3 саны және цифры 1-сынып
Мұғалімнің аты- жөні: Калабаева Гулзат УмыткановнаМектеп: №200 Пәні: ДүниетануСынып: “1”Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Менің мектебімСабақтың тақырыбы: 1.2.Мектеп және мектеп қоғамдастығы. Мектепке баратын жол
Барлық оқушылар: Жаяу жүргінші және жолдағы қауіпсіздік ережелері туралы біледі.Көптеген оқушылар: Жол белгілерін таниды және мағынасын түсінеді.Кейбір оқушылар: Үйден мектепке дейінгі жолдың сызбасын сызады.
1.1.4.3.Үйдегі қауіпсіздік ережелерін түсіндіру.1.1.4.4.Жолда жүру тәртібін,жаяу жүргіншілердің қозғалысын реттейтін жол белгілерінің мәнін түсіндіру.
*Жаяу жүргінші сөзінің мағынасын біледі. * Жолда жүру тәртібін сипаттайды*Жол белгілерін таниды және мағынасын анықтайды.
Оқу мақсаттары
Сабақ мақсаттары
Бағалау критерийлері
Оқу мақсатынан оқушылардың қабылдау қабілетіне қарай сабақ мақсаттарын анықтап алдымОқу мақсаты қай ойлау дағдысының деңгейінде тұрғанын анықтап, бағалау критерийлерін шығардым
Бұл ширатуды жаңа сабақтың тақырыбын ашу мақсатында пайдаландым. Саралау ресурстар арқылы оқушылар қажеттілігіне қарай топқа бөлінеді.“ Серпілген сауал” әдісі бойынша керіс байланыс тиімді болды
Соның нәтижесінде ұжымда алдыңғы білімдеріне сүйеніп ,диалогқа түсіп ұжымдық дәлелдеу болды.Оқушының ішкі уәжін шығару үшін “Еркін микрофон” әдісі арқылы кері байланыс алдым.Ұжымдық жұмыстан кейін оқушыларды оқу мақсатымен таныстырамын
Соның нәтижесінде топтық жұмысты ұйымдастыру арқылы ынтымақтаса жұмыс істеу, мәселелерді бірлесіп шешуге ,идеялармен алмасуға үйрету.Пәнаралық байланыс – көркем еңбек-түсті қағаздан бағдаршам құрастырады, математика-бағдаршамның үш көзі бар екенін біледі.
Сабақтың барысы:
Ширату. «Серпілген доп»» әдісі. Оқушылар шеңбер құрып тұрады.Үйден мектепке дейінгі жолды еске түсіру арқылы/сол аралықта кездесетін нысандарды атайды.(үй,аялдама, жаяу жүргінші, бағдаршам, ата-ана, автобус,мектеп.) Кері байланыс: «Серпілген сауал»әдісі Аталған сөздердің мағынасын ашу арқылы кері байланыс жасадым- Мозайка құрастыру арқылы топқа бөлу I-топ.Бағдаршам.II топ.Автобус. III топ.Аялдама
(МК.Ұ.) «Қабырға сөйлейді»әдісіҚабырғада берілген суреттерден кіммен,қалай,қашан.қайда не үшін баратын жолдарын анықтайды.( машина, ата-ана,мектеп,үй,бағдаршам,жаяу жүргінші)К.Б. «Еркін микрофон»әдісі.-Бағалау. Жарайсыңдар
Топтық жұмыс.«Ойлан ,топтас,бөліс » әдісі.Топ мүшелері рөлдерді өзара анықтайды. (Баяндамашы- баяндайды, хатшы–кері байланыс береді, уақыт сақшысы-уақытты белгілейді, бақылаушы-бақылайды.)Топтар суреттің мазмұны бойынша қысқаша әңгіме құрайды.1-топ.*Оқушының әрекетін әңгімелейді2-топ: Бағдаршам құрастырады3-топ Жол ережесін атайдыКері байланыс. «Бақыт құсы»әдісі.Топтар бір-бірін бағалайды.Тілдік құзыреттілік- жаяу жүргінші,бағдаршам,қауіпсіздік