Пәні: Қазақстан тарихы |
Сынып: 10 |
Мерзімі: 18.01.16 |
Тақырыбы: |
§37. Қазақ ұлттық мемлекеті құрылуының алғышарттары |
Мақсаты: |
Қазақ ұлттық мемлекетінің құрылуы қарсаңындағы Қазақстанның саяси, экономикалық және этникалық жағдайымен оқушыларды жан-жақты таныстыру |
Күтілетін нәтиже: |
Қазақ хандығының құрылуына ықпал еткен тарихи факторларды салыстыра отырып, оқушылардың танымдық қабілетін дамытып, өз бетінше қорытынды жасауға, ізденуге дағдыландыру |
Бағалау критерийлері: |
Теорияны түсіну, негізгі идеяны білу, рефлексия жасау |
Әдіс-тәсілдер: |
Диалогтық оқыту, СТО стратегиялары, «Шахмат», «Сиқырлы торкөздер» |
Сабақтың барысы: |
Кезеңі |
Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
Кіріспе |
2 минут |
СәлемдесуТүгендеуОқушылардың зейінін сабаққа аудару |
Оқушылар оқу құралдарын дайындайды |
Ынталандыру үшін мадақтау |
АКТ Стикерлер |
|
2 минут |
Оқушыларды топқа бөлу |
Оқушылардың қызығушылығы артады |
Жылдам отырған топты мадақтау |
А4 форматтағы қағаздар мен түрлі-түсті қарындаштар |
|
6 минут |
Үй тапсырмасын сұрау «Сиқырлы торкөздер» |
Оқушы қызығушылық танытып, белсенділігі артадыИнтерактивті тақтада берілген торкөздерді таңдау арқылы сұрақтарға жауап береді |
Өзін-өзі бағалау |
Тақырыпқа байланысты суреттер БАҚ материалдары |
Таныстырылым |
2 минут |
Тақырыпқа байланысты қысқаша түсінік беру |
Оқушылар тыңдай біледі, тақырыпты әңгімелейді, өздері білетін қосымша мәліметтерімен бөліседі |
Өзін-өзі бағалау |
Электронды оқулықҚазақстан тарихы. Қ.Атабаев |
Негізгі бөлім |
18 минут |
Диалогтық оқыту Мәтінді оқидыҚазақ ұлттық мемлекеті құрылуының алғышарттары |
Оқушы орындау керекМәтінмен жұмыс Қазақстанның саяси картасымен жұмысКестемен жұмыс |
Өзін-өзі бағалау |
Қазақстанның саяси картасы АКТА4 форматтағы түрлі-түсті қағазадар |
|
5 минут |
Жаңа сабақты қорытындылау«Шахмат» әдісі |
Дәптермен жұмысОқулықпен жұмыс |
Өзін-өзі бағалау |
7 сыныпқа арналған Қазақстан тарихы оқулығы Ғаламтор мәліметтері |
Қорытынды |
10 минут |
Суммативті бағалауРефлексия жасау Үйге тапсырма |
Оқушы өзін-өзі бағалайдыРефлексия Үйге берілген тапсырманы күнделікке жазу |
Бағалау Рефлексия |
Рефлексия
|