Сынып: 8 |
Қатысқан оқушылар саны: |
Қатыспағандар: |
Бөлім: |
Дананың сөзі – ақылдың көзі |
Сабақтың тақырыбы: |
Ақтамберді Сарыұлы «Күлдір-күлдір кісінетіп» өлеңіндегі автор бейнесі |
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
Т/Ж3 — көркем шығармадағы кейіпкерлерді сомдауда тура және жанама мінездеулерді жіктеу |
Сабақ мақсаты: |
Оқушылардың барлығы: көркем шығармадағы кейіпкерлерді сомдауда тура және жанама мінездеулерді жіктеу.Оқушылардың көбісі: тура және жанама мінездеулердің ерекшелігін дәлелдейді.Оқушылардың кейбірі: тура және жанама мінездеулерді жіктеудегі ақын шеберлігін зерттейді. |
Құндылықтарды игерту: |
«Мәңгілік ел» жалпықоғамдық құндылығы:-Тіл мен мәдениет;-Өмір бойы білім алу.Аталған құндылықтар сабақ тақырыбы арқылы оқушылардың, ақпаратты өңдей білу,өзіндік көзқарасын дәлелдей алу дағдылары негізінде жүзеге асады. |
Пәнаралық байланыс: |
Тарих, қазақ тілі ,дене шынықтыру |
АКТ-ны қолдану дағдылары: |
Электронды оқулық,интерактивті тақта |
Бағалау критерийлері: |
Тура және жанама мінездеулерді біледі және толғаудан анықтап, талдайды. |
Тілдік мақсаттар: |
Тура,жанама мінездеулер, автор бейнесі,ақын шеберлігі |
Осыған дейін меңгерілген білім |
Ақтамберді Сарыұлы «Күлдір-күлдір кісінетіп» өлеңі |
Сабақ барысы
|
Жоспарланатын уақыт |
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер |
Ресурс
|
Сабақтың басы |
Қызығушылықты оятуҰйымдастыру кезеңі.«Қағаз қиындылары» арқылы топқа бөлуПсихологиялық ахуал қалыптастыру: «Ақ тілек» |
|
Сабақтың ортасы |
Талқылауға арналған сұрақтар:—Автор бейнесін қалай елестетесің?-Толғауда жақсы мен жаманның орны,ағайынның арасы қалай берілген?ЖЖ. «Кластер» әдісіАқын образына кластер құрастырыңдар.(оқулықты пайдалана отырып,шығарма тілімен)
Қалыптастырушы бағалау: Смайликтер арқылы
1-тапсырма. Өлеңнен автордың ойын, көзқарасын білдіретін үзінділерді белгілеп, кестеге толтыр. Кестемен жұмыста автордың ойын, көзқарасын, жанашырлығын өз сөзіңізбен түсіндір.
2-тапсырмаШығарма авторының бейнесін сипаттайтын түйінді ойларыңды үш сөйлеммен жеткізіңдер.————————————————————————————————————————————————————————
Кейіпкер портретіОқушылар кейіпкерлерге портреттік мінездеме береді.
|
|
Сабақтың соңы |
Кері байланыс«ҚҚҚ кестесі» |
|