МАТЕМАТИКА » 20-ға дейінгі сандарды салыстыру «
Ұстаз тілегі сайтында материал жариялап тегін сертификат, алғыс хат және құрмет грамотасын алуға болады. Ол үшін сайтқа тіркеліп материал жариялау керек. Сайт бойынша барлық сұрақтарды 8-771-234-5599 номеріне ватсап арқылы қоюға болады
МАТЕМАТИКА » 20-ға дейінгі сандарды салыстыру «
Автор: Джамансариева Майра Қуанышбаевна
Бағыты: Бастауыш сынып Бөлімі: Ашық сабақ Сыныбы: 2 сынып
Жарияланған уақыты: 2019-01-23
Материал туралы қысқаша түсінік
Бұл материал 2 сынып ұстаздарына көмегі тиер деген себеппен жіберіліп отыр. Ашық сабақ құрылымында әр түрлі әдіс -тәсілдер бар және де бағалау түрлері қамтылған .
Сабақ: математика | Мектеп: №13 орта мектеп | |
Күні: | Мұғалімнің аты-жөні: Джамансариева Майра Куанышбаевна | |
Сынып: 1 | Қатысқандар:18 | Қатыспағандар: |
Сабақ тақырыбы | 20-ға дейінгі сандарды салыстыру. | |
Оқу мақсаттары | 1.1.1.2 — бір таңбалы сандарды және 10 санын/11- ден 20- ға дейінгі сандарды оқу жазу және салыстыру. | |
Сабақ мақсаттары | Барлық оқушылар: 11- ден 20- ға дейінгі сандарды оқып, бір-бірінен ажырата алады. Көптеген оқушылар: Бір таңбалы, екі таңбалы санды салыстыра алады. Кейбір оқушылар: Екі таңбалы санға біртаңбалы санды қосып, азайта алады. | |
Бағалау критерийлері | Бір таңбалы сандарды, 20- ға дейінгі сандарды жазады. «>», «11- ден 20-ға дейінгі сандарды оқиды, салыстырады. | |
Тілдік мақсат | Пәнге қатысты лексика | |
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері | *салыстыру,үлкен, кіші,тең | |
Талқылауға арналған сұрақтар-Бір таңбалы сандардың екі таңбалы сандардан айырмашылығы? -Қай сан барлық бір таңбалы сандардан үлкен? -Екі таңбалы сандардың ең кішісі қандай сан? | ||
Құндылықтарды дарыту | Үлкендерді құрметтеуге тәрбиелеу | |
Пәнаралық байланыстар | дүниетану | |
АКТ қолдану дағдылары | Интербелсенді тақта,слайд | |
Алдыңғы оқу | Сандарды салыстыра алады. | |
Жоспар | ||
Жоспарланған уақыт есебі | Жоспарланған жаттығу түрлері | ресурстар |
Басы3 мин | Психологиялық ахуалӨсеміз біз күліп-ойнап, Он саусақтың саласындай Өсеміз біз күліп-ойнап, Бір адамның баласындай. Оқушыларды реттеу: Таңбалар атаулары жазылған парақшалар арқылы топқа бөлу. |
>, , = |
5 мин
Ортасы 7 мин 8мин |
Ойлан, тап! Сандар тізбегі арқылы сабақтың тақырыбын ашу 8+2+2-3+2+5-2+6=? Оқушылардың ойын тыңдау
(ҚБ) Оқушыларды мадақтау, қолдау көрсету. (Т) №1 тапсырма Т кестесі 1 топ Сандарды өсу кему ретімен жаз. 2 топ Жұп, тақ сандарды жазады. 3 топ Сол жағына 10-ға дейінгі теңсіздіктерді , оң жағына 11-ден 20-ға дейінгі теңсіздіктерді орналастырады. Дескриптор: *Сандарды өсу, кему ретімен жазды. *Жұп, тақ сандарды ажыратты. *Теңсіздіктерді орналастырды.ҚБ: «Бағдаршам» әдісімен бағалайды. (Т) № 2 тапсырма «Дүкенші» ойыны 1 топ екі себеттегі жемістерді санау арқылы қай жемістің артық екенін анықтайды. «Көршісін тап» ойыны 2 топ 4, 6, 8, 11, 13,15, 17,20 сандарының көршісін тауып жазу.3 топ «Сөз құрастыр» ойыны Жауаптарын кему ретімен орналастыр. Жауаптарға сәйкес келетін әріптерден сөз құрастыр. 20-8= Т 19-3=Л 14+4=С 11-2=Р 10+3=С 17-7=Ы 12+5=А 10-3=У 16-2=Ы |
