Күні:Сынып: 1 |
Мұғалім:Қатысқандар саны:Қатыcпағандар саны: |
Сабақтың тақырыбы: |
Р дыбысы мен әрпі |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.2.9.1 Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру1.1.9.1 Сөздегі дыбыс түрлерін (дауысты, дауыссыз, жуан және жіңішке дауыстылар) ажырату және дұрыс дыбыстау.1.1.4.1 Мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжау1.3.8.1 Жазу жолын, жоларалық кеңістігі, жолдың жоғарғы төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу |
Сабақтың мақсаттары |
Барлық оқушылар: Жаңа білімді меңгереді.Көптеген оқушылар:Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.Кейбір оқушылар: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
Бағалау критерийлері |
Р дыбысы мен әрпін ажырата алады, сөзге дыбыстық талдау жасай алады, дауысты не дауыссыз екенін ажыратады. Сөздерде кездесу ретін анықтайды. |
Құндылықтарды дарыту |
Ынтымақтастық, еңбек |
Пәнаралық байланыс |
Көркем еңбек, дүниетану |
АКТ қолдану дағдылары |
Аудио жазба тыңдалым, сюжетті суреттер. |
Тілдік құзыреттілік |
Р дыбысы мен әрпі |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
Сабақтың басы 3 мин |
Ширату жаттығулары Топқа бөлу. «Қима қағаз» әдісі |
|
Сабақтың ортасы 8 мин |
ОА Оқулықпен жұмыс Дескриптор:— оқушылар жеке және хормен оқиды— сөздерді буынға бөледі— Р дыбысы нешінші буында тұрғанын айтады— сөздің мағынасына назар аударадыОЖ Дәптермен жұмысДескриптор:— Р дыбысын ауада және дәптерге үлгі бойынша әдемі жазып үйренеді— жазу жолын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талапқа сай жазады |
Сюжетті суреттерОқулық |
4 мин |
Жұппен жұмысАудиотыңдалымДескриптор:— тыңдау арқылы сұраққа жауап береді.— сурет бойынша жұппен әңгімелейді.— суреттегі ара сөздерінің мағынасын ажыратады.Жеке жұмыс«Серпілген сауал» әдісі1. Р дыбысы қанда дыбыс?2. Р дыбысы сөздің қай жерінде кездеседі?3. Р дыбысы неге ұқсайды?4. Р дыбысына мысал келтірДескриптор:— сұрақтарға жауап береді, Р дыбысынамысал келтіреді |
|
3 мин |
Сергіту жаттығуы«Дыбысты анықта » ойыныР әрпінен басталатын сөз айтқанда, қол шапалақтаймыз. Ал,басқа әріптерден басталатын сөздерді айтқанда аяғымызбен белгі береміз. |
|
8 мин |
Топтық жұмыс1-топ:“Ойлан, тап” ойыны2-топ:Р дыбысы бар суреттерді сәйкестендіру3-топ:Р дыбысы бар суреттерді боя және бояған суретіңе сөйлем ойлаДескриптор: Р дыбысына байланысты сөзді табады.Суреттерді сәйкестендіреді.Сөздерден сөйлем құрайды. |
Слайд |
5 мин |
Саралау«Сәйкестендіру» әдісі Дескриптор:—Суреттерді атайды, сәйкестендіреді |
Суреттер |
Сабақтың соңы 4 мин |
Кері байланыс |
|
Дифференциация (саралау) – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалауды – қалай жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
Оқушылардың қажеттілігін қанағаттандыру үшін кейбір оқушыға саралау тапсырмасы берілді. |
Әрбір тапсырма орындалған сайын мадақтаулар айтылады. |
Сабақта үзіліс кезінде өзін өзі ұстау ережелері ескеріледі. |
Қаралым саны: 23