ПӘН: ҚАЗАҚ ТІЛІ 5-бөлім: Биоалуантүрлілік. Қызыл кітапқа енген жануарлар мен өсімдіктерСабақ тақырыбы: Қазақстанның қызыл кітабына енген құстар |
МЕКТЕП: Байгелді Кейкиев атындағы орта мектебі |
КҮНІ: 24.01.2019 ж |
Мұғалім: Әбдікерім Ақбаян |
СЫНЫП: 8 «Б» |
ОҚУШЫ САНЫ: |
КЕЛМЕГЕНДЕР: |
Сабақ қамтитын оқу мақсаттары |
8.2.4.1 – тақырыптағы мәтіндерден тұрлаулы мүшенің ерекшелігін түсіндіру8.3.2.1 Сөйлемнің тұрлаусыз мүшелерінің ерекшелігін түсідіріп жаздыру |
Сабақ мақсаты |
Сөйлемнің тұрлаулы мүшелерінің ерекшелігін түсінеді;Сөйлемнің тұрлаусыз мүшелерінің ерекшелігін түсінеді; |
Бағалау критерийі |
Мәтіннің тақырыбының ерекшеліктерін анықтайды. Сөйлемде сөйлем мүшелерінің орын сақтап құрастыра алады. |
Тілдік мақсаттар |
Тақырыпқа байланысты сөздер мен терминдер:Қыран,үкі,биоалуантүрлік,қызыл кітап |
Жоспар: |
Жоспарланған уақыт |
Іс-шаралар |
Ресурстар |
Сабақтың басы 2-3 мин
Сабақтың ортасы 20-30 мин
|
Сабақтың барысы:І. Ұйымдастыру кезеңіСынып оқушылары түгенделеді. Сабақ мақсаты хабарланады.
1-тапсырма Мәтінді алдымен тұтас оқып ,содан соң қырандар диалогын рөлге бөліп оқыңдар.Дескриптор 1.Берілген сөздердің стильдік ерекшелігін анықтайды; 2.Мәтінге басқаша қандай тақырып таңдар едіңдер 3.Осы мәтінге қандай мақал сәйкес келеді. 2-тапсырма.Оқылым мәтініндегі қою қаріппен берілген сөздерді басқа мағыналас сөздермен алмастырып,осы азат жолды көшір.
3-тапсырма
Мәтінді оқи отырып, сөйлемнің анықтауыш мүшесінанықтайды.Оқулық 135 бет. «Қыранның балапаны.»
Дескриптор
Мәтін тақырыбын, мәселесін анықтайды.
Сөйлем мүшелерін ажыратады;
3. Тұрлаулы мүшелерді анықтайды4. Мәтіннен дәлелдер келтіре алады; 5.Тұрлаусыз мүшелерді анықтайды. 4 тапсырма « Үкі — қасиетті құс»мәтінін тыңдап ой тұжырымдаңдар
«Микрофон» деген айдармен өз жазғандарын оқиды. .
|
http://allrefs.net/c54/42op2/p49/
|
Сабақтың соңы7-8 мин |
Үй тапсырмасы6-тапсырма Қызыл кітапқа енген құстар туралы қосымша мәліметтер тауып келу.
|
|
Қосымша мәлімет |
Саралау – көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыларыңызға қандай жоспар құрған болар едіңіз? |
Бағалау – оқушылардың не үйренгенін қалай анықтауды жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланысқа сілтемеДенсаулық және қауіпсіздікАКТ сілтемелеріҚұндылықтар сілтемесі |
Жұптар бірі-біріне қолдау көрсетеді. Нәтижені саралау. |
Оқуды қадағалауСұрақ — жауапТоптық бағалау |
Георграфия пәнімен байланыс. Пән мұғалімімен ой бөлістім.Сыныпты топтарға бөлу.АҚТ дағдыларыТоппен жұмыс істеу дағдылары. (бір-бірін тыңдау, құрметтеу.) |
РефлексияСабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары шынайы болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен? |
|
|
|
Қорытынды бағалау:Ең жақсы өткен екі дүниені атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)1: 2: Қандай екі дүние сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізуші еді? (оқытуға және үйренуге қатысты)1: 2:Осы сабақтың барысында мүмкін барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы қандай ақпаратты білдім?1. |