Мен және менің мектебім

0



Ұстаз тілегі сайтында материал жариялап тегін сертификат, алғыс хат және құрмет грамотасын алуға болады. Ол үшін сайтқа тіркеліп материал жариялау керек. Сайт бойынша барлық сұрақтарды 8-771-234-5599 номеріне ватсап арқылы қоюға болады

Бағыты: Жаратылыстану Бөлімі: Сабақ жоспары Сыныбы: 1 сынып

Күні: 05.10.2018
Сынып: 1 а
Мектеп : 37гимназия
Мұғалімнің аты-жөні: Ахметова Кымбат
Қатысқандар саны : Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы :
Мен және менің мектебім

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
1.1.2.1 мектептің адам өміріндегі маңыздылығын түсіндіру.

Сабақ мақсаттары:
Барлық оқушылар:
мектептің адам өміріндегі маңыздылығын біледі
Көптеген оқушылар:
мектепте кімдер жұмыс істейтінін және олардың қызметін анықтайды;
Кейбір оқушылар:
Мектептің адам өміріндегі маңыздылығы туралы қорытынды жасайды

Бағалау критерийлері:
Мектептің адам өміріндегі рөлін сипаттайды
Мектептің адам өміріндегі маңыздылығы туралы қорытынды жасайды

Күтілетін нәтиже:
Оқушының шығармашылық дамуына әрекет ету, ойларын еркін жеткізуге дағдыландыру.

Құндылықтарын
дарыту:
Оқушыларды мектепті және мектепте жұмыс істейтін қызметкерлерді сыйлай білуге тәрбиелеу

Тілдік мақсаттар:
Үштілдік
Мектеп-школа-school
Кітапханашы-библиотекарь-– librarian
Асхана-столовая-canteen
Аспаз-повар-cook;
Дәрігер-врач- doctor.

Пәнарлық байланыс:
Бейнелеу өнері, математика

Қолдатылатын
модульдер:
1.Оқыту мен оқытудағы жаңа тәсіл (топқа бөлу,топтық жұмыс)
2.АКТ пайдалану
3.Сыни тұрғыдан ойлануға үйрету
4.Бағалау (рефлексия)

Сабақ барысы:

Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
Сабақтағы жоспарланған
іс-әрекет

Ресурстар

Ұйымдастыру бөлімі

Психологиялық дайындық
5 минут

Негізгі бөлім
30 минут

Сабақтың соңы
5 минут
1.Амандасу үш тілде
2.Түгендеу
3.Үй тапсырмасын тексеру
Жүректен жүрекке ой ашар ойыны.
Оқушылар бір-біріне жүректі беру арқылы жылы лебіздерін білдіреді.
Оқушыларды конвертте жатқан гүлдер арқылы топқа бөлемін.
1топ: көк гүл 2топ: қызыл гүл 3топ: ашық қызыл гүлдер болып бөлінеді.
1.Мұғалім
2.Кітапханашы
3.Дәрігер
4.Аспаз
-Бүгінгі тақырыбымызды білү үшін тақтаға назар аударайық.
-Балалар, тақтадағы күн шуағын бұлттар жауып тастапты, ал біздің тақырыбыз сол күн шуағында жасырынған,сол үшін қане бәріміз күнге көмектесейікші!Әр топтан бір оқушы шығып жауап береді.
-Оқушылар, дайынсындар ма?
-Керемет,ендіше бастайық!
1.cұрақ:Мұғалім сөзін естігенде көзіне не елестейді?
2.cұрақ:Аспаз дегеніміз кім?
3.cұрақ:Мектепте кімдер жұмыс істейді?
4.cұрақ;Мектеп туралы не білесін?
Оқушыларды смайлик арқылы бағалау.
-Иә, балалар жауаптарын жақсы, сендердің айтқандары мен қосылам.
-Сонымен,оқушылар бүгін біз сендермен қандай тақырып өтеміз?
-Дұрыс айтасындар! Бүгін біз сендермен Мен және менің мектебім атты тақырып өтеміз.