Интербелсенді тақта
Сандар парақтар мен маркерлер қима қағаздар 9>8, 5, 6 11,14>12 20>18 жемістер кесте дид. материалдарүлестірмелі қағаздар |
10 мин |
Дескриптор: *Жемістерді санап, артық екенін анықтады. *Сандарды тауып жазды. *Жауабын білді, сөз құрастырды ҚБ: «Шапалақ » әдісі
Сергіту сәті: «Санамақ» (Ж) №3 тапсырма «Сүйек лақтыру» ойын Сүйектер арқылы түскен сандарға 1 топ Сандарды салыстыру,теңсіздіктер құру. 2 топ Сандарды қосып, мәнін тап. 3 топ Бір сан екіншісінен қаншаға артық немесе кем екенін анықта. Дескриптор: *Сандарды салыстырды,теңсіздіктерді құрды. *Сандарды қосып, мәнін тапты. *Санның қаншаға артық, кем екенін анықта. ҚБ: «Басбармақ» әдісі |
|
7мин | «Он сұрақ» әдісі Бекіту сұрақтары: Салыстыру таңбаларын ата. -8-дің 6-дан нешеуі артық? -2-нің 7-ден нешеуі кем? -7-нің 3-тен нешеуі артық ? -8+2-2=? -10 санының құрамы? -10-ның 1-ден нешеуі артық? -20 санының құрамы? -6-ның 9-дан нешеуі кем? -11-ден 20-дейін тура кері сана. Дескрипор: -Ашық сұрақтар қойды -Сұрақтарға нақты жауап берді.
Рефлексия: Екі жұлдыз, бір тілек |
|
Қосымша мәліметтер | ||
Саралау-оқушыға мейлінше қолдау көрсетуде қалай жоспарлайсыз?
Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау – оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Өзара бағалау және мұғалімнің бақылауы арқылы бағаланадыМадақтау, «Бас бармақ», «Бағдаршам», қол шапалақтау, смайликтер. | Пәнаралық байланыс, денсаулық және қауіпсіздік АКТ-мен байланыс тәрбие құндылықтары |
«Орындап көр» әдісі бойынша сабақ беремін. 2+15*13- 9 11+2*20-4 5+7*16-3 Үлгерімі төмен оқушыларға көмектесу үшін оқушылардың қасына барып, жетекші сұрақтар қою немесе бағыт беру арқылы көмектесу. Бір таңбалы санды салыстырыңыз >, | ||
Рефлексия | Жауап жазылады | |
Сабақтың мақсаты мен міндеттері орындалды ма? | Тапсырмаларды орындау арқылы орындалды. Оқушылар сабақ барысында топпен жұмыс істеуді, бірін-бірі бағалауды меңгерді. | |
Бүгін оқушылар не үйренді? | Сандарды салыстыруды, артық, кем, ұғымын үйренді. | |
Сабақ қалай өтті? Қандай деңгейде өтті? | Сабақ өз мақсатына жетті, себебі балалар тапсырмаларды қызыға орындады. | |
Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) | Жоспарланған саралау жақсы іске асады. Себебі,тапсырмалар оқушы деңгейіне сай жоспарланған. | |
Уақытты қалай пайдаландым? | Уақытты тиімді пайдаландым.Әр тапсырма өз уақытында орындалды. |
Жоспарыма қандайөзгерістер енгіздім? | Жоспарыма сабақ барысында оқушы іс-әрекетіне байланысты сұрақ-жауап өткіздім. |
Қорытынды бағалау | |
Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты) | |
1. «Сүйек лақтыру» ойыны 2. «Он сұрақ» әдісі | |
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты) 1.Жоспарланған әдістер. 2.Топтық ,жұптық, жеке жұмыстар. | |
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағым а қажетті болуы мүмкін қандай ақпарат білдім? 1.Әдістерді түрлендіріп отыру. 2.Оқушылардың деңгейіне қарай тапсырма орындау. |
Материалды сайттан тегін жүктеу
Өз пікіріңізді қалдыру үшін тіркелу қажет.