Сабақ тақырыбы(Сабақтың түрі: аралас сабақ) |
Натурал көрсеткішті дәреже және оның қасиеттері |
Оқу мақсаттары |
7.1.2.1натурал көрсеткішті дәреже анықтамасын және оның қасиеттерін білу;7.1.2.2санның дәрежесі қандай цифрға аяқталатынын анықтау; |
Бағалаукритерийлері |
натурал көрсеткішті дәреженің анықтамасын біледі және қолданады;
натурал көрсеткішті дәрежесі бар өрнектерді дәрежелердің қасиеттерін пайдаланып ықшамдай алады;
|
Тілдікмақсаттар |
Өрнекті ықшамдау, натуарал көрсеткішті дәреже, коэффициент. Қорытынды жасау.Салыстыру, түрлендіру, азайту, қосу, көбейту, бөлу |
Бастапқы білім |
Рационал сандарға амалдар қолдану, санның квадраты, кубы. |
Сабақбарысы |
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері |
Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет |
Ресурстар |
Сабақтың басы
5 минут
15минут
15 минут
5 минут
|
Ұйымдастыру кезеңіОқушылармен амандасып, түгендеу.Миға шабуыл. Қалыптастырушы бағалау (oқушылар өз ойларын айтады ) Квадраттың ауданы және кубтың көлемін есептеу формулларын еске түсіріңіз?
, .Жаңа тақырыпБірнеше бірдей көбейткіштердің көбейтіндісін қысқаша қалай жазуға болатынын көрсетуге болады. Мысалы:a∙a∙a=a3, b=b7
Оқушыларға өз беттерінше натурал көрсеткішті дәреже қасиеттерін тұжырымдап, қорытынды жасауы үшін негіздері бірдей, ал дәреже көрсеткіштері әртүрлі және негіздері әртүрлі, ал дәреже көрсеткіштері бірдей дәрежелерді көбейтудіжәне бөлуды сонымен қатар дәрежелеудіорындауғаберілген тапсырмалар.Мысалы:
6) 7) 8) 9) 10) 11) Натурал көрсеткіштік дәреженің қасиеттері
Есептер шығару.(жекелей жұмыс )1.Көбейтуді дәреже түрінде жазыңдар.2.Есептеңдер
3.Өрнектерді ышамдаңдар
4. Бөлшектің мәнін табыңдар.
Жұптық жұмысқа арналған тапсырмалар:
кестені толтырыңдар
Оқушылар кестеден дәреженің мәні қандай жағдайда оң, қандай жағдайда теріс ,қандай жағдайда ноль болатынын анықтай алады.
Дербес жағдайда:
Сонмен қатар:
2.Натурал көрсеткіштік дәреженің қасиетін пайдаланып, теңдеуді шешіңдер.3.Берілген өрнектерден пайдаланып қосындысын табыңдар.
|
|
Сабақтың ортасы |
Жұптар өз жауаптарын басқа жұптармен ауысып, өзара бағалау |
|
Сабақтыңсоңы5 минут |
Рефлексия жазу.— нені білдім, нені үйрендім— нені толық түсінбедім — немен жұмысты жалғастыру қажет Үйге тапсырма: №34, №40, №42(7сынып Алгебра. Шыныбеков А.Н. Атамұра 2011ж.) |
Слайд №13
Слайд14
|
Саралау –оқушыларғақалайкөбірекқолдаукөрсетудіжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз? |
Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз? |
Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы |
Сабақбойыншарефлексия |
Бұлбөлімдісабақтуралыөзпікіріңіздібілдіруүшінпайдаланыңыз. Өзсабағыңызтуралысолжақбағандаберілгенсұрақтарғажауапберіңіз. |