Қазақ тілінен сабақ жоспары: Көлік түрлерін білесің бе? (5 сынып, III тоқсан ) » ZHARAR

0

Қазақ тілінен сабақ жоспары: Көлік түрлерін білесің бе? (5 сынып, III тоқсан ) казакша Қазақ тілінен сабақ жоспары: Көлік түрлерін білесің бе? (5 сынып, III тоқсан ) на казахском языке

Пән: Қазақ тілі
Бөлім атауы:Көлік және жол белгілері
Сабақтың тақырыбы: Көлік түрлерін білесің бе?
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: О3.Мәтіннің жанрлық ерекшелігін ажырату.
Ж2 Әртүрлі жанрда мәтіндер құрастыру
Сабақтың мақсаттары:
Барлық оқушылар орындай алады:
Оқушылар жанрлық ерекшеліктеріне сай ресімделуі мен құрылымын сақтап, жарнама құрастыруды біледі.
Жарнаманың құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшелігін ажыратуды біледі.
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:
Оқушылар жанрлық ерекшеліктеріне сай ресімделуі мен құрылымын сақтап, жарнама құрастырып жаза алады.
Мәтіннен жарнаманың құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшелігін ажырата алады.
Кейбір оқушылар орындай алады:
Оқушылар жанрлық ерекшеліктеріне сай ресімделуі мен құрылымын сақтайды.
Жарнаманың құрылымы мен ресімделуі арқылы жанрлық ерекшелігін ажыратады.
Сабақ барысы: Қызығушылықты ояту
— Автокөліктің бірінші шыққан елін білесіздер ме?
(Европада, Франция 1769 — 70 ж. бумен жүретін двигатель шықты)
— Қазіргі замандағы автокөліктің ең үлкен жылдамдығы қандай?
— Жарысқа қатысатын автокөліктердің жылдамдығы қандай?
(300 км/сағ.)
(Гоночные 1020 кмсағ.
Фигураларға қарай топқа бөлу, үшбұрыш, дөңгелек, шаршы астында жол белгілерінің фотосы бар.
-Балалар, бұл жол белгілері нені білдіреді?
-Біз жол белгілері болмаса, жолдан қалай өтуіміз керек?
-Өмірде жол белгілерінің қаншалықты маңызы бар?
Оқу мақсаттары мен бағалау критерийлерімен таныстыру;
«Блум таксономиясы» арқылы жүзеге асырылады.
Оқылымалды тапсырма
— Суреттерден нені көріп тұрсыз?
— Қоғамдық көліктегі осындай жарнамаларды жиі кездестіресіз бе?
— Көліктегі жарнаманы оқисыз ба?
— Сіздің ойыңызша мұндай жарнамалар керек пе?
Топтық бағалау
Топтар жарнамаға қойылатын талаптарды ескере отырып, жарнама жазбас бұрын бағалау критерийін бірлесе құрады, топтар бірін-бірі бағалайды.
Бағалау критерийі:
-жарнаманың 2 ұтымды тұсын, 1 жақсартатын тұсын көрсетеді.
Ж.Оқылым тапсырмасы
Оқушыларға қоғамдық көліктегі бірнеше жарнамалар ұсынылады.
(оқылым материалы №1 қосымшада)
 Білу
Мәтінге тақырып қойыңыз.
1-мәтін http://kz.teahouse.kz/press/promo/_assam_shay_sauda_markasinan_shay_shu_g2/
2-мәтін
http://ortalyk-kaz.kz/publ/leumet/ajaldamada_a_paratty_ta_ta/4-1-0-8175
Оқушылар жұпта оқиды.
Сұрақтарға жауап береді, жұпта талқылайды.
— Жарнама кімдерге арналған?
— Жарнаманы түсіну қиын ба, жеңіл ме?
— Жарнаманың негізгі ерекшеліктері қандай екенін атаңыз.
 Түсіну
Мәтіндегі негізгі ойды бір сөйлемге сыйғызып айтыңыз.
Бағалау «Бас бармақ»
Оқылымнан кейінгі тапсырма
Мұғалім топтарға бірнеше көлік түрін, сол көлікке қатысты ақпаратты ұсынады.
Тапсырма
 Қолдану
Көліктің ерекшеліктерін атап шығыңыз ?
— Шыққан жылы
— Пайдасы
— Ерекшелігі
Оқушылар көлік туралы ақпаратты пайдаланып, жарнама мәтінін жазуы керек (№2 қосымшада берілген).
Тапсырма
Суреттегі көліктерді жарнамалаңыз.
 Анализ
Көліктерді жарнамалау үшін қандай тәсілді қолдануға болады?
Бағалау критерийі:
Жарнаманың қызметі:
-тауардың өтімділігін арттыру;
Жарнаманың ерекшелігі:
-насихаттылығы;
-тартымдылығы;
-үнемділігі;
-мазмұндылығы;….


Полную версию материала можете скачать на сайте zharar.com через секунд !!!


Рахмет ретінде жарнамалардың біреуін басуды сұраймын!

Дереккөз: zharar.com