Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: |
Мектеп:№262 мектеп-гимназиясы |
Күні: 29.11.2017 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Сейітова Венера Мұратқызы |
СЫНЫП:1 сынып |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар: |
Сабақтың тақырыбы: |
Дөңгелек сандарды қосамыз және азайтамыз. |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.2.5 Ондықтан аттамай, 20 көлеміндегі сандарды , ондықтарды ауызша қосу және азайту. |
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: |
|
20 – ға дейінгі сандар тізбегін құрастыра алады. |
|
Оқушылардың басым бөлігі: |
|
Тура және кері ретпен санай алады. |
|
Кейбір оқушылар: |
|
Ондықтармен 100 – ге дейінгі сандар тізбегін құрастыра алады. |
Бағалау критерийі |
Дөңгелек сандарды қолданып, қосу және азайту амалдарын орындай алады, дәлелдейді. |
Тілдік мақсаттар: |
Оқушылар:Бірліктер, ондықтар, |
|
Негізгі сөздер мен тіркестер:Қосудың, азайтудың компоненттері |
|
Сыныптағы диалог/ жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: |
|
Тоқаштарды сана.Неше баған, неше жол берілген?Барлық тоқаштарды сана? |
Құндылықтарға баулу |
Өз бетінше топта ынтымақтастықта, бірлесе жұмыс жасауға, сыйластыққа, жауапкершілікті сезінуге қалыптасады. |
Пәнаралық байланыс |
Жаратылыстану,дүниетану, сауат ашу. |
Алдыңғы оқу |
Екі таңбалы сандар туралы ұғым бар. |
Сабақтың барысы |
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
Сабақтың басы |
2 мин
3мин
5мин
|
Ұйымдастыру кезеңі Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.Қимыл іс-әрекет арқылы.Қуан шаттан, қуан шаттан!Қуанатын күн бүгін.Қайырлы күн достарым,Сәттілікке толы күн болсын!Аспазшы келеді. Тосын сый: Топқа бөлу.Оқушылар пісірмелердің тәтті тілектерімен топқа бірігеді. 1 – топ Денсаулық2 – топ Бақыт 3 – топ Сәттілік4 – топ БайлықШирату— Оқушылар бізде бүгінгі күн ерекше күн. Жаңа бізге базарлығын сыйлаған кім?
Ұжымдық жұмысТәтті тоқаштарАспаздың қанша тоқаш пісіргенін сана.Дөңгелек сандарды былай қос:10+20=1онд.+2онд.=3 онд=30Дөңгелек сандарды былай азайт:30-10=3онд.-2онд.=1онд.=10
|
«Тәтті тілек»Печенье арқылыАспазшы.АКТ
|
Сабақтың ортасымин |
5 мин
2мин
5мин
2 мин
5мин
3мин
3мин
1мин
|
Топтық жұмыс.«Кім шапшаң?» әдісі. — Торсықта қандай сан жасырынып жатыр? — Ағаштардың тізбегіндегі белгісіз санды тап. — Сандарды салыстыр — Тиындарды сана, әмиянға сал.К.Б Сұрақ — жауапБ. Топтар бірін – бірі бағалайды. «Айналмалы бекет»Логикалық сұрақтар:—Спорт жарысына 20 ұл және 10 қыз қатысты. Жарысқа барлығы қанша бала қатысты?— Дұрыс жауабы:30 бала Сергіту сәті:«Мен қазақпын!»Қабілетті оқушыға жұмыс.Дананың 100 тг ақшасы бар. Ол 20 тг қарындаш, 50 тг дәптер, 30 тг-ге өшіргіш сатып алды. Дананың ақшасы жете ме?Табыс дүкені
Жұптық жұмыс:Жеке жұмыс:Жұмыс дәптері № бетСәйкестендір.Б: Мөр жинау
|
БейнесұрақМұғалімАта — ана
Бейнеролик
Ондықтармен санап, кестеге сәйкес сандарды жаз.
|
Сабақтың соңы |
4мин
|
РефлексияОқушыларға түгел дәмді тоқаштар таратылады. Барлығы түсініктіТүсінбеген тұстерым бар Мүлде түсінбедім. |
|
Қосымша ақпарат |
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтауСабақтың өн бойында балалардың қауіпсіздігін қадағалаймын. |
1.Топтық, жұптық жұмыстар арқылы оқушыларға өзара қолдау, көмек көрсету жүзеге асырылады. |
«Сұрақ – жауап »әдісі
«Өзара бағалау» жетістік баспалдағы
Мұғалімнің бағалауы
«Басбармақ»әдісі
«Мөр басу» әдісі.
|
Сергіту сәті |
Рефлексия |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз.Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
|
Қорытынды бағамдауҚандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1: 2:Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?1:2:Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? |