Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Әл Фараби «Қашықтасың туған жер» 2-сабақ (6 сынып, I тоқсан ) » ZHARAR

0

Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Әл Фараби «Қашықтасың туған жер» 2-сабақ (6 сынып, I тоқсан ) казакша Қазақ әдебиетінен сабақ жоспары: Әл Фараби «Қашықтасың туған жер» 2-сабақ (6 сынып, I тоқсан ) на казахском языке

Пән: Қазақ әдебиеті
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Туған жерім — аялы алтын бесігім
Сабақтың тақырыбы: Әл Фараби «Қашықтасың туған жер» 2-сабақ
Сабақ мақсаты:
Шығармадағы кейіпкерлерді өзара салыстыра отырып, тарихи және көркемдік құндылығына баға беру.
Сабақ барысы:
Қызығушылықты ояту кезеңі
Мұғалім тақтаға «Тарихи құндылық және көркемдік құндылық» деген тіркестерді екі бағанға жазып қояды. Оқушылар кезекпен-кезек шығып бір сөзбен ойын жазып кетеді. Мысалы:
— Болған оқиға
— Ойдан шығарылған оқиға
— Қиялдап жазу
— Шындықты жазу
Жазғандарын сынып оқушылары оқып болғаннан кейін мұғалім қойған сұраққа жұпта сөйлеседі. Сұрақтар:
• Әл Фараби өлеңдерін тарихи құндылық тұрғысынан қарастырған дұрыс па, көркемдік құндылық тұрғысынан қарастырған дұрыс па?
Мағынаны тану кезеңі
1-тапсырма
Әл Фараби өлеңдерінен құндылықтарды білдіретін сөздер мен тіркестерді жаз.
Оқушылар бір-бірлерінің жауаптарын оқиды.
Мұғалім проектор қолданады, үздік жауаптардың жақсы жақтарын көрсете отырып әңгімелеседі.
2-тапсырма
Кесте толтыр :
Білім қуған жастар
Кеше Бүгін
3-тапсырма
Төмендегі тіркестер құндылықтармен байланысты ма? қалай байланысады?
1.Тіршілікте төзімді болу
2. Тағдырынды жаздырмау.
3.Адал дос таңдау,
4.Шындыққа бас тігу.
5.Күнді зая өткізбеу .
6.Өмір өтіне қайыспай тұру.
4-тапсырма Топта рөлдерді бөліп, дайындал.
Талқылаушы- шығарманың тақырыбын мазмұнын айтады.
Белгілеуші- шығарма мазмұны бойынша сұрақ дайындайды.
Байланыстырушы-өмірмен байланыстырады.
Топ шешені- шығарма мазмұнына қатысты мақал-мәтел айтады.
Қорытындылаушы- өлең бойынша құндылықтарды айтады…..


Полную версию материала можете скачать на сайте zharar.com через секунд !!!


Рахмет ретінде жарнамалардың біреуін басуды сұраймын!

Дереккөз: zharar.com