Сабақ: дүниетану |
мектеп |
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Шотка Г |
СЫНЫП: 1 |
қатысқандар |
қатыспағандар |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
1.1.1.3 Отбасы мүшелерінің арасындағы қамқор қарым-қатынастың маңызын түсіндіріп, мысалдар келтіру |
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады:Отбасы мүшелерінің қамқорлығы туралы мысалдар келтіре алады. |
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:Отбасындағы мүшелер арасындағы қарым-қатынасты сипаттай алады. |
|
Кейбір оқушылар орындайды алады Отбасындағы мүшелер арасындағы қарым-қатынастың маңызын түсіндіріп, мысалдар келтіре алады. |
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай аладыОтбасы мүшелерінің қарым-қатынасын анықтайды. |
|
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: есімдер, қатынастар, туған күн |
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі : |
|
Талқылауға арналған сұрақтар:Сіздің отбасыңыз қандай? |
|
Не себепті …. деп ойлайсыз? |
Алдыңғы оқу |
1.1.4.1 Өзінің тұратын жерін (қоршаған ортасын), сонымен қатар өзінің тұрған жерінен тыс басқа жерлерді біледі |
жоспар |
Жоспарланған уақыт есебі |
Жоспарланған жатттығу түрлері (төмендегі жазбалар сіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз) |
ресурстар |
Басы:5мин |
Ширату жаттығулар
Шаттық шеңбер: Күлім қағып қолымызды қошеметпен соғайық,Қатар тұрған көршімізге қолымызды бұлғайық.Жылы шырай жүзбенен, мейірімді көзбенен, Бүгінгі күнге баршамызға сәттілікті тілейік.2.Топқа бөлу: геомертиялық фигуралармен.3.«Миға шабуыл. Топтастыру. (Суретпен жұмыс)Атасы Анасы Отбасы Әкесі Әжесі Балалар |
Қимыл-қозғалыс жасау
Фигуралар
А3 маркер. сурет
|
Ортасы: |
1.(Ұ.Т.А) «Менің отбасым» ойыны: Мұнда оқушылар допты жалғау арқылы өз отбасы мүшелерінің қызметін атап таныстырады.2.(Ұ.Т.А. Қ.Б) Суреттерге мұқият қараңыз. Кімнің, кімге және қалай көмектесіп жатқаны туралы әңгімелеңіз.
Өз отбасыңызда бір-біріңізге қалай көмектесесіздер? Мысал келтіріңіз.
|
Доп
сурет
|
соңы |
(Ж.Т.А)Отбасы мүшелерінің міндеттері қандай? Анаң не істейді?, Әкең не істейді? Өзің не істейсің?(Ө.Ж) Суреттерді сәйкестендіру. «Кім не істейді?» ойыны |
А3 қағазындағы суреттер, қарындаш.
|
Қосымша мәліметтер |
|
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз |
Пәнаралық байланыс-Денсаулық және қауіпсіздік,АКТ-мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие өлементі) |
Отбасы мүшелер арасындағы қарым-қатынасты сипаттауда қиындық туындаған оқушыларға қолдау көрсету |
Сабақтың барысында оқушылардың отбасы мүшелер арасындағы қарым қатынасты сипаттау, мысалдар келтіру нұсқасын бақылау арқылы бағалау. |
АКТ. математикаҚұндылықтары:Ытымақтастық |
|
Рефлексия
Сабақты мақсаты мен оқу міндеттері орындалады ма?
Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?
Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неге?
|
Өз сабағыңызды талдау үшін осы орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|