«Тыныс алу мүшелері. Адамның тыныс алу жолдарының құрылысы мен газ алмасу мүшелері» 7 сынып

0









Ашық сабақ: «Тыныс алу мүшелері. Адамның тыныс алу жолдарының құрылысы мен газ алмасу мүшелері» 7 сынып

Автор: Ахатова Кульпан Кенжибаевна

Бағыты: Биология Бөлімі: Ашық сабақ Сыныбы: 7 сынып

Жарияланған уақыты: 2019-02-04


Материал туралы қысқаша түсінік

биология пәні мұғалімдеріне арналған ашық сабақ




Ұзақ мерзімді жоспардың бөлiмi:7.1.4.5 Күні:Сынып: 7 Мектеп: Мұғалімнің аты-жөні:Қатысқандар: Қатыспағандар:
Сабақтың тақырыбы Тыныс алу мүшелері. Адамның тыныс алу жолдарының құрылысы мен газ алмасу мүшелері
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) 7.1.4.5. Адамның тыныс алу мүшелерінің құрылыс ерекшеліктерін танып білу
Сабақтың мақсаты
  • Барлық оқушылар істей алады: Тынысалу мүшелерінің құрылысын білу
  • Көптеген оқушылар істей алады: Адамның тыныс алу мүшелерінің құрылыс ерекшеліктерін салыстыру
  • Кейбір оқушылар істей алады: Адамның тынысалу жолдарының құрылысы мен газ алмасу мүшелерін анықтау
  • Оқу дағдыларының деңгейі Жоғары деңгей дағдылары
    Бағалау критерийі
  • Адамның тыныс алу мүшелерінің құрылысын анықтайды.
  • 2.Адамның тыныс алу мүшелерінің құрылыс ерекшеліктерін атқаратын қызметімен байланысын анықтайды
  • Тілдік мақсаттар Пәндік лексика мен терминология:сілемейлі қабық, мұрын қуысы, өкпе, дыбыс сіңірлері, бронхылар
    Құндылыққа баулу Патриотизм және азаматтық жауапкершілік,құрмет, ынтымақтастық, ашықтық, өмір бойы білім алуға дайын болу
    Пәнаралық байланыс Химия – Газ алмасу үдерісі; О2, (оттегі) СО2, (көмірқышқыл газы).Математика – өкпе сиымдылығы 500 мл
    Алдыңғы білім 7.1.4.4. Омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың тыныс алу мүшелерін салыстыру

    Сабақтың барысы:

    Сабақтың жоспарланған кезеңі Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері Ресурстар
    Сабақтың басы3 минут Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық ахуал: I Ұйымдастыру кезеңі А) Сәлемдесу Ә) ТүгелдеуЫнтымақтастық атмосферасын құру. (сәттілік тілеу)Б) Топқа бөлу. (сурет арқылы ) Стикер
    Сабақтың ортасы

    «Көз қарас» әдісі9-минут

    2-минут

    10-минут

    Қызығушылығын ояту:Омыртқасыз және омыртқалы жануарлардың тыныс алу мушелерінің құрылысы туралы слайд корсету.Әдіс –тәсілдер арқылы сабақтың мақсатын анықтау. Жаңа тақырыпты мәтін арқылы меңгерту-топпен жумыс әтінмен жұмыс.Тақырыпты өздігінен оқыту арқылы түсіну. Мәтінмен жұмыс істеу арқылы ойлау, талдау, түсіну дағдыларын жетілдіру.І-топ үй жануарлары:Сүтқоректілердің тыныс алу жүйесі.ІІ-топ құстар: Құстардың тыныс алу жүйесі.ІІІ-топ жәндіктер: Бунақденелілердің тыныс алу жүйесі.ІҮ-топ балықтар :Балықтардың тыныс алу жүйесі.2. Тапсырма

    «Бағдаршам» әдісіДескриптор: 1.Тыныс алу мүшесінің құрылымдарын айтады 2.Тыныс алу мүшелері мен олардың атқаратын сәйкестендіреді.3.Тыныс алу мүшелерін атап шығады;4.Адамның тыныс жолдары құрылысы және газ алмастыру мүшелерін көрсетеді.қызметтерімен

    А 4Маркер Кесте

    Оқулық пен дәптермен «Атамұра»

    СуреттерФлипчарт

    Сабақтың соңы

    5 минут

    «Биологиялық домино» (Әр бір топқа конвертпен сұрақ береді ауызша жауап береді) Конверт
    Кері байланыс3-минут «БББкестесі» арқылы оқушылар өз ойларын жазады Стикерге жазып салады
    Үйге тапсырма1-минут Тыныс алу мүшелері. Адамның тыныс алу жолдарының құрылысы мен газ алмасу мүшелері. Реферат жазу Үй жұмысын күнделікке тіркеу Күнделік
    Саралау- сіз қандай тәсілмен қолдау корсетпексіз?Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз? Бағалау – Сізоқушылардыңматериалды игерудеңгейін қалай тексерудіжоспарлар отырсыз Денсаулық жəнеқауіпсіздік техникасынсақтау
    Барлық оқушылар істей алады:«Аквариум» әдісі арқылы оқушылардың алдыңғы білімді қаншалықты меңгергенін есте сақтау қабілетін шындау. «Көз қарас» әдісі арқылы оқулықтан берілген мәлімет пен өмірдегі мәліметті саралап өз ойларын жеткізеді.«Сәйкестендіру» әдісі жылдамдыққа, өз ойын нақтылауға ынталандырады. «Басбармақ» әдісі, «Бағдаршам» әдісі, «Смайликтер» әдісі арқылы топтық, жұптық, жеке мақтау мадақтау жүргізіледі Физика, химия, Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау.
    Сабақ бойынша рефлексия
    Сабақ мақсаттары немесе оқу мақсаттары шынайы, қолжетімді болды ма?Барлық оқушылар оқу мақсатына қол жеткізді ме? Егер оқушылар оқу мақсатына жетпеген болса, неліктен деп ойлайсыз? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?Сабақ кезеңдерінде уақытты тиімдіпайдаландыңыз ба?Сабақ жоспарынан ауытқулар болды ма жəне неліктен
    Жалпы бағалауСабақта ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)?1: 2:Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?1:2:Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардыңжетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нəрсеге назар аудару қажет?







    Материалды сайттан тегін жүктеу

    Жүктеу

    Материал ұнаса парақшаңызға сақтап қойыңыз!


    Өз пікіріңізді қалдыру үшін тіркелу қажет.