Ой қозғау.
Әр топқа ақ бет таратып постер жасау және оны қорғау.
1.топ:Аспаз апайға сипаттама береді
2.топ:Мұғалімге сипаттама береді.
3.топ:Кітапханашыға сипаттама береді.
4.топ:Дәрігерге сипаттама береді.
Дескриптор: 1.Сипаттама бере алады. 2.Берілген сипаттаманы бір-бірінен ажырата алады.
Бағалау: Бас бармақ әдісі
Оқулық пен жұмыс:
-Оқущылар оқулығымыздын 18-19 беттерін ашамыз,бірінші тапсырмаға назар аударамыз.
-Бұл суреттерде не бейнеленген?
Дескриптор: 1.Суретті бейнелей алады. 2.Мектеп жайлы әңгімелейді. 3.Ұстаз ұғымын түсіндіреді.
Оқушылардын жауабын тындаймын.
Бағалау: смайлик арқылы
Мағлұмат беру.
-Күнде таңертен біз мектепке асығамыз.Мектеп- біздің екінші үйіміз.
Онда білім аламыз және достарымызбен ойнаймыз.Мұғалімдер бізге білім алуға көмектеседі.

Балық ойыны. Оқушылар балықты таңдап ,аквариумге жабыстырады.
Дескриптор: 1.Оқушылар жұмбақты шеше алады.
1. Сағат сайын қағылады,
Тек мектептен табылады. (Қоңырау)

2. Iлулi тұр кең алаң,
Керегiмдi мен одан.
Жазып алам көшiрiп,
Сүртем сосын өшiрiп. (Тақта)

3. Шәкiртке жанашыр,Мейiрман кiм, жаны асыл? (Ұстаз)

4. Төрт қырлы, өзi аппақ,Тақтадағы iзi аппақ. (Бор)

2 — тапсырманы орындау.
-Мектепте кімдер жұмыс істейді?
-Суретте кімдер бейнеленген?
Олар туралы әңгімеле.
Дескриптор:
1.Суреттің бейнесін аша алады.
2.Олар туралы әңгімелейді.

Сен білесің бе?
Ыбырай Алтынсарин ең алғаш рет қазақ балаларына арнап мектеп ашты.

Сәйкестендіру әдісі
(Т) Суреттерге мұқият қарап, кімге не қажет екенін анықта.
1 топқа тапсырма

2 топқа тапсырма

3 топқа тапсырма

Бұл заттар кімге және не үшін қажет?
Дескриптор:
— суреттерге қарап әр қызметкерге керек затты анықтап, жұмысы туралы әңгімелейді
-оқушы әр қызметкерге қажет нәрсені анықтайды
-Мектептегі әр қызметкердің атқаратын жұмысы туралы әңгімелейді
Бағалау: Кері байланыс. Екі жұлдыз бір тілек.

Жұмыс дәптері мен жұмыс.
8-жұмыс парағы.Кім қайда жұмыс істейді?
Сурет пен өзді сәйкестендір.
Дескриптор:
1.Сурет пен сөзді сәйкетендіреді.
2.Кім қайда жұмыс істейтінің айтады.

9-жұмыс парағы.
-Мектеп кітапханасында қандай заттар бар?
-Олар қайда орналасқан?
-Мектеп кітапханасынын сызбасын сыз
Дескриптор;
-Өз мектебінің кітапханда не бар екенің сипаттайды.
-Мектеп кітапханасының сызбасын сызады.
Тапсырма.
Өз мектебіңнің сызбасын сал. Ондағы кітапхана, асхана, сынып бөлмесі, спортзал, медбике бөлмесінің қай қабатта орналасқанын көрсет.
— Оқушы мектеп сызбасын салып, мектеп қызметкерлерінің бөлмелері қайда орналасқанын көрсетеді
-Оқушы мектеп сызбасын салады
-мектеп қызметкерлерінің бөлмелері қайда орналасқанын көрсетеді.
Бағалау: бағдаршам әдісі арқылы

Үй тапсырмасын беру.
Рефлексия:
Сабақ өте керемет . Көп ақпарат жинадым дегендер стикерді чесоданға жабыстырады.
Маған бүгінгі сабақ ұнамады дегендер қоқыс жәшігіне жабыстырады.
Қорытынындылау
Қоштасу.

Жүрек

Конверт,гүлдер

Күн
шуағы,бұлттар

Смайликтер

Парақтар,маркер

Оқулық

Мектеп суреті

Балық,аквариум

Оқулық

Ы.Алтынсариннің фотосуреті

Суреттер

Дәптер

Суреттер

Чемодан, қоқыс жәшігінің суреті,
Стикер


Өз пікіріңізді қалдыру үшін тіркелу қажет.