Сынып: 1а |
Қатысқандар: |
Қатыспағандар: |
Сабақтың тақырыбы |
Қ дыбысы мен әрпі |
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
1.2.9.1. Әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру |
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар орындай алады: |
|
«Қ» дыбысы мен әрпін оқушылар таниды. |
|
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
|
Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айтады. |
|
Кейбір оқушылар орындай алады: |
|
Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айтады. |
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: Жаңа білімді меңгереді. |
|
Түйінді сөздер мен сөз тіркестер: |
|
|
|
Сыныптағы диалог/жазылым үшін сай келетін тіл стилі: |
|
Талқылауға арналған тармақтар: |
|
Қ дыбысы бар қандай сөздерді білесіңдер? Қ дыбысы қандай дыбыс? |
|
Не себепті. заттарды топтап айтамыз? |
|
|
|
Ишара:Бармақпен бағалау |
|
|
Алдыңғы оқу |
қ дыбысы мен әрпі бар сөздерді оқу |
Жоспар |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
Сабақтың басыЫнтымақтастық атмосферасын қалыптастыру5 минут |
Ұйымдастыру кезеңі
Бүгінгі сабағымызға қонақтар қатысып отыр.-Кәне, қонақтармен амандасайық!Үлкенге де сіз,Кішіге де сіз.Сәлем бердік сіздерге, Құрметпенен біз. Балалар, еліміз Тәуелсіздігін алғанына неше жыл болды? Тәуелсіздігіміздің 25 жылдығына біз де білімімізбен өз үлесімізді қосайық.Топқа бөлу.І топ «Мен», ІІ топ«Елімнің», ІІІ топ «Болашақ», ІV топ«Патриотымын»2.Өткенді еске түсіру.-Әріп дегеніміз не?-Дыбыс дегеніміз не?-Дауысты дыбыстар нешеге бөлінеді?-Дауыссыз дыбыстар нешеге бөлінеді?Жұмбақ шешу Қандай дыбыстан басталады? |
тапсырма жазылған парақша, оқулық,
Шаттық шебері
|
Сабақтың ортасы10 минут |
Қа-ра-қат сөзге дыбыстық талдау жасау.Дыбыстық талдауҚа-ра-қат 3 буын, 7 әріп, 7 дыбыс бар. Қарақат – жеміс. Суретпен жұмыс Мынау – менің отбасым. Ас бөлмесінде атам, мен, анам таңғы ас ішіп отырмыз. Атам төрде отырады. Дастарханда әртүрлі тағамдар бар. Оны анам дайындады. Ас дәмді болды.
«Отбасым» Сөйлем құрау.№1 Оқылым.бағандап жазылған сөздерді оқу І топ ІІ топ ІІІ топ ІV топ
қа-лақо-ра қа-лақ қал-таСөздерге талдау жасау«Отшашу » бойынша бағалауСөздік жұмыс
|
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс
|
Сергіту сәті3 минут |
«Қимылды жаттығулар» |
Сергіту сәтіне арналған жинақ |
Аяқталуы15 минутҚызықты тапсырма |
Дәптермен жұмыс Ққ әрпін жазуБағалау критерийі: Білім алушы Әркімге тиесілі сөздерді атайды.ТапсырмаСуреттерге мұқият қараңыз. Әркімге тиесілі заттарды топтап айт.№2 Суреттегі заттардың кімге тиесілі екенін тап.
Дескриптор: Білім алушы— Сурет бойынша әркімге тиесілі заттарды топтап айтадыОйын: «Адасқан әріптер» сөз құрау
І топ Қал….., асы….., …..ауық.
ІІ топ Тама…., …….ара, т…мақ.
ІІІ топ Ала…ан, қ…нақ, қала…..
ІV топ Та…та, қалт…., …..ақта.
ҚБ «Бағдаршам»әдісі бойынша бағалау |
Оқулық, дәптерлер. |
Сабақтың соңы2 минут |
Рефлексия «Білім қоржыны» |
|