Ауа. Ауаның қасиеті балабақшадағы ашық сабақтар
Ауа. Ауаның қасиеті
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ БІЛІМ ЖӘНЕ ҒЫЛЫМ МИНИСТРЛІГІ
«Өрлеу» БАҰО» АҚ филиалы ШҚО бойынша педагогикалық
қызметкерлердің біліктілігін арттыру институты
Сабақтың тақырыбы: Ауа. Ауаның қасиеті
Орындаған: Тусупова М.К
Қуратор: А.Н.Камзина
Зайсан қаласы 2015ж
Дүниетану 2 сынып
Сабақтың тақырыбы
Ауа. Ауаның қасиеті
Сабақтың мақсаты Тірі табиғат үшін ауаның маңыздылығын түсіндіру.
Ауаның барлық жерде болатынына тәжірибе арқылы көз жеткізу. Ауаның қасиеттерін білу
Сілтеме 2 сынып Дүниетану оқулығы
Оқыту нәтижелері Ауаның тірі табиғат үшін маңыздылығын түсіне отырып, оны қорғау керектігін ұғынады, ауаның қасиеттерін біледі.
Сабақтың түрі Аралас сабақ
Әдіс тәсілдер Шаттық шеңбері, топқа бөлу, миға шабуыл, жұмбақ жасыру, постер жасау, тәжірибе жасау, сұрақ-жауап, 5жолды өлең
Ресурстар Оқулық, қосымша мәтін тексі, тәжірибеге арналған материалдар, жұмбақ, музыка, бағалау парағы
Сабақ кезеңдері Әдіс-тәсілдері Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушылардың іс-әрекеті
Қызығушылықты ояту
Ұйымдастыру. Психоло
гиялық дайындық.
Сәттілік тілейді
Топқа бөлу(суреттер арқылы) Қуан, шаттан!
Қуан, шаттан!
Қуанатын күн бүгін.
Қайырлы күн,
Қайырлы күн,
Күліп шықты күн бүгін!
Жануарлар,құстар, өсімдіктер, адамдар
Миға шабуыл Тірі табиғат денелері -нің тіршілігіне қажет жағдайлар туралы сұра- лады
Жұмбақ жасырады.
Бар ма, жоқ па, оны анық білмейсің,
Ол жоқ жерде өмір сү-
ріп жүрмейсің. Әр топ оқушылары өз тобының атауына сәйкес денелерге қажет жағдайлар және олардың маңызы жайлы айтады
Жұмбақтың шешуін табу арқылы
сабақ тақырыбын табады.
Мағынаны тану
Сергіту сәті
Постер құру Ауа жайлы не біледі?
Постер құруға тапсырма береді
«Ауа» сөзіне постер құрады
Мәтінді түсініп оқу
Музыка ойнату
Тәжірибе жасау
Сұрақ-жауап Оқулықпен және қосым ша мәтінмен жұмыс
Қимылдарды көрсетеді
Тәжірибені жасап көрсе теді
Электронды оқулық ар-
қылы толықтыру
Ауаның ластануы, оны қорғауға байланысты
сұрақтар қояды Мәтінді оқиды, топта талдайды, постер жасайды
Мұғаліммен бірге би қимылдарын жасайды
Тәжірибені көре отырып, қорытын- ды жасайды
Ауаның қасиеттерін толықтырады
Өмірмен байланыстыра отырып жауап береді
Ой толғаныс Постер құру, 5жолды өлең, өмірден мысалдар келтіру, Әр топқа тапсырмалар береді І-топ. Ауаның қасиеттеріне өмірден мысалдар келтіреді
ІІ-топ. . «Ауа» 5 жолды өлең
ІІІ-топ.Ауаны ластаушылар (постер)
ІҮ-топ. Ауаны қорғау жолдары (постер құру)
Бағалау Бір-бірін бағалау, топ жетекшісінің бағалауы, Жиынтық бағалау. Әр топ бармақ арқылы келесі топты бағалауды ұсынады. Жиынтық бағалауды жүргізеді. Топтар бір-бірін бармақтарын көрсету арқылы бағалайды.Топта әр оқушыны топ жетекшісі бағалау критерийлері көрсетілген бағалау парағына жұлдызшаларды қою арқылы бағалайды.
Кері байланыс Смайликтер Топтарға смайликтер тарату. Оқушылар сабақ соңындағы өз көңіл-күйлерін смайликтер таңдау арқылы көрсетеді.
Үйге тапсырма Қосымша тапсырма беріледі, тәжірибені жасап көру ұсынылады Үй тапсырмасын күнделікке жазып алады
Рахмет ретінде астында тұрған жарнамалардың біреуін басуды сұраймын!