Қазақ тілінен сабақ жоспары: Жас сәулетшілер үйірмесінде (1) (3 сынып, II тоқсан, 4 бөлім) » ZHARAR

0

Қазақ тілінен сабақ жоспары: Жас сәулетшілер үйірмесінде (1) (3 сынып, II тоқсан, 4 бөлім) казакша Қазақ тілінен сабақ жоспары: Жас сәулетшілер үйірмесінде (1) (3 сынып, II тоқсан, 4 бөлім) на казахском языке

Пән: Қазақ тілі
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4-тарау «Сәулет өнері» (4-сабақ)
Сабақ тақырыбы: Жас сәулетшілер үйірмесінде (1)
Оқу мақсаттары:
Оқу түрлерін қолдану
3.3.1.1* мәтінді шолып (танысу мақсатында) оқу/рөлге бөліп оқу;
Түрлі жағдаяттарда қарым-қатынасқа түсу (диалог)
3.2.3.1* тақырыпқа қатысты әңгімеге қатысу
Сабақ мақсаттары:
Оқушылардың барлығы:
Суреттер мен сөздерді сәйкестендіріп, олармен кесте бойынша сөйлемдер құрастырады.
Оқушылардың көпшілігі:
Оқыған мәтін мазмұны бойынша қойылған сұрақтарға жауап береді.
Оқушылардың кейбірі:
Жағдаятқа сәйкес өзара диалог құрастырады.
Сабақ барысы: Қызығушылықты ояту – 3 минут
«Өз жұбыңды тап» ойыны
Мұғалім оқушыларға төмендегі суреттер мен сөздерді жеке-жеке таратады:
ҒИМАРАТТЫҢ
ҮЙДІҢ
ҮЙДІҢ
ЕСІГІ
ҮЙДІҢ
КЕСЕНЕНІҢ
Оқушылар сөздер мен суреттерді сәйкестендіріп, өз жұбын табады. Әр жұп өз сөз тіркесімен 1 сөйлем айтады. оқушылар осылайша өзара жұптарға бірігеді.
«Мағынаны таны» стратегиясы – 1 минут
Суретке қараңдар. Сұрақтарға жауап беріңдер.
Балалар қайда? Оларда нелер бар?
Олар не істеп отыр
Сабақ мақсаты мен бағалау критерийлерін бірлесе құру – 3 минут
Жаңа сөздермен жұмыс (оқулық, 103-бет)
Жаңа сөздер: қабырға, сарай, қызғылт
Мұғалім жаңа сөздерді дауыстап оқиды, оқушылар мұғалім соңынан қайталайды.
ЖЖ 1-тапсырма. Суреттер мен сөздерді сәйкестендіріп, олармен кесте бойынша сөйлемдер құрастыру
1. Қағаз
2. Пазл
3. Ағаш
4. Лего
5. Картон
ЖЖ 2-тапсырма (оқулықтың 104-бетіндегі 3-тапсырма). Мәтінді оқып, сұрақтарға жауап беру («Балық аулау» ойыны)
Мұғалім оқушыларға мәтінді түсініп оқуды тапсырады (3 минут). Осыдан кейін «Балық аулау» ойынын ұйымдастырады.
1) Мұғалім мәтін соңында берілген әр сұрақты балық пішінді 2 қағазға 2 рет қайталап жазады да, оларды жерге тастайды (сұрақтар көрінбейтіндей етіп).
2) Ортаға 1 оқушыны «балық аулауға» шақырады. Оқушының қолына құрық береді. Оқушы қай балықты ұстаса, сол сұраққа жауап береді. Жауаптарды басқа оқушылардың толықтыруына болады.
Бағалау «Аквариум» тәсілі арқылы орындалады. «Балықшылар» аулаған балықтарын сәйкес аквариумға салады (тақтадағы 3 аквариум суретінің біріне жапсырады).
Сұраққа толық жауап бердім. Сұраққа жартылай жауап бердім. Маған көмек керек.
ЖЖ 3-тапсырма (оқулықтың 105-бетіндегі 5-тапсырма үлгісімен). Жағдаятқа сәйкес өзара диалог құру
1) Мұғалім әр жұпқа келесі материалдардың суреттерін таратып береді:
1-жұпқа 2-жұпқа 3-жұпқа
4-жұпқа 5-жұпқа 6-жұпқа қағаз бен картон
2) Жағдаятпен таныстырады: Сендер «Жас сәулетшілер» үйірмесіне қатысасыңдар. Сендерде осы материалдар бар. Не жасайсыңдар? Неден жасайсыңдар? Оның қабырғасы, төбесі, сырты қандай болады? Жоба туралы өзара сұхбаттарыңды дайындауға 5 минут, қорғауға 1 минут беріледі. Үлгі бойынша 4 сұрақ пен 4 жауап бар диалог құрастырып айтыңдар.
3) Бағалау дескриптор арқылы жүзеге асады.
Дескриптор:
1. Жағдаятқа қатысты 4 сұрақ қойды.
2. Сұрақтарға өз ойымен дұрыс жауап берді…..


Полную версию материала можете скачать на сайте zharar.com через секунд !!!


Рахмет ретінде жарнамалардың біреуін басуды сұраймын!

Дереккөз: zharar.com