу мақсаттары (оқубағдарламасына сілтеме) |
7.3.1.21 үшбұрыштар теңдігінің белгілерін білу және дәлелдеу;қолдану; |
Сабақ мақсаттары |
Үшбұрыштар теңдігінің үш белгісімен танысады;
Үшбұрыштар теңдігін белгілері бойынша салу жұмыстарын орындап, қорғайды;
Жаңа материалға байланысты есептер шығарады.
|
Бағалау критерийлері |
үшбұрыштартеңдігініңбелгілеріментанысып, дәлелдейалады;үшбұрыштартеңдігініңбелгілерінесепшығарудатиімдіқолданады |
Тілдікмақсаттар |
Пәнге тән лексика мен терминология:Үшбұрыш биссектрисасы, медианаДиалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер: Үшбұрыш-треугольник-triangleБиіктік –высота – highest |
Құндылықтардыдарыту |
Шығармашылық және ойлау дағдысын қалыптастыру;. Достық қарым-қатынас орнату, ортақ істің нәтижесіне жауапкершілікпен қарау, өзін-өзі реттеу |
Пәнаралықбайланыстар |
Сызу, |
Бастапқы білім |
Үшбұрыштар. Үшбұрыштың түрлері ,бұрыштары |
Сабақбарысы |
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
Сабақтың басы 5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі: «Ой қозғау » Үш сұрақ » тәсілі бойынша үлестірме материалға үш сұрақты жазып, жазбаша жауап беруі талап етіледі. Жауаптарды постер арқылы қорғайды .
Үшбұрыш дегеніміз не ?
Үшбұрыштың қандай түрлері бар?
Үшбұрыштар биссектрисасы, медианасы, биіктігі дегеніміз не ?
|
Геометрия 7-сыныпА.Абдиев, Ж.Қайдасов, Г.Досмағанбетова(56-58 беттер) |
Сабақтың ортасы Жаңа тақырыпты түсіндіру25 минут
Қалыптастырушы бағалау: 1-тапсырмаБағалау критерийі
2-тапсырма:Бағалау критерийі:
3-тапсырма
Тест тапсырмасы 10 минут
|
« Ойлан, жұптас, бөліс » әдісі бойынша жаңа материал бойынша топта жұптасып талқылайды, ортаға салып бөліседі. Сәйкес қабырғалары мен бұрыштары тең болатын үшбұрыштар тең үшбұрыштар деп аталады. АВС және АꞌВꞌСꞌ үшбұрыштарының теңдігі былай жазылады: ∆АВС = ∆ АꞌВꞌСꞌ , ꞌ , Вꞌ , І белгі: Егер бір үшбұрыштың екі қабырғасы және олардың арасындағы бұрышы екінші үшбұрыштың сәйкес екі қабырғасы мен олардың арасындағы бұрышына тең болса, онда мұндай үшбұрыштар тең болады. ІІ белгі: Егер бір үшбұрыштың бір қабырғасы мен оған іргелес жатқан екі бұрышы екінші үшбұрыштың сәйкес қабырғасы мен оған іргелес жатқан екі бұрышына тең болса, онда мұндай үшбұрыштар тең болады. ІІІ белгі: Егер бір үшбұрыштың үш қабырғасы екінші үшбұрыштың сәйкес үш қабырғасына тең болса, онда мұндай үшбұрыштар тең болады.
Жаңа материалға байланысты салу жұмыстарыОқушылар оқулықтан салу жұмыстарын ұқыпты, анық етіп орындайды
«Жүреміз, ойланамыз» әдісі арқылы топтар жаңа материалға байланысты жаттығулар орындайды
№165-166 жаттығуларды орындау
Үшбұрыштар теңдігінің белгілерін дүрыс пайдаланып есептер шығарады.
Кейбір оқушыларға №167-168 жаттығуларды орындату
Күрделілігі жоғары есептерді шығарады
|
Постер қорғауға қажетті материалдар, үлестірме қағаздар
Салу құралдары
|
Сабақтың соңы5 минут |
Кері байланыс:« Екі жұлдыз , бір тілек » арқылы пікірлері мен ұсыныстарын айтады
Бағалау: смайликтер арқылы
Үйге тапсырма: Үшбұрыштар теңдігінің белгілері тақырыбы бойынша шығармашылық жұмыстар. |
Смайликтер |
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюдыжоспарлапотырсыз? |
Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз? |
Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы |
Сабақ барысында барлық оқушылар тапсырмаларды орындайды, қабілеттілігі жоғары оқушыларға күрделілігі жоғары есептер берілді. Шығармашылық ізденіс тапсырмалары қоса берілді. |
«БББ » кестесі,«Ойлан,жұптас,бөліс» әдісі,«Жүреміз, ойланамыз» әдісі«Екі жұлдыз, бір тілек» |
Сынып ішіндегі және топтармен жұмыс кезіндегі қауіпсіздік ережелерін сақтайды. |
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
Жалпы бағаСабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?1:
2:
Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?1:
2:
|