Сабақтың тақырыбы. |
Арыстан мен Тышқан |
Сабақ мақсаты. |
Мысалды мәнерлепоқып, мазмұнынтүсінуге ,оның идеясынашуғамүмкіндікжасау. Мысал мазмұны бойынша күштімін , әлсіз сқзінің мазмұнын ұғындыру.Адамға жақсылық жасай білуге тәрбиелеу. |
Сілтеме. |
Әдебиеттікоқулық. Әдістемелікқұрал.Интернет материалдары. www.youtobe.com |
Күтілетін нәтижелер. |
Оқу, талдау, шығармашылықтапсырмаларарқылыоқушыларізденеді. Топтасыпжұмысжасауғаүйренеді. Өзпікірінашықайтуғамашықтанады. Оқушылардасыникөзқараспайдаболады. Мысалды мәнерлепоқуғамашықтанады. |
Дереккөздер мен жабдықтар |
Қағаздар, стикерлер, суреттер, мультимедиалық тақта. |
Оқытуәдістері. |
Топтықжұмыс. Уақытшеңбері. Өрмекші торы.Миғашабуыл. Бекітутапсырмалары. Серпілгенсауал. |
Сабақты ұйымдастыру формасы Уақыты. |
Мұғалімнің іс—әрекеті. |
Ресурстар |
Оқушының іс— әрекеті. |
Ұйымдастыру кезеңі.3 мин |
1. Оқушылармен амандасу. 2. Психологиялық дайындық.« Қолдар» тренингі3.Сыныпты топқа бөлу. (1,2,3, сандары арқылы)4 Топ басшысын сайлау |
Музыка
Парақшалар
|
Ынтымақтастықатмосферасы.
— Оқушылар музыка ырғағымен қозғалып, амандасу, құшақтасу, арқасынан қағуқимылын жасайды. -Цифр жазылған парақшалар арқылы топқа бөлінеді.
|
Үй тапсырмасын тексеру
3 мин.
|
«Өрмекші торы» әдісі арқылы.Шарты. Топ басшылары өз топтарынан 3 оқушыдан шығарып. Үй тапсырмасын мазмұндайды.«Ара мен Шыбын» |
Жіп
|
Оқушылар кезектесе тақырыпты тізбектей мазмұндайды. |
Үй тапсырмасынбекіту. |
Не түйдік?«Уақыт шеңбері»
Топтық сұрақ қою1,2,3 сүрақ
|
|
Оқушы жауаптары.Сағат суреті кімге түседі сол оқушылар сағат тілімен бағытап, сұрақ қойып, жауап алады.
Өздерін бағалау.«Бас бармақ» арқылы
|
Жаңа сабақ. Ой қозғау.3 мин |
«Бейне баян» көрсету.Ертегі «Арыстан мен Тышқан» Жаңа сабақ не тура- лы болуы мүмкін. |
|
Оқушы жауаптары.
Тақырыпты өздері ашады.
|
Дәптермен жұмыс.1 мин
«Автор туралы бір айналым сөйлесу»3мин
|
Күннің жады.(Тақырыпатыжазы— лады. Автор жазыла-ды.) Әр топ мүшелері С. Торайғыров туралы айтылады. |
Дәптер.
Ақын суреті.
|
Дәптермен жұмыс жүргізеді.
Үйден дайындалып келген оқушы жауаптары тыңдалады.
|
Оқулықпен жұмыс.2мин
Сөздікпенжұмыс2мин
|
Тізбектей дауыстапоқу.
. «Түртіпалу» әдісі Күпшек- шабақ қондыратын ұңғытесіктері бар ортаңғы бөлігі.Зиян-залалАзат-еркін
|
|
Мысалды мәнерлеп оқып шығады.
Өзденіне таныс емес сөздерді тауып, мағынасын ашады
|
Мағынаны тану.«Ойлан, бірік, бөліс» әдісі3мин |
Қалай орындалу керек екендігі түсіндіріледі. |
|
Өлең мазмұнын ашады.(Әр топ өздеріне берілген шумақтың мазмұнын ашу керек)
Оқушылар мазмұнын кезектесе баяндайды.
|
Сергіту сәті.2мин |
«Жұмыр қылыш» |
АКТ |
Қимыл қозғалыс жасайды |
Топтық жұмыс4мин |
«Конверттегі сұрақ» |
Конверт
|
Мысалдан адам бойында кездесетін қандай мінез-құлықтарды байқауға болады?2.Арыстанның сөзінен оның қандай мінез-құлқын байқауға болады?3.Мысалды өз ойларынмен жалғастырып баяндау. |
Жаңаcабақты бекіту.4мин
Жаңа сабақты бекіту.
Үйге тапсырма
1мин
Кейінгі оқу1мин
Кері байланыс«Екі жұлдыз, бір тілек»3мин
Бағалау.1мин Сабақ бойынша өзгертулер.1мин
|
Топтық тапсырма
1топ. Мысал мазмұнына сәйкес келетін мақал-мәтелді топтастыру.Мысалды сахналап көрсету.«Жақсылыққа жақсылық» эссе жазу.
Бүгінге 5 тапсырмаДББ 1.Мысалды мәнерлеп оқу 2.Сөздікті жаттау3.Суреттін салу
Қастек Баянбаев туралы дерек жинау
Бүгінгі сабақтан алған әсерлері.
|
Стикер
|
«1Шыб1ын» сөзін топОтастыру
Алған әсерлерін Ауызша айтады.
|