Сынып: 1
|
|
Сабақтың тақырыбы |
Тура және кері санау |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.1.1.натурал сан мен 0 санының құрамын біледі:10 көлеміндегі сандарды тура және кері санайды;Натурал сандар қатарындағы орнын анықтайды;10-ға дейінгі сандар тізбегін құрастырады. |
Сабақтың мақсаттары |
10 көлеміндегі сандарды тура және кері санау дағдыларын меңгеруге көмектесу.Заттардың санын санау дағдысын бекіту. |
Жетістік критерийлері |
Айтылған сандарды тура және кері санай алады;Сандарды қосып,азайту барысында өзін көрсете алады |
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыны құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
Пәнаралық байланыс |
Музыка,сауат ашу |
АКТ қолдану дағдылары |
таныстырылым. |
Тілдік құзыреттілік |
Сандар,цифр,number |
Сабақ барысы |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
Сабақтың басы |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыруЖарқырап күнде ашылды,Айнала нұр шашылды.Мақсатымыз білім алу Міндетіміз –еңбектенуЕңбектену арқылы,Беске қолды жеткізу Ой ашарНе үйреніп,не білдікКане,ортаға салайық! |
Оқушымен бірге
|
Сабақтың ортасы |
Жаңа сабақты түсіндіруСлайдтан оқулықтағы тапсырмалар орындалады.
Түсіп қалған сандарды ретімен орналастыр;
Тура және кері сана;
Сандарды өсу ретімен орналастыр
Қандай сандар жетіспейді?
Шығарып көр;Баспалдақтар;Сандарды атап баспалдақпен көтеріл және төмен түс;
Ой тастауСен қандай ретпен санадың?(Оқушы ойы тыңдалады)ІздерӨсу ретімен сана ,қай сандар түсіп қалған?Есіктерді нөмірле5 ? 7 ? 9Орындап көр1-топ: 4 –тен бастап 10- ға дейін сана;2 –топ; 10- нан 4- ке дейін сана;3- топ; 8- ден 1- ге дейін сана;4- топ: 9-дан 2-ге дейін сана;(Санаудың қандай түрі?) СЕРГІТУ СӘТІ.АКТ арқылы орындалады. Дәптермен жұмыс(Слайдтан көрсетіліп тұрады)1) Тура және кері ретпен санаҚай сандар түсіп қалған,оларды өз орындарына жаз2) Түсіп қалған сандарды жаз2…..4 8 9…. 7 6 ……10 …8 4 3….. 9…7
|
Сергіту сәтіСұрақ парақшалары.
Оқулық, дәптерлер.
Сызба парақшалары.
|
Сабақтың соңы |
РефлексияБүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бас бармақ салынған суреттер арқылы бағалау. |
|