Пән: дүниетануСабақтың тақырыбы: Мектептегі өмір |
Мектеп: «Опорный орта мектебі»КММБөлім: Дені саудың – жаны сау |
Күні: 10.01.19ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Саденова.Г |
Сынып: 2 «Ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар: |
Сабақ негізделген оқумақсаты (мақсаттары) |
2.1.4.2 Оқу және ойын әрекеті үдерістерінде өзін қауіпсіз ұстаудың ережелерін білу және түсіндіру |
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: оқулықтағы мәтіні және суреттерінен қажетті ақпаратты алады; Оқушылардың басым бөлігі: оқу және ойын әрекеті үдерістерінде өзін қауіпсіз ұстаудың ережелерін біледі; Кейбір оқушылар: сабақта жеткен жетістіктеріне ой қорытады. |
Бағалау критерийі |
Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Сабақ барысында тыңдаушының назарын өзіне аудара алады. |
Құндылықтар |
Өзара сыйластық, ынтымақтастық |
Тілдік мақсаттар |
Үзіліс-перемена-chande ,асхана-столовая- canteen |
Ресурстар |
Компьютер, оқулық, жұмыс интербелсенді тақта, тақырыптық суреттер, |
Әдіс-тәсілдер |
Сұрақ-жауап, әңгімелеу, түсіндіру, ойын, көрнекілік. Рефлексия. |
Пәнаралық байланыс |
Өзін-өзі тану |
Алдыңғы білім |
Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздері |
Сабақтың барысы: |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
Сабақтың басы1 минут |
(Т) Жағымды көңіл күй қалыптастыру.—Балалар,бір-біріңмен сәлемдесіңдер.-Кімде көңілді көңіл күй ,қолдарыңды көтеріңдер.-Мейірімді балалар,бастарыңды изеңдер.-Кім жұмыс істеуге дайын жіне кім алда не болатынына қызықса,орындарыңа отырыңдар.-Сонымен ,біз бастаймыз. |
|
Сабақтың мақсатын қою5 минут
Жаңа білімдерді меңгеру10 мин
|
(МК) «Тентек бала№13» мультфильмінен үзінді көру.«Керісінше» сериясы.Сұрақтарға жауап бере отырып,балалар тақтадағы әрпі бар карточкаларды ашады.ды.Нәтижесінде ЕРЕЖЕ сөзі шыға-Қалай ойлайсыңдар,сабағымызда сөзі қандай ережелер туралы болады?«Мектептегі тәртіп» кластері(сабақта,үзілісте,асханадаа,кітапханада,шешінетін бөлмеде)
Оқулықпен жұмыс.Бағыттап оқыту.-Балалар,жаңа сөздерге мән беріңдер.Орыс және ағылшын тілдерінде қалай айтылатынын ескеріңдер.Үзіліс-перемена-chande ,асхана-столовая- canteenСергіту сәті
|
Мультфильм
Оқулық 48-49 беттер
Оқулық 48-49 беттер
|
Жаңа материалды түсінуді тексеру.
10 мин
Жаңа тақырыпты бекіту10мин
|
(Т) Топ ішіндегі жұмыстың ережелерін талқылайды. Оқушыларға өз жұмыстарының тақырыбын анықтайтын кесінділерден суреттер жинақтау ұсынлады.1-2 топтар – сабақ үстінде( әсіресе еңбек,денешынықтыру сабақтарында)3-топ-үзілісте4-топ-киім шешетін бөлмеде
«Синквейн » Мектеп
|
Топ ережесі
|
Рефлексия және бағалау3 минут
|
-Бүгінгі сабақта өздерің үшін не аштыңдар?-Сабақта орындаған жұмысыңа кімнің көңілі толады?Рефлексия «Пайдалы заттар»Таңдауға үш зат беріледі.(себет,шабадан,арқақоржын)Сенің көңіл күйіңе сәйкес келетін затты таңдауың керек.Себет-өзммен ештеңе алмаймын.Шабадан – сабақта барлық тыңдаған және көргенімді басқаларына айтамын.Арқақоржын – өзіммен бірге аламын.
|
суреттер
|
Сабақтың соңы2 минут |
Үй жұмысы (48-49 бет оқу, |
|
Саралау – Сіз қосымшакөмек көрсетуді қалайжоспарлайсыз? Сізқабілеті жоғарыоқушыларға тапсырманыкүрделендіруді қалайжоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?Ж к критерийлеріКері байланыс беру арқылы бағалау. |
Қауіпсіздік жəне еңбектіқорғау ережелерісергіту сәтін өткізу |
РефлексияСабақ / оқуМақсаттарышынайы ма?Бүгін оқушыларне білді?Сыныптағы ахуалқандай болды?Мен жоспарлағансаралау шараларытиімді болды ма?Мен берілгенуақыт ішіндеүлгердім бе? Менөз жоспарымақандай түзетулеренгіздім жəненеліктен? |
«Пікір алмасу» әдісі |
Өзін-өзі тануҚұндылықтарды дарыту: Өзара сыйластық, ынтымақтастық |
Қорытынды бағамдауҚандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымдыжетілдіруге көмектесетін не білдім? |