| Пән: Сауат ашу Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5-бөлім.Саяхат Күні: Сынып: 1-сынып | Мектеп: Бұрған ауылындағы «Мектеп-бөбекжай» кешені КМҚКМұғалімнің аты-жөні: Масимханова Н.А. Қатысқандар саны:Қатыспағандар саны: |
| Сабақ тақырыбы | Табиғатқа саяхат. Ж дыбысы мен әрпі |
| Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары | 1.2.9.1 әріпті тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру1.3.8.1 Жазу жолын, жол аралық кеңістікті, жолдың жоғары және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жазу. |
| Сабақ мақсаттары | Барлық оқушы: ж дыбысы мен әрпін біледі,з дыбысына байланысты буындар мен сөздерді біледі. |
| Оқушының көпшілігі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. |
| Оқушылардың кейбірі: Құрамында ж дыбысы бар сөздерді жаза алады |
| Ойлау деңгейлері | Білу, түсіну, қолдану |
| Бағалау критерийлері | -Әріпті таниды, ажыратады -Әріп элементтерін каллиграфиялық талаптарға сай жаза алады-Берілген сөздерді оқып, буынға бөле алады-Суреттер бойынша әңгіме құрай алады |
| Тілдік мақсат(тілдік емес пәнге) | - |
| АКТ қолдану дағдылары | Бейнежазба, электрондық әліппе, activinspire |
| Пәндік лексика және терминдер | Жылқы-лошадь-horse |
| Талқылауға арналған сұрақтар: | -Дыбыстар нешеге бөлінеді?-ж дыбысы қандай дыбыс?-ж дыбысынан келетін сөздерді айт |
| Құндылықтарды дарыту | Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау. |
| Пәнаралық байланыстар | Жаратылыстану |
| Алдыңғы білім | Ж әрпінің элементтерін жаза алады. Ж әрпінен келетін сөздерді оқып, жаза алады |
| Сабақтың жоспарланған кезеңдері | Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет | Дерексөздер/Ресурстар |
| Сабақтың басы 2-минут 2-минут 2-минут | Психологиялық ахуал қалыптастыру:Қайырлы таң досымҚайырлы күн болсынЖеті күннің әр кезіСәттілікке толсынБіздің алар бағамыз,Кілең бестік болсын! Топқа бөлу:Өткен сабақты қайталау.«Ыстық орындық» әдісі арқылыСабақ мақсаттарымен оқушыларды таныстырып өту | «Балдырған» журналы Суреттер |
| Сабақтың ортасы 3-минут 5-минут 5-минут 5-минут 2-минут 4-минут 4-минут 2-минут 2-минут | Жаңа сабақты түсіндіру:Тыңдалым.№1 Оқылым.«Тізбектей оқу» әдісі арқылыДескриптор:-Әріптерді таниды-Сөздерді буынға бөліп оқи алады№2 Тапсырма. Топтық жұмысӘріптерден сөз құрастырСергіту сәті:«Тез ойла, сөз ойла» ойыны«Өрмекшінің торы» әдісі арқылы№3 ТапсырмаСөздерге дыбыстық талдау жасау Көптілділік:Жылқы-лошадь-horseДескриптор:-Берілген сөздерді оқи алады-Дыбыстарды ажырата алады Дәптермен жұмыс: * Ж әрпін каллиграфиялық талаптарға сай жазуДескриптор:-Әріпті каллиграфиялық талаптарға сай жаза алады-Сөздерді дұрыс оқып, жазадыДескриптор: - суреттегі заттардың атауын айтады;- дауысты дыбыстан басталатын сөздерді белгілейді жәнесәйкес әріпті жазады;«Еркін микрофон» әдісі арқылы сабақты қорытындылау | электрондық әліппе Жіп Интербелсенді тақта Оқулық, дәптерлер Микрофон |
| Сабақтың соңыҚорытынды2-минут | Рефлексиялық бағалау.«Гүл егу» әдісі арқылы кері байланыс | Танымдық белгілер |
| Саралау-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? | Бағалау-оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? | Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
| Сабақ барысында оқушылардың білім деңгейіне қарай саралап, әр түрлі деңгейдегі тапсырмалар беру арқылы үлгерімі төмен оқушылар оқу жетістігін сынауға мүмкіндік алады, оқуға деген ынтасы артады. | Оқушы білімін бағалау критерийлеріне қарай түрлі деңгейдегі тапсырмалар бере отырып, дескриптор арқылы тексеремін. | Табиғат аясында қауіпсіздік ережесін сақтауды үйрету |
| Сабақ бойынша рефлексияСабақ мақсаттары/оқумақсаттары дұрысқойылған ба? Оқушылардыңбарлығы ОМ қол жеткіздіме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? | Тапсырмаларды орындау барысында оқушыларға қолдау көрсету мақсатында мадақтау айтып, ұсыныстар білдіремін. |
| Жалпы бағаСабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?1:2:Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?1:2:Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |