Пән: Қазақ тілі (Т2)Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4. Туған өлкемКүні:Сынып: 2 С |
Мектеп: .113 «л-Фараби атында5ы жомМұғалімнің аты-жөні: Игамбердиева ГҚатысқандар саны:Қатыспағандар саны: |
Сабақ тақырыбы |
Біздің айналамыздағы табиғат әлемі туралы өлеңдер оқу (1-сабақ) |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
2.3.1.1. шағын мәтінді түсініп, мәнерлеп (дауыс ырғағын дұрыс қойып)/ рөлге бөліп оқу. |
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар:мұғалімнің қолдауымен шағын мәтінді түсініп, мәнерлеп оқидыКөптеген оқушылар: шағын мәтінді түсініп, мәнерлеп оқидыКейбір оқушылар: шағын мәтінді түсініп, өздігінен мәнерлеп оқиды |
Бағалау критерийлері |
Мәтінді мәнерлеп оқиды. |
Тілдік мақсаттар |
Неткен, қандай, сондай, сұлу, көркем, туған өлкем |
Құндылықтарды дарыту |
Құрмет көрсету |
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану |
АКТ қолдану дағдылары |
Презентация |
Бастапқы білім |
Тиін туралы әңгімені мазмұндай алады. |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
Сабақтың басы
7мин
|
(Ұ) Қызығушылықты ояту. «Айырмашылығын тап!»Оқушылар берілген сөйлемдерді салыстыру арқылы айырмашылығын табады.
Қызыл гүл әдемі.
Қызыл гүл неткен әдемі!
Қызыл гүл сондай әдемі!
Қызыл гүл қандай әдемі!
Оқушыларды сабақтың тақырыбы және мақсатымен таныстыру.
|
|
Сабақтың ортасы 7 мин
10 мин
10 мин
|
(Ұ) Суреттер сөйлейді. Оқушылар берілген суреттер бойынша лепті сөйлемдер құрастырып айтады. Ықтимал жауаптар:Неткен кішкентай құс!Қандай әдемі гүл!Қандай үлкен ағаш!
(Ө) «Поэзиялық сәт» Берілген өлеңді дауыс ырғағын келтіріп мұғаліммен бірлесе оқиды. Тыныс белгілеріне назар аударады. Таныс емес сөздердің мағынасын ашып, сөздікке жазады.
Туған өлкем
Елінде күн нұрын төккен, Жерінде гүл жұпар сепкен, Неткен сұлу, неткен көркем Осы менің туған өлкем!
Алтын дәнді даласы бар,Ақ күмістей қаласы бар,Неткен сұлу, неткен көркемОсы менің туған өлкем!
Дескриптор:
Өлеңді мәнерлеп оқиды;
Төл дыбыстарын дұрыс айтады.
(Ө) Мен білемін! Оқушылар өлеңнен заттың атын және сынын білдіретін сөздерді теріп жазады, жазған сөздерімен қандай? не? конструкциясы бойынша сөз тіркестерін құрастырып айтады.
Дифференциация. Қабылдау деңгейі жоғары оқушылар сөз тіркестерінен сөйлемдер құрастырып айтады.
|
|
Сабақтың соңы
6мин
|
Рефлексия. «Жетістік баспалдағы» арқылы сабақтағы жұмысын қорытындылайды. |
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
|
|
Сабақбойынша рефлексия |
|
|
|
Жалпыбаға
Сабақтың жақсыөткенекіаспектісі (оқытутуралы да, оқутуралыдаойланыңыз)?1:
2:
Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?1:
2:
Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет?
